فارسی
جمعه 13 تير 1399 - الجمعة 12 ذي القعدة 1441
  1794
  0
  0

بررسی رژیم درمانی روزه‌داران دیابتی در همایش بین‌المللی مصر

بررسی رژیم درمانی روزه‌داران دیابتی در همایش بین‌المللی مصر

 

 گروه بین‌الملل: اولین همایش بین‌المللی «رمضان و دیابت» سه‌شنبه، ۵ خردادماه، با هدف بررسی رژیم درمانی بیماران مبتلا به دیابت در طول ماه رمضان در شهر قاهره پایتخت مصر برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «dda-egy»، روزه‌داری برای افراد دیابتی ممکن است خطراتی در پی داشته باشد که آگاهی از این مخاطرات و راه‌حل‌های کاهش خطرات می‌تواند به فرد کمک کند که ضمن حفظ سلامت خود، روزه‌ بگیرد.
از این رو گروه بین‌المللی دیابت و رمضان با برگزاری اولین دوره همایش بین‌المللی با موضوع دیابت و رمضان مباحث مختلف در این حوزه را مورد بررسی قرار داده و اطلاع‌رسانی خواهند کرد.
در این همایش پزشکان، پژوهشگران، پرستاران، متخصصان تغذیه، داروسازان، روانشناسان، متخصصان غدد، متخصصان دیابت و تعدادی از افراد مبتلا به دیابت حضور خواهند داشت.
متخصصانی از کشورهای مختلف از جمله مصر، ترکیه، تونس، عربستان، فنلاند، سوئیس، آمریکا و ایتالیا در این همایش در مورد روزه‌داری و دیابت سخنرانی می‌کنند.
وضعیت بیماران دیابتی در ماه رمضان، پاتوفیزیولوژی روزه‌داری، فواید روزه‌گرفتن دوره‌ای، آموزش به بیماران دیابتی، استفاده از خرما برای بیماران دیابتی، رژیم‌های غذایی مناسب برای ماه رمضان و ضرورت روزه‌داری سلامت از جمله موضوعات مورد بحث در این همایش خواهد بود.


منبع : iqna
  1794
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر