فارسی
سه شنبه 21 ارديبهشت 1400 - الثلاثاء 28 رمضان 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
99
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 27 ارديبهشت 1394 ساعت 10:41 صبح

استاد انصاریان شیعه بازیچه شیطان‌های زمان نمی‌شود

استاد انصاریان شیعه بازیچه شیطان‌های زمان نمی‌شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، حضرت استاد حسین انصاریان شامگاه سه شنبه در جمع مردم رفسنجان اظهار داشت: امام معصوم یعنی انسانی که تا روز قیامت در عدل، علم و پاکی و طهارت باطن از همه انسان‌ها در هر جایگاهی که باشند، بالاتر و برتر است.

استاد حوزه افزود: امام معصوم نسبت به آینده آگاهی دارد و اگر امام این‌گونه نباشد، می‌شود فرد معمولی، مربی امام، پروردگار عالم است و مقام امامت را خداوند به او عطا می‌کند.

انصاریان با بیان اینکه امام باطن آدم را به علم خود پیوند می‌دهد و می‌تواند از طریق این پیوند گذشته و آینده را هم ببیند، بیان کرد: امام هفتم یک سلسله مطالب بسیار مهم آموزنده، تربیت‌کننده، زنده‌کننده جان و... از لقمان حکیم نقل کرده‌اند که این پندها و موعظه‌ها را کلینی در جلد اول اصول کافی در باب عقل و جهل نقل کرده است.

استاد حوزه با بیان اینکه لقمان شخصیتی بزرگ بود، زیرا موسی‌بن جعفر(ع) اصرار داشتند بخشی از دانش او را به ما منتقل کنند، ادامه داد: ما اگر این پندها را در زندگی به کار بندیم، یک ماموم واقعی برای امام هستیم و اگر به کار نبندیم، ظلم به امام کرده‌ایم.

انصاریان اظهار کرد: اگر پندها را به خوبی به کار بندیم، می‌توانیم ادعا کنیم که شیعه هستیم و اگر مطالب را به‌کار نبندیم، به‌ ناچار باید مسائل ابلیسی و شیطانی و دشمنان را به کار ببندیم.

این استاد اخلاق اضافه کرد: امام صادق(ع) فرمودند «همانا شیعه ما حرام خدا را مرتکب نمی‌شود و ما گناه مردم را بیمه نمی‌کنیم» و 124 هزار پیامبر و 12 امام را خداوند قرار داده برای اینکه ما را به خوبی‌ها و درستی‌ها و حقایق راهنمایی و از بدی‌ها نهی کنند.

انصاریان در ادامه با بیان اینکه ما ماموم هستیم و خداوند برای ما امام قرار داده است، افزود: تا قیامت امام برای ما امام باقی می‌ماند.

وی با بیان اینکه انسان بدون اتصال به خدا و پیامبر مرده است و ارزشی ندارد، عنوان کرد: میت قلبی کسی است که با خدا، حلال و حرام و پیامبر سروکار ندارد اگر استاد دانشگاه، تاجر و انسان مهمی هم باشد، هیچ است.

انصاریان با اشاره به شخصیت والای لقمان حکیم اظهار داشت: لقمان مردی بود که از روزگار نوجوانی دنبال پاکی دل، طهارت روح، رشد عقل، تقوای در عمل و اخلاق و معاشرت بود و روز به‌ روز این فضائل را در خودش تقویت کرد و تحت تاثیر شیرین‌های شیطانی که در زمان ما تحقق در ماهواره‌‌ها، سایت‌ها و مجلات دارای فساد و فرهنگ‌های مخرب است، هرگز قرار نگرفت.

انصاریان با بیان اینکه لقمان می‌دانست اگر دنبال فرهنگ غیر از تقوا برود، وارد جهنم می‌شود و لذا تحمل کرد و دینش محکم ماند، افزود: نباید با وجود دین مبین اسلام دنبال فرهنگ مسیحیت و یهودیت و دنبال ماهواره بروید.

انصاریان گفت: خدا دانش ثابتی که تا قیامت تغییر نکند به لقمان داد و او را در انتخاب آزاد گذاشت که از بین نبوت و حکمت یکی را انتخاب کند و او حکمت را انتخاب کرد.

استاد حوزه گفت: شیعه هیچ‌گاه بازیچه شیطان‌ها و فرعون‌های زمان نمی‌شود.


منبع : خبرگزاری فارس
99
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

چهار راهکار برای دوری شیطان از انسان
گزارش تصویری مراسم احیاء حسینیه همدانیها
از استاد انصاریان به عنوان چهره قرآنی تجلیل شد
عظمت شب قدر در روايات و تفاسير از کلام استاد انصاریان
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه هدایت
حضرت علی(ع) نعمت باطنی خداوند برای بندگان است
سه دشمنی که مانع ورود به بهشت می‌شوند
مراسم احیای شب‌های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
برنامه سخنرانی استاد انصاریان در ماه مبارک رمضان
ارزش انسان مؤمن از فرشته مقرب بالاتر است

بیشترین بازدید این مجموعه

آشنايي با مركز علمي تحقيقاتي درالعرفان الشيعي
اعمال ودعاهاوزیارات مخصوص شب بیست وسوم+متن وصوت
حاج رضا انصاریان که بود؟+عکس
کعبه در محاصره جرثقیل‌ها/ فاجعه‌ خونین در شهر امن ...
دیدار حضرت استاد انصاریان از بیماران پروانه ای در خانه ...
تخفیف 50 درصدی آثار استاد انصاریان و منشورات انتشارات ...
استاد انصاریان: نتیجه عشق واقعی به اهل‌بیت(ع)/ انسان در ...
گزارش تصویری/مراسم احیا شب های قدر حسینیه همدانی‌ها ...
فلسفه شرور، عذاب‌ها و مصائب دنیائی از دیدگاه قرآن کریم
چهار راهکار برای دوری شیطان از انسان

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا