فارسی
جمعه 03 بهمن 1399 - الجمعة 8 جمادى الثاني 1442

12
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 15 خرداد 1394 ساعت 08:51 صبح

استاد حسین انصاریان : رهبری تمام ملت های جهان شایسته کسی است که دارای ارزش ها و فضائل کامل باشد / قرآن حق و سخنان آن حقیقت است

استاد حسین انصاریان : رهبری تمام ملت های جهان شایسته کسی است که دارای ارزش ها و فضائل کامل باشد / قرآن حق و سخنان آن حقیقت است

استاد حسین انصاریان در حسینیه رستگاران تهران اظهار داشتند: خداوند متعال قرآن کریم را با 52 نام نامگذاری کرده است و یکی از نام های قرآن که در این کتاب تکرار شده، عبارت حق است؛ یک معنای حق ثابت بودن و پابرجایی است که بر همین اساس باید گفت که هیچ زمان این کتاب شریف از میدان زندگی انسان‌ها حذف نمی‌شود. البته عمل به قرآن مجید هم قطع شدنی نیست و چنانچه یک نفر هم به آن عمل کند، کفایت می‌کند.

استاد انصاریان ابراز کردند: قرآن کریم نسخه کامل و جامع پروردگار متعال است و اگر کل عالم هم از عمل به آن دست بکشند، وجود مبارک امام زمان(عج) عامل به این کتاب شریف باقی می‌ماند؛ در حدیث قدسی آمده که اگر کل دنیا کافر شده و فقط یک مؤمن واقعی باقی بماند، وجود همان یک مؤمن کفایت می‌کند و ما رحمت و فیوضات خود را خرج او می‌کنیم.

ایشان با بیان این‌که عبادت عابدان منفعت و معصیت گناهکاران ضرری برای خدا متعال ندارد، خاطرنشان کردند: در آیه‌ای از قرآن کریم آمده است که اگر در حق بودن این کتاب شک دارید، سوره‌ای مانند بیاورید. شما که توان آوردن مثل قرآن را ندارید، نسبت به قرآن سخن گزاف نگویید که اهل جهنم می‌شوید.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این‌که یک کلمه در تمام لغات عرب به صورت مجاز نیامده و همه حقیقت است، افزودند: چنانچه تمام جن و انس جمع شده و عقل خود را کنار هم بگذارند، نخواهند توانست که مانند قرآن را بیاورند؛ چنانچه معنای حق در لغت عرب راست بودن و درست بودن باشد، کل سوره‌ها و آیه‌های قرآن کریم صحیح و صادق خواهند بود.

ایشان یادآور شدند: خداوند در آیه «ان یتبعون الا الظن» می‌فرمایند که دشمنان قرآن برای اثبات سخنان خود تنها از سفسطه و توهمات استفاده می‌کنند. خیالات آنان سرابی درونی است که واقعیت حقیقی ندارد.

استاد انصاریان ادامه دادند: ما قرآن کریم و روایات ائمه معصومین(ع) را داریم که با همین سرمایه توانایی برخورد با هر سفسطه و توهمی را داشته و خواهیم توانست که ادعاهای دشمنان دین و قرآن کریم را با دلایلی عقلی پوچ کنیم؛ قرآن کریم در برابر خیالات کفار و توهمات دشمنان، سخنانی سراسر حق را در خود جای داده است.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کردند: در چند آیه از قرآن کریم تنها از افعال مضارع و آینده استفاده شده تا از آینده جهان خبر بدهد؛ در یکی از این آیات آمده است که دریاها در روز آخر شعله ور می‌شوند؛ این مطلب حق بوده و از نظر دانشی هم تأیید شده است چراکه کیله آب‌ها به دو گاز اکسیژن و هیدروژن تجزیه می‌شوند.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم تصریح کردند: در قرآن کریم آمده است؛ دشمنان اراده خواهند کرد تا کسانی که ضعیف شمرده می‌شوند را نابود کنند در حالی که ما برای همین عده ضعیف تدارک آینده دیده‌ایم و آنان نابود شدنی نیستند. به عنوان مثال اگر آمریکایی ها عده ای را می کشند دلیل نمی شود بتوانند کل شیعیان را نابود کنند.

استاد انصاریان در پایان فرمودند: رهبری تمام ملت‌های جهان نیازمند انسانی است که عقل کامل، انسان کامل، علم کامل، فضائل کامل و ارزش‌های کامل باشد تا جمعیت مظلومان را اداره کرده و بر آنان حکومت عادلاانه انجام دهد و آن کسی جز امام عصر(عج) نیست.

12
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

حذف زهرا(س) و امیرالمؤمنین علی(ع) از دین مساوی با کفر است
خداوند همه درها را به روی بندگان گناهکار خود نمی‌بندد
مراسم عزاداری فاطمیه دوم با سخنرانی استاد انصاریان ...
گزارش تصویری از دیدار جمعی از هنرمندان قم با استاد ...
غرب هنر عریانی را برای تخریب انسانیت آورده است
پوشش یا حجاب دستورى قرآنى و تكليفى انسانى است
توحید نیرویِ اتصال مؤمنین به پروردگار عالم است
کتاب «کامل الزیارات» با ترجمه استاد انصاریان روانه ...
تمام وجود زهرا(س) یکی از نشانه‌های بزرگ‌تر خدا در ...
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در فاطمیه اول

بیشترین بازدید این مجموعه

اسلام، پرسرعت‌ترین دین در حال رشد درکشورهای اروپایی و ...
انتشار كتاب موهن به پيامبر اسلام(ص) در آمريكا
پیشنهاد یک نماینده کویتی برای مقابله با ایران شيعي
برگزاری نشست «نوجوان و قرآن» در كويت
محرومیت 91 ساله فوتبالیست مسلمان فرانسوی
قابل توجه علاقمندان سخنرانی های حضرت استاد انصاریان
استاد انصاریان: توبه فرصتی است برای تبدیل مس وجود به ...
گزارش تصویری/ پذیرایی خادمان کریمه اهل‌بیت(ع) از ...
استاد انصاریان: رحمت خدا شامل حال همه افراد و مذاهب/ ...
حذف زهرا(س) و امیرالمؤمنین علی(ع) از دین مساوی با کفر است

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا