فارسی
پنجشنبه 29 مهر 1400 - الخميس 15 ربيع الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
128
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1394 ساعت 10:38 صبح

استاد انصاریان: دین‌داری مهم‌ترین عامل گشوده شدن درهای رحمت برای جامعه است

استاد انصاریان: دین‌داری مهم‌ترین عامل گشوده شدن درهای رحمت برای جامعه است

استاد حسین انصاریان با بیان این‌که در زمان حکومت امام دوازدهم(ع)،  همه مردان و زنان به همه حقوق مقرر شده خود خواهند رسید، اظهار داشتند: از آن‌جایی که در زمان حکومت امام زمان(عج) اجبار و زور و اسلحه‌ای در کار نیست، هر انسانی مشتاقانه حقوق سایر مردم را رعایت می‌کند.

ایشان فرمودند: حقوقی در زمان حکومت امام زمان(عج) رعایت می‌شود که از سوی خدا وضع شده و امنیت، آبرو و ارزش انسانیت را حفظ می‌کند؛ خطبه‌ای در نهج البلاغه حضرت امیر مؤمنان علی(ع) به بیان 10 حقیقت از خداشناسی، جهان‌شناسی، انسان شناسی و حقوق انسان‌ها پرداخته است که این حقوق در زمان حکومت حضرت ولی عصر(عج) رعایت خواهند شد.

استاد انصاریان ابراز کردند: امیر مؤمنان حضرت علی(ع) در بخشی از این خطبه می‌فرمایند «فَضَّلَ حُرْمَةَ اَلْمُسْلِمِ عَلَى اَلْحُرَمِ كُلِّهَا» خداوند در میان آن‌چه که ارزش دارد، ارزش انسان مسلمان وابسته به خودش را در رأس تمام ارزش‌ها قرار داده است.

ایشان با تأکید بر این‌که هیچ ارزشی برتر از ارزش انسان مسلمان نیست، خاطرنشان کردند: در گفته‌های امام علی(ع) و پیامبر اکرم(ص) آمده است که آبرو و مال مسلمان همانند خود مسلمان ارزش دارد؛ حضرت محمد(ص) می‌فرمایند «عرض المؤمن کدمه ؛ کسی که آبروی محفوظ مسلمانی را ببرد، گناه ریختن آبروی او با ریختن خون وی مساوی است.»

استاد حوزه علمیه قم افزودند: در زمان حکومت امام عصر(عج) آبروی هر مرد و زنی در هر حیثیت و هویتی محفوظ است و همه انسان‌ها دوستدار یکدیگر بوده، به هم محبت و احترام دارند و با عشق و علاقه، تصمیم به کار در کنار هم دارند.

ایشان یادآور شدند: حضرت امیر مؤمنان علی(ع) در خطبه فوق درباره مسلمانی که ارزش بالایی دارد، می‌فرمایند «فَالْمُسْلِمُ مَنْ سَلِمَ اَلْمُسْلِمُونَ مِنْ لِسَانِهِ وَ يَدِهِ» مسلمان مورد قبول خدا و پیامبر(ص) کسی که است زبان و قدرتش به مسلمانی ضرر نمی‌رساند. اما امروز زبان مردم آزاد است و هرچه را بخواهند به دیگران نسبت می‌دهند؛ همچنین اگر چشم مأموری به دنبالشان نباشد، قدرتشان را نیز علیه دیگران به کار می‌بندند.

استاد انصاریان ادامه دادند: در زمان حضرت امام زمان(عج) به حدی عدالت برقرار می‌شود که مردم حتی به دنبال حفاظت‌های سرسخت از اموال خود نخواهند بود؛ همه مردم دین‌دار و درست کار شده و به این نتیجه می‌رسند که پروردگار متعال انسانی را نیازمند گناه نیافریده است. از همین رو در آن زمان فراوانی، ارزانی، محبت و کمک به همدیگر فریاد خواهد زد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به آیه‌ای از قرآن کریم اشاره کرده و تأکید کردند: اگر مردم یک مملکت مؤمن واقعی شده و تمام گناهان را از زندگی خود حذف کنند، ابواب تمامی نعمت‌ها برای آنان گشوده می‌شود.

استاد در پایان فرمودند: با مقایسه زمان حکومت امام زمان(عج) با جامعه و جهان امروزی در می‌یابیم که دین داری مهم‌ترین نقش را برای امنیت،‌ فراوانی، محبت و یاری دادن به یکدیگر به عهده دارد.


منبع : پایگاه عرفان
 • حکومت امام زمان
 • ظهور امام زمان
 • عدالت امام زمان
 • 128
  0
  0% (نفر 0)
   
  نظر شما در مورد این مطلب ؟
   
  امتیاز شما به این مطلب ؟
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

  آخرین مطالب


  بیشترین بازدید این مجموعه


   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز

  گزارش خطا