فارسی
شنبه 10 خرداد 1399 - السبت 7 شوال 1441
  4712
  0
  0

توزیع قرآن و گل در پاریس برای مقابله با اسلام‌هراسی

توزیع قرآن و گل در پاریس برای مقابله با اسلام‌هراسی

 

گروه بین‌الملل: طرح توزیع گل و نسخه‌های ترجمه‌شده قرآن به زبان فرانسه در میان عابران با هدف مقابله با موج فزاینده اسلام‌هراسی، در شهر پاریس، پایتخت فرانسه آغاز شده است.

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌سانی «المصریون»، در پی حمله به دفتر نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در پاریس و افزایش پدیده اسلام‌هراسی در غرب به‌ویژه در فرانسه، مسلمانان این کشور در ابتکاری جالب گل و ترجمه‌های فرانسوی قرآن را در میان عابران توزیع می‌کنند تا پیام صلح و دوستی اسلام را به مردم فرانسه برسانند.

انجمن اسلامی «اقرأ» که مقر آن در آلمان است و در اجرای این طرح همکاری می‌کند، اعلام کرد: طرح توزیع رایگان ترجمه‌های قرآن کریم در میان شهروندان، افراد بسیاری را به تشرف به دین مبین اسلام تشویق کرده است.

این انجمن در تلاش است از طریق توزیع رایگان نسخه‌هایی ازترجمه قرآن به زبان فرانسه در میدان «ایتالیا» شهر پاریس، پیام قرآن کریم را به مردم فرانسه برساند.

سخنگوی انجمن اسلامی «اقرأ» آلمان نیز در این باره گفت: «ما طی روزهای اخیر شاهد تظاهرات گسترده شهروندان فرانسوی در همبستگی با قربانیان حادثه «شارلی ابدو» در پی نشر کاریکاتور موهن به پیامبر(ص) در میدان ایتالیا شهر پاریس بوده‌ایم، و اکنون ما در همین مکان با اهدای قرآن کریم و گل به این اقدام آنها پاسخ می‌دهیم».

مؤسس انجمن اسلامی «اقرأ» آلمان، ابراهیم ابوناجی، است که حدود 30 سال پیش از نوار غزه به آلمان سفر کرده و اکنون دارای ملیت آلمانی است.

این انجمن در سال 2011 میلادی و با هدف توزیع ترجمه قرآن به زبان  آلمانی و سایر زبان‌ها در میان غیرمسلمانان تأسیس شده است.

دستگاه اطلاعاتی آلمان مدعی است که انجمن اسلامی اقرأ را گروه‌های از تندروهای سلفی اداره می‌کند، این در حالی است که ابراهیم ابوناجی ـ مؤسس انجمن ـ گرایش به سلفی‌گری را رد می‌کند و او می‌گوید که وی مبلغی است که تنها به دین اسلام هدایت می‌کند.


منبع : خبرگزاری بین المللی قران - ایکنا
  4712
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز