فارسی
دوشنبه 11 مهر 1401 - الاثنين 7 ربيع الاول 1444
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
0
نفر 0

دروغگویی بسیاری از مردم

در قرآن مجید هفت یا هشت مرتبه امر به نماز شده است. همچنین دو مرتبه امر به روزه، یک مرتبه امر به حج خانه خدا، دوازه مرتبه امر به زکات، یک مرتبه امر به خمس و دو مرتبه به احسان به پدر و مادر امر شده است، اما در همین قرآن 283 بار از دروغ مذمت شده است و دلیل این تکرار زیاد آن است که مردم بسیار دروغ می‌گویند. به غیر از آن کسانی که نام بردیم، همه دروغ می‌گویند. بسیاری از مردم، حقیقت آشکار عین روز را منکر می‌شوند.

امام جمعه رشت می‌گفت: در زمان طاغوت در شهر 150 هزارنفری رشت که در آن زمان پنج خیابان هم بیشتر نداشت چهارصد واحد مشروب فروشی بود. بعد از انقلاب، در همین تهران و در آخرین شبی که می‌خواستند محله بدکاره‌ها را تخریب کنند چهارده هزار بلیط فروخته شده بود. پیش از انقلاب حدود 60 هزار مستشار آمریکایی در تهران بودند که شب‌ها دختر باکره می‌خواستند. زن و بچه خودشان در آمریکا بودند و هر‌کدامشان ده برابر ارتشبدهای این مملکت حقوق می‌گرفتند و ارتشبدهای ما جلو یک سروان مستشار، هیچ به حساب نمی‌آمدند. به برکت انقلاب و خون شهدا، این‌ها همه رفتند و مراکز فساد هم نابود شد. الان ما در کشورمان کارخانه مشروب سازی نداریم و یا یک واحد مشروب فروشی در کل شهرها نداریم.

 اما با این حال، کسانی هستند که این حقایق را که بروشنی روز است می‌بینند و باز می‌گویند که هیچ اتفاقی نیفتاده و مگر انقلاب چه کاری کرده است؟ آیا آن‌ها این حقایق را نمی‌بیینند یا اینکه می‌بینند و به عمد دروغ می‌گویند. بنابراین، کافر یعنی حقیقت‌بین پنهان‌کننده. الان ما از خودمان بپرسیم که آیا واقعاً عمر سعد در کربلا حق را نمی‌فهمید؟ و آیا یزید و معاویه حق را نمی‌فهمیدند؟ آیا عایشه نمی‌دانست که حق با علی است یا نه؟ اگر کسی بگوید که عایشه نفهمید و متوجه نشد و از روی جهالت علی را باطل می‌دانست باید به او گفت که این سخن، نهایت بی‌انصافی است، چرا که خود پیامبر چند بار به عایشه و دیگر زنانش گوشزد کرد که یکی از زنان من بعد از مرگم با حق به جنگ برخواهد خاست. گاهی نیز زیرچشمی به عایشه نگاه می‌کرد و می‌فرمود: مراقب باش که تو نباشی![3] آیا باز هم حق را نمی‌فهمید؟

 

آیا شاه حق را نمی‌فهمید و واقعا خودش را حق، و مرحوم بروجردی را باطل می‌دانست؟ آیا پدرش واقعاً خودش را حق می‌دانست و  مرحوم شیخ عبدالکریم حائری و محمد تقی بافقی را باطل می‌دانست؟ خود شاه که می‌دانست انگلیسی‌ها پدرش را با چه شرایطی بر سر کار آوردند و خود رضاشاه این شرایط را قبول و امضاء کرده بود. بنابراین، کسی که بگوید من حق را نمی‌فهمم دروغ می‌گوید. خداوند درباره این افراد می‌فرماید:[4])[5] بنابراین، این افراد در حالی که می‌فهمند دروغ می‌گویند و حقیقت را انکار می‌کنند.


منبع : پایگاه عرفان
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

مرگ در حال زايمان
دعا‌های ابراهیم(ع) در کنار خانهٔ کعبه
مقام تسلیم در پی درک حکیم‌بودن پروردگار
صفات شيعه در كلام امام رضا (ع)
ماهيت انسان
دل‌گرمی ابراهیم(ع) به حکمت پروردگار
انسان، محصول حکمت‌الله
نظام هستی، بر پایۀ حکمت و حقانیت
روایت پیامبر درباره خیر
از نصايح پيامبر به ابوذر

بیشترین بازدید این مجموعه

به میدان رفتن آینه ی تمام نمای پیامبر اسلام(ص)، ...
چهره ملكوتى يوسف عليه السلام-جلسه پانزدھم (متن ...
بينش آگاهان با نور الهى‏
تاثير اخلاق پدر و مادر در تربيت فرزندان‏
نمون عملى رعايت عدالت نسبت به دشمن‏
حكايت سعدى درباره حرص مال دنيا
تفاوت فرشتگان با انسان
همنشين خوب
قيمت و ارزش انسان واقعى
شهادت امام جواد بیت آیت الله وحید خراسانی

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^