فارسی
جمعه 24 ارديبهشت 1400 - الجمعة 1 شوال 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1834
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 25 فروردين 1394 ساعت 10:08 صبح

رشد مقالات پژوهشی بانوان طلبه در جشنواره‌های استانی علامه حلی

رشد مقالات پژوهشی بانوان طلبه در جشنواره‌های استانی علامه حلی


دبیر جشنواره علامه حلی از رشد چشمگیر مقالات پژوهشی بانوان طلبه در جشنواره‌های علامه حلی استان اصفهان و همدان خبر داد.


به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ دبیر جشنواره علامه حلی از رشد چشمگیر مقالات پژوهشی بانوان طلبه در جشنواره‌های علامه حلی استان اصفهان و همدان خبر داد.

دبیر جشنواره علامه حلی گفت: آمار آثار ارائه شده بانوان طلبه به جشنواره‌های استانی علامه حلی اصفهان و همدان حاکی از رشد چشمگیر مقالات بانوان طلبه است.

وی افزود: در جشنواره علامه حلی استان اصفهان که ۲۰ فروردین‌ماه برگزار شد، از ۸۰۲ اثر بانوان، ۴۹۸ اثر در قالب مقاله، شش اثر در قالب پایان‌نامه مقطع سطح سه (کار‌شناسی ارشد)، ۲۸۷ اثر در قالب تحقیق پایانی مقطع عمومی سطح دو (کار‌شناسی) و ۱۱ اثر در قالب کتاب بوده است.

دبیر جشنواره علامه حلی اضافه کرد: در این جشنواره مجموع آثار رسیده هزار و ۴۳۷ اثر بود که از میان آن‌ها ۸۰۲ اثر به بانوان و ۶۳۵ اثر به آقایان طلبه اختصاص داشت.

وی با اشاره به اینکه خواهران طلبه ۷۵ درصد جوایز جشنواره علامه حلی استان اصفهان را به خود اختصاص دادند، خاطرنشان کرد: در این جشنواره ۹ نفر از خواهران و ۶ نفر از برادران عناوین برگزیده و ۲۴ نفر از خواهران و ۶ نفر از برادران عنوان شایسته تقدیر را دریافت کردند.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا با اشاره به اینکه جشنواره علامه حلی استان همدان نیز ۲۴ فروردین با سخنرانی حجت‌الاسلام حصاری معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور برگزار شد، ادامه داد: در این جشنواره نیز شاهد رشد مقالات پژوهشی بانوان طلبه هستیم به گونه‌ای که از ۱۵۰ اثر رسیده به دبیرخانه، ۶۷ اثر در قالب مقاله، ۷۹ اثر در قالب تحقیق پایانی و چهار اثر در قالب کتاب بوده است.

وی تعداد کل آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره علامه حلی استان همدان را ۳۹۹ اثر ذکر کرد و یادآور شد: از میان این آثار ۱۵۰ اثر مربوط به خواهران و ۲۴۹ اثر مربوط به برادران طلبه بوده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم تعداد برگزیدگان این جشنواره را ۱۲ نفر دانست و افزود: از این تعداد ۹ نفر بانوی طلبه و سه نفر برادر بوده‌اند.

وی تعداد شایستگان تقدیر این جشنواره را نیز ۱۲ نفر ذکر کرد و ادامه داد: از میان این افراد، سه نفر خواهر و ۹ نفر برادر طلبه بوده‌اند.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا تاریخ برگزاری جشنواره علامه حلی استان قم را سوم اردیبهشت عنوان کرد و یادآور شد: مرحله کشوری جشنواره علامه حلی پس از جشنواره علامه حلی استان قم برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: جشنواره علامه حلی به تجلیل از آثار پژوهشی طلاب جوان اختصاص دارد و آثار طلاب در قالب‌های کتاب، پایان‌نامه سطح سه، تحقیق پایانی سطح دو و مقاله در این جشنواره مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.


منبع : abna
1834
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

نقش دین و اعتقاد به خدا چه ارتباطی با پیشرفت و ترقی ...
چهار راهکار برای دوری شیطان از انسان
گزارش تصویری مراسم احیاء حسینیه همدانیها
از استاد انصاریان به عنوان چهره قرآنی تجلیل شد
عظمت شب قدر در روايات و تفاسير از کلام استاد انصاریان
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه هدایت
حضرت علی(ع) نعمت باطنی خداوند برای بندگان است
سه دشمنی که مانع ورود به بهشت می‌شوند
مراسم احیای شب‌های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
برنامه سخنرانی استاد انصاریان در ماه مبارک رمضان

بیشترین بازدید این مجموعه

چهار راهکار برای دوری شیطان از انسان

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا