فارسی
سه شنبه 30 شهريور 1400 - الثلاثاء 14 صفر 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
257
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

روزه راه بهشت

 

یکی از عباداتی که بدن شما را از جهنم مصون می‌دارد، روزه است، روزه حق بدن انسان است، باید یازده ماه او را سیرکنید، سپس یک ماه یک وعده غذا به آن ندهید تا مواد اضافی مضر و سم‌ های جمع شده با روزه پاک شود. حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله فرمود: «صُومُوا تَصِحُّوا»، برای رسیدن به سلامت روزه بگیرید. امروزه یکی از داروهایی که پزشکان به بیماران می‌دهند داروی پرهیز است، داروی کم‌ خوری یا داروی خوب خوری یا متعادل خوری است که اسم آن را روزه نمی‌گذارند، می‌گویند «طب الصحة» است. آنان مردم را از خوردن و آشامیدن زیاد و بد خوردن و بی ‌وقت و بی ‌نظم خوردن پرهیز می‌ دهند تا سالم شوند.

ما می‌گوییم حق بدن را به بدن بدهید، پرداخت حق بدن به بدن از راه عبادت الهی میسر است، حق بدن این است که در بهشت قرار بگیرد نه به جهنم برود، اگر بدن را به جهنم ببرند متجاوز وملعون هستند، اگر بدن را به دوزخ راهی کنند، خلاف خواسته پروردگار عمل کرده اند.

 

اگر درقیامت به روزه‌ داران مومن در دنیا بگویند؛ راه بهشت از وسط جهنم است، نگران نمی‌شوند، قرآن مجید می‌ فرماید: همه وارد جهنم می‌شوند،«وَ إِنْ مِنْكُمْ إِلاَّ وارِدُها كانَ عَلى رَبِّكَ حَتْماً مَقْضِيًّا»،از داخل جهنم حرکت می‌کنند،«ثُمَّ نُنَجِّي الَّذينَ اتَّقَوْا وَ نَذَرُ الظَّالِمينَ فيها جِثِيًّا» اهل تقوا یعنی، «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيامُ كَما كُتِبَ عَلَى الَّذينَ مِنْ قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ »  روزه ‌داران مومن از میان آن همه شعله‌های جهنم رد می‌شوند، بدون اینکه در آتش بسوزند، خداوند نمونه آن را در دنیا نشان داده است.


منبع : پایگاه عرفان
257
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

خاطره بزرگواران پارسا
از نصايح پيامبر به ابوذر
در خرابه ی شام چه گذشت؟ چگونگی شهادت سه سالۀ حضرت ...
اطاعت در سایۀ معرفت
شهدای کربلا، قله‌های رفیع فضیلت و کمال
تفکر، عالی‌ترین و سودمندترین سفر معنوی
نیکوکاری، راهی برای جلب محبت پروردگار
هشت خلصت بندگان محبوب پروردگار
اصحاب عاشورا، آینۀ صفات الهی
انواع هجرت

بیشترین بازدید این مجموعه

از نصايح پيامبر به ابوذر
دشمنان سه گانه انسان‏
عذاب الهي در فراق او
فضل و رحمت الهی - جلسه چهاردهم (1) - (متن کامل + عناوین)
تهران_ حسینیه همدانیها رمضان 94 سخنرانی دوم
بازار دنیا، خسران یا تجارت سودمند

 
نظرات کاربر

گزارش خطا