فارسی
شنبه 06 آذر 1400 - السبت 22 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
128
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 6 تير 1394 ساعت 1:59 بعد از ظهر

استاد حسین انصاریان: امیرالمؤمنین(ع) هزاران سال پیش از خلقت آسمان‌ها و زمین، وصی و جانشین پیامبر اکرم(ص) شد

استاد حسین انصاریان: امیرالمؤمنین(ع) هزاران سال پیش از خلقت آسمان‌ها و زمین، وصی و جانشین پیامبر اکرم(ص) شد

 

استاد حسین انصاریان، مفسر قرآن کریم در هفتمین جلسه از سلسله سخنرانی‌‌های «رحمت الهی» در روز هشتم ماه مبارک رمضان در مسجد حضرت امیر(ع) تهران اظهار داشتند: هر کدام از تمامی عناصر جهان، حتی اتم هم که ریزترین عنصر است، یک منظومه شمسی دارد که دور هسته مرکزی خود می‌گردند.

ایشان فرمودند: بر اساس فرمایشات حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در جلد اول اصول کافی، جامعه انسانی در هر قرن و دوره‌ای یک منظومه به حساب می‌آیند که خورشید این منظومه را شخص امام عهده دار است که این مقام امامت از چندین هزار سال پیش از رسول اکرم(ص) و در زمان حضرت ابراهیم مطرح شده است.

استاد انصاریان ابراز کردند: خورشید در منظومه‌های شمسی، ستاره‌های مربوط به خود را دور مدار خود حفظ کرده و با نور خویش عناصر و موجودات اطراف را تغذیه و تربیت می‌کند؛ وجود امام در جامعه به منزله خورشیدی است که انسان‌های وابسته به خود را در منظومه دین حفظ کرده و آنان را تربیت می‌کند.

ایشان خاطرنشان کردند: بر اساس آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین(ع) تعیین امام و امامت که خورشید منظومه حیات انسان‌ها است، تنها وقف حریم مقدس پروردگار متعال است و حتی شخص پیامبر گرامی اسلام هم حق پیشنهاد امام بعد از خود را ندارد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این‌که روز غدیر، روز اظهار خلافت امیر مؤمنان علی(ع) به عنوان امام و خلیفه بعد از رسول خدا(ص) بوده است، به 50 کتاب اهل‌سنت مبنی بر امام و خلیفه شدن امام علی(ع) پیش از غدیر اشاره کرد.

ایشان با اشاره به روایتی از حضرت رسول اکرم(ص) در بسیاری از کتب اهل سنت یادآور شدند: پیامبر اکرم(ص) فرمودند در حالی از سلب عبدالله خارج شدم که از پیش پیغمبر بودم و علی(ع) نیز در حالی از سلب ابوطالب متولد شد که از زمان خلقت نورش، وصی و جانشین من بود؛ یعنی امیر مؤمنان علی(ع) هزاران سال پیش از خلقت آسمان‌ها و زمین امام بودند.

استاد انصاریان با اشاره به روایت دیگری از کتب اهل‌سنت ادامه دادند: پیامبر اکرم(ص) فرمودند علی(ع) را به عنوان امام و جانشین بعد از من قبول کنید هرچند می‌دانم چنین نخواهید کرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کردند: احمد حنبل، مرجع تقلید کل وهابیان جهان در صفحه 111 جلد یکم کتاب مسند می‌نویسد که پیامبر اکرم(ص) خطاب به مردم فرمودند «هر کسی قصد دیدن تمام علم حضرت آدم، فهم حضرت نوح، مناجات بی واسطه موسی، وقار و عظمت و آرامش عیسی و تمامیت وجود جمال و کمالش را ببیند، به این مرد (امیرالمؤمنین) بنگرد».


منبع : پایگاه عرفان
 • پیامبر اکرم
 • پیامبراسلام
 • استاد حسین انصاریان
 • مسجد امیر
 • مسجد امیر تهران
 • استاد انصاریان
 • مسجد حضرت امیر
 • جانشین پیامبر
 • خلافت امیر مؤمنان علی(ع)
 • 128
  0
  0% (نفر 0)
   
  نظر شما در مورد این مطلب ؟
   
  امتیاز شما به این مطلب ؟
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر

  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز

  گزارش خطا