فارسی
شنبه 14 تير 1399 - السبت 13 ذي القعدة 1441

  1116
  0
  0

شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی منع روزه‌داری در چین را محکوم کرد

شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی منع روزه‌داری در چین را محکوم کرد

 

 گروه بین‌الملل: شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور چین، منع روزه‌داری مسلمانان را در برخی از مناطق این کشور محکوم کرد.


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی onislam، «نهاد اواد»، مدیر کل شورای روابط اسلامی - آمریکایی (CAIR) در این نامه خطاب به شی جین پینگ نوشت: آزادی مسلمانان سین کیانگ در انجام مناسک دینی از سوی مقامات محلی چین نادیده گرفته شده و اقداماتی همچون تلاش برای ممنوعیت روزه‌داری در ماه رمضان از جانب دولت، نمونه‌ای از محدودیت‌های دینی برای مسلمانان چین است.
«نهاد عواد» در ادامه این نامه می‌نویسد: گزارش شده که مسلمانان کمتر از 18 سال از روزه گرفتن در چین منع شده‌اند و مقامات دولتی جریمه سنگینی را برای والدینی که فرزندانشان روزه بگیرند و یا به قرائت قرآن بپردازند، در نظر می‌گیرند.

در این نامه همچنین آمده است: قانون اساسی چین آزادی مذهب را برای مسلمانان این کشور تضمین کرده است؛ بر اساس پذیرش و امضای منشور سازمان ملل، اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون جهانی برای حذف تبعیض نژادی، حکومت چین بر اساس قانون مسئول حمایت از مسلمانان در برابر هرگونه اقدام نژادپرستانه و رعایت اصل برابری در میان شهروندان از جمله مسلمانان و احترام به حقوق آن‌ها است.
همچنین شورای روابط اسلامی - آمریکایی در این نامه خواستار ملاقات سفیر چین در آمریکا و نمایندگانی از جامعه مسلمان آمریکایی شد تا درباره آزادی مذهبی بحث و گفت‌وگو صورت گیرد.

گفتنی است؛ در دسامبر سال گذشته نیز دولت چین پوشیدن نوعی لباس مطابق با حجاب اسلامی را توسط زنان مسلمان شهر اورومچی، مرکز استان سین کیانگ، ممنوع اعلام کرد و انجام اعمال دینی را در ساختمان‌های دولتی مشمول جریمه برشمرد.


منبع : iqna
 • چینی
 • مسلمانان
 • ماه رمضان
 • روزه داری
 • شورای روابط اسلامی
 • منع روزه‌داری
 •   1116
    0
    0
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز