فارسی
دوشنبه 16 تير 1399 - الاثنين 15 ذي القعدة 1441

  4316
  0
  0

اسلام بدون اهل بیت(ع) بت پرستی مدرن است + گزارش تصویری سخنرانی حضرت استاد انصاریان در بیت آیت الله العظمی وحید خراسانی

 اسلام بدون اهل بیت(ع) بت پرستی مدرن است  + گزارش تصویری سخنرانی حضرت استاد انصاریان در بیت آیت الله العظمی وحید خراسانی

حضرت استاد انصاریان در روز شهادت حضرت  امام هادی(ع) در مراسمی که از سوی حضرت آیت‌الله‌العظمی وحید‌خراسانی در حسینیه فاطمیه برگزار گردید بیان داشتند: ائمه طاهرین ما برای بیگانگان از آیات قرآن و زیارت جامعه کبیره شناخته نمی‌شوند و طلاب علوم دینی باید با شناخت اهل بیت(علیهم السلام)و تفکرات آنان از طریق آیات و روایات و زیارت جامعه کبیره و انتقال آسان مفاهیم آن با زبان ساده و قابل فهم برای عموم مردم موجب رشد و آگهی مردم شوند؛ چرا که تعطیل کردن این کار در برابر حضرت حق موجب مسئولیت می‌شود.

معاد، توحید خالص، حرام و حلال الهی، مسائل اخلاقی و ... را باید فقط از ناحیه این بزرگوارن گرفت که آن هم فقط از طریق معرفت به علوم آنها قابل حصول است.

معظم‌له خاطر نشان کردند: بدون تمسک به کشتی اهل بیت(علیهم السلام) غرق شدن در فساد دنیا و  دوزخ آخرت قطعی است؛ زیرا اسلام غیر اهل بیت اسلام نیست بلکه یک فرهنگ ساخت زمینیان است که بعد از درگذشت وجود مبارک پیغمبر(ص) به صورت بت‌پرستی مدرن پایه گذاری شد. کفار مکه وقتی متوجه شدند که  دیگر زمینه بازگشت 360 بت مکه وجود ندارداز  راهکار علم کردن بت زنده استفاده کردند .

ایشان در ادامه فرمودند: خداوند متعال به ما امر نموده است که  دین، توحید خالص، معاد، مسائل عالی اخلاقی، فردی، اجتماعی، خانوادگی، دنیایی، آخرتی، مادی و معنوی را از ائمه طاهرین فرا بگیریم چرا که با توجه به آیات و روایات همچنین زیارت جامعه کبیره که یادگار حضرت امام هادی است این بزرگواران هدایت‌گر واقعی مردم بودند ولی  کسانی که امامت را جعل کردند به خدا شرک ورزیدند و ظلم عظیمی را انجام دادند که این ظلم از رحلت رسول گرامی(ص) تا هم اکنون جبران نشده و روز به روز هم به امت اسلام صدمه زده است.  ظالمین با این ظلم عظیمشان کل مردم شرق و غرب را محروم از اهل بیت(علیهم السلام) کردند و گناه آنان در گذشته عالم نمونه نداشته است.

ایشان فرمودند: معرفت به اهل بیت از اصول دین است و حقیقت دین را نشان می‌دهد و هستی متکی به معنویت ائمه(علیهم‌السلام) است و قیامت روشنایی خود را از وجود مبارک اهل بیت (علیهم السلام)گرفته است.

حضرت استاد انصاریان با اشاره به روایات بر این حقیقت تکیه نمودند که وجود مقدس اهل بیت در موقعیت های مختلف به دنبال هدایت مردم بودند و و دوست و دشمن بر سفره کرامتشان متنعم بودند.

ایشان با اشاره به این مطلب که در دوران نوجوانی هنگامی حضرت آیت الله العظمی وحید  خراسانی در تهران می کردند مکرر پای منبر ایشان حاضر میشدم و این مطلب را در مسجد حاج ابوالفتح تهران از این مرجع بزرگ شنیدم که وقتی وجود مبارک سیدالشهدا قصد میدان نمودند لباسی نو و قیمتی را پوشیدند و وقتی خواهر بزرگوارشان علت را جویا شدند فرمودند نمی خواهم کسانی که لباس های مرا غارت می کنند دست خالی باشند . کرامتی ما فوق تصور بشر که ما از فهم و درک حقیقت آن عاجزیم.

معظم له به روایتی از ابو هاشم جعفری نسبت به کرامت مادی و معنوی حضرت امام عادی علیه السلام اشاره نمودند و فرمودند ابوهاشم جعفری می گوید:

به شدّت تنگدست بودم؛ لذا به منزل امام هادی علیه السلام روانه شدم. بعد از آنکه امام به من اجازه ورود داد، در حضورشان نشستم. حضرت فرمود: ابوهاشم! شکر کدام یک از نعمت های خداوند عزیز و جلیل را می خواهی به جا آوری؟

من سرافکنده و خاموش شدم و نمی دانستم چه بگویم. بعد امام فرمود: «خداوند، ایمان را روزی تو کرد و به وسیله آن بدنت را بر آتش، حرام و تندرستی را نصیبت نمود و به واسطه آن، تو را بر طاعت یاری کرد و قناعت را به تو داد و از این راه از تبذّل باز داشت. سپس آن حضرت با کرامت مادی خود گره از کار او گشودند . مانند ابوهاشم ها می دانند که در همه کارها باید به اهل بیت متوسل شد چه گره های معنوی و فکری و چه مشکلات مادی و  دنیایی .


منبع : پایگاه عرفان
  4316
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    سخنرانی استاد انصاریان در حرم حضرت معصومه(س)
    تأمین سعادت انسان بستگی به ارتباط اعتقادی و عملی با ...
    گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حرم حضرت ...
    نسخه دیجیتالی ارتقاء یافته مفاتیح الجنان با ترجمه ...
    سخنرانی استاد انصاریان در حرم مطهر حضرت معصومه(س) ...
    خداوند، آگاه به عمق قلب بندگان/ معرفتِ به پروردگار، ...
    بلندی همّت کمبودها را جبران می‌کند/ موانع انسان برای ...
    خداوند متعال کلیددار، مدبّر و کارگزار کل و جزء عالم ...
    آیا ماه رمضان، تنها ماه آمرزش برای گناهان است
    «ترجمه اصول کافی» استاد انصاریان منبع مسابقات قرآنی ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      گزارش تصویری/ ضریح جدید حرم مطهر حضرت عباس(ع)
       افتتاح بازار شکرگزاری رمضان در کوالالامپور
      استاد انصاریان: تهیدست‌ترین انسان ها جاهلان به دین ...
      استاد انصاریان: تسلیم مربی‌گری پیغمبر و ائمه اطهار(ع) ...
      سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه نیاوران آغاز خواهد شد
      استاد انصاریان: بدبینی، گناهی نابخشودنی/ حق نداریم ...
      گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در خوانسار و ...
      گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در مراسم جشن ...
      استاد انصاریان: در استجابت دعا عجله و شتاب نداشته ...
      سخنرانی استاد انصاریان در حرم حضرت معصومه(س)

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز