فارسی
جمعه 24 ارديبهشت 1400 - الجمعة 1 شوال 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
41
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1393 ساعت 08:21 صبح

استاد حسین انصاریان: فسادهای اقتصادی نتیجه بی‌توجهی به حلال و حرام است

 استاد حسین انصاریان: فسادهای اقتصادی نتیجه بی‌توجهی به حلال و حرام است


استاد حسین انصاریان از اساتید اخلاق گفت: نتیجه تقید به حلال، مصونیت فرد و جامعه از هرگونه فساد خصوصاً فسادهای اخلاقی و اقتصادی در سطح جامعه است.
خبرگزاری فارس: فسادهای اقتصادی نتیجه بی‌توجهی به حلال و حرام است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی دارالعرفان، حضرت استاد حسین انصاریان که در جمع مردم کاشان سخنرانی می‌کرد، با استناد به سخن دانشمندان علوم طبیعی انقراض هر نوع از موجودات زنده را خسارتی سنگین به طبیعت و فضای زندگی در این جهان دانست و وظیفه انسان را بهره‌مندی از این فضا و استفاده صحیح در مسیر تجارت پر سود آخرتی بیان کرد.

وی با استناد به آیات و روایات خصوصا روایت «الدنیا متجر اولیاء الله» و نیز آیه شریفه «هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَى تِجَارَةٍ تُنْجِیکُمْ مِنْ عَذَابٍ أَلِیمٍ‌» دنیا را تجارتخانه و انسان را کاسبی هدفمند در این تجارتخانه معرفی کرد که با استفاده صحیح از ابزار زندگی به مقام حبیب‌اللهی می‌رسد.

استاد انصاریان در ادامه به تشریح چهار تجارت پرسود و با منفعت اشاره کرد و افزود: انسان در فضای تجارتخانه دنیا باید به چهار کسب مشغول باشد: نخست کسب معرفت برای شناخت توحید و قیامت واهداف خود است؛ دوم کسب عبادت؛ سوم کسب خدمت به خلق و چهارم کسب معاش حلال که سه مورد آخر محصول شیرین و ارزشمند کسب معرفت است.

وی در ادامه با اعتراض به فضای فاسد اخلاقی و اقتصادی بخشی از بسترهای جامعه، ضمن توجه‌دادن مردم به حقایق مثبت عالم و سفارش به دور نگاه داشتن خود و خانواده از این فضاهای آلوده و مخرب، راه‌کار برون رفت از این ناهنجاری‌ها را تقید به مطلق حلال معرفی کرد و افزود: نتیجه تقید به حلال، مصونیت فرد و جامعه از هر گونه مفاسد اخلاقی و اقتصادی در سطح جامعه است.

استاد انصاریان با ابراز نگرانی از فضای رو به رشد فساد اخلاقی و اقتصادی در جامعه، خویشتن‌داری در مقابل گناه، تقوای فردی و خانوادگی و اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و دور نگاه داشتن خود و جامعه را از فضاهای مسموم (خصوصاً شبکه‌های ماهواره‌ای فاسد و نیز پایگاه‌های اینترنتی منحرف) عواملی دیگر برای مصونیت از گناه و فساد دانست.

وی در پایان اظهار داشت: مطابق آیات قرآن، مؤمنانی که در فضای تجارت معنوی و کسب حلال در این عالم قرار گیرند به خسارتی دچار نخواهند شد و از فضل و رحمت بیکران الهی بهره‌مند شده، به سعادت دنیا وآخرت خواهند رسید.


منبع : خبرگزاری فارس
41
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

نقش دین و اعتقاد به خدا چه ارتباطی با پیشرفت و ترقی ...
چهار راهکار برای دوری شیطان از انسان
گزارش تصویری مراسم احیاء حسینیه همدانیها
از استاد انصاریان به عنوان چهره قرآنی تجلیل شد
عظمت شب قدر در روايات و تفاسير از کلام استاد انصاریان
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه هدایت
حضرت علی(ع) نعمت باطنی خداوند برای بندگان است
سه دشمنی که مانع ورود به بهشت می‌شوند
مراسم احیای شب‌های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
برنامه سخنرانی استاد انصاریان در ماه مبارک رمضان

بیشترین بازدید این مجموعه

پوشش یا حجاب دستورى قرآنى و تكليفى انسانى است
چهار راهکار برای دوری شیطان از انسان
نقش دین و اعتقاد به خدا چه ارتباطی با پیشرفت و ترقی ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا