فارسی
سه شنبه 16 آذر 1400 - الثلاثاء 3 جمادى الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
853
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 16 تير 1393 ساعت 11:45 بعد از ظهر

بانوی پاکستانی کل قرآن را در ۱۵ سال خوشنویسی کرد

بانوی پاکستانی کل قرآن را در ۱۵ سال خوشنویسی کرد

 

گروه بین‌الملل: یک بانوی پاکستانی با هدف اشاعه پیام صلح و معنویت قرآن و در واکنش به افزایش اسلام‌هراسی و نژادپرستی، اقدام به خوشنویسی کل قرآن کریم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «The News»، فرخنده پرویز، بانوی پاکستانی که از سال 1992 در لندن زندگی می‌کند، تصمیم گرفت که قرآن کریم را با دستان هنرمندش خوشنویسی کند تا خود را بیشتر به این کتاب مقدس و همچنین پروردگارش نزدیک کند.

 

وی که حدود 15 سال پیش همسر خود را از دست داد، در پی خلأ ناشی از حضور نداشتن او و مشکلاتی که مجبور شد به تنهایی با آن‌ها دست‌وپنجه نرم کند، برای آرامش به قرآن روی آورد و تصمیم گرفت برای ارتباط عمیق‌تر با آن در اوقات فراغت خود آیات قرآن را خوشنویسی کند.

 

فرخنده پرویز بانوی مسلمانی است که توانست با مشکلات زندگی خود و نیز مشکلات ناشی از تعصبات موجود علیه بانوان مسلمان در جوامع غربی مقابله کند و تصاویر نادرستی را که از بانوان مسلمان در رسانه‌ها نشان داده می‌شود، به چالش بکشد و به الگویی برای بانوان مسلمان در مقابله با فشارهای اجتماعی تبدیل شود.

 

دو پسر فرخنده پرویز که اکنون در لندن زندگی و کار می‌کنند، به مادر خود در به انجام رساندن این اثر کمک کردند.

 

وی می‌گوید: کار خوشنویسی قرآن 15 سال طول کشید. من به این کار عشق می‌ورزیدم و نیاز نبود که عجله‌ای در انجام آن بکنم. این چیزی بین من و خدای من بود و به لطف او توانستم آن را انجام دهم.

فرخنده می‌افزاید: بعد از مرگ همسرم مشکلات زیادی داشتم اما انس با قرآن و نزدیک شدن به خدا همه مشکلات مرا حل کرد. بدون شک خداوند بهترین حامی است.

 

این قرآن دستنویس بیش از 20 کیلو وزن دارد و با رنگ‌های زیبایی خوشنویسی شده و همه صفحات آن با کاورهای شفاف پوشیده شده است.

 

فرخنده پرویز قصد دارد که این قرآن را به سرزمین نزول وحی بفرستد تا در آنجا نگهداری شود.

 

ارائه تصویر منفی از اسلام و مسلمانان و اهانت‌های مکرر به پیامبر اسلام(ص) یکی دیگر از انگیزه‌های فرخنده برای روی آوردن به خوشنویسی قرآن کریم بود. وی به جای منفی‌نگری و بدبینی، تصمیم گرفت تا این سفر معنوی را آغاز کند.

 

این بانوی پاکستانی می‌گوید: اگر امروز تصویر منفی از مسلمانان در جهان ارائه می‌شود، بخشی از آن به دلیل فاصله گرفتن ما از خدا و قرآن است. ما هم مقصریم و نمی‌توانیم دیگران را به خاطر نقایص خود مقصر بدانیم.


منبع : خبر گزاری بین المللی قرآن
853
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^