فارسی
جمعه 30 ارديبهشت 1401 - الجمعة 19 شوال 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1101
0
نفر 0

پیدایش و مرگ خورشید

 

يكى از كتاب هاى علمى‌ای كه شهرت جهانی دارد، كتاب پيدايش و مرگ خورشيد است. اين كتاب در اروپا نوشته شده و دانشمندان شوروىنیز آن را معتبر مى دانند.

مراجعه به این کتاب براى شناخت خدا و مجاب کردن ماترياليست ها کافی است. زیرا آن‌ها صاحبى براى عالم قائل نيستند و حرفشان اين است كه عالم بدون صاحب، بدون ناظم و به صورت خود به خود به وجود آمده است. از نظر علم هم چيزى كه خود به خود به وجود آمده باشد، بايد از اول موجود بوده و تا ابد هم وجودش ادامه داشته باشد. و این در حالی است که در عالم آفرينش هیچ عنصر یا ماده‌ای با این كيفيت وجود ندارد. خود آن‌ها هم در جمله «خود به خود به وجود آمده» گرفتار شده اند، چون لازمه اين حرف اين است كه زمانى عالم نبوده و بعد بود شده است و این سخن، با ازلی و ابدی بودن ماده اولیه جهان نمی‌سازد. وقتى يك ماترياليست مى گويد عالم به دست كسى ساخته نشده و خود به خود به وجود آمده، اين حرف معنايش اين است كه ازلی نبوده و در زمان خاصی پدیدار شده است. همين حرف براى شكست دانش آن‌ها كافى است. بدین معنی كه می‌گوییم اگر عالم از ابتدا نبوده و بعد به وجود آمده است، پس روزى هم نخواهد بود. عبارت پيدايش و مرگ خورشيد بر همین معنا دلالت می‌کند و این در حالی است که آنان ماده و ريشه جهان را ازلى و ابدى مى دانند!

عجيب اين است كه آن‌ها با وحود چنین عقيده‌ای قبول دارند كه كتاب پيدايش و مرگ خورشيد كتاب علمى عمیقى است كه در نقض آن حرفی نمى توان زد. اما توجه ندارند که پيدايش بدین معناست که كسى آن را پديد آورده است. حال اگر بخواهیم بگويیم خودش به وجود آمده، يعنى در زمان معینى موجود نبوده و بعد پيدا شده و منشأ پيدايش آن هم خودش بوده است. مساله در سر همین نبوده و بوده است که عاجز از پاسخ دادن به این سوال است که خورشید چگونه به وجود آمده است؟

وقتى انسان ماجرای پيدايش خورشيد و مرگ آن را مطالعه مى كند و آيات قرآن را در این باره ملاحظه می‌نماید، مى بيند دقيق ترين اخبار درباره پيدايش خورشيد و مرگ آن در قرآن مجيد منعكس شده است.

 

تاكنون، در طول اين 1400 سال، در شرق و غرب عالم، انسان عاقلی پيدا نشده كه يك كتاب علمى بر ضد قرآن بنويسد و بگويد از نظر علمى نمى توان گفتار قرآن را پذيرفت یا معتقد باشد که محتوای قرآن ضد و نقیض است.[6] این كتاب مانند خورشيد بر تابلوى دانش بشری مى درخشد و هر چه بر علم بشر افزوده می‌شود، برترى و اشرافش بیشتر نمایان می‌شود. قرآن در بردارنده علوم متعدّدی است كه دانشمندان باید روى كلمه به كلمه آن زحمت بكشند و آن را تجزيه و تحليل كنند تا معلوم شود اين كتاب حاوی چه اطلاعات ارزشمندی است. 


منبع : پایگاه عرفان
1101
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
لینک کوتاه

آخرین مطالب

غذای ویژۀ پروردگار برای عناصر وجودی انسان
اهمیت عقل زنده و فعال در پذیرش حقایق
عقل انسان، نیازمند علم کامل و الهی
حمایت پروردگار از متقین و نیکوکاران
پروردگار، حافظ و یاری‌گر بندگان محبوب
توبه واقعى از ديدگاه رسول گرامى اسلام‏
حكايت كار خير
معراج پيامبر(ص)
متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد قرآن
ثمره ازدواج علامه لاهيجانى‏

بیشترین بازدید این مجموعه

اجازه گرفتن حضرت قاسم(ع) برای رفتن به میدان و ...
حاكم بودن عدل بر روابط انسان‏ها
مسأله مهم بهداشت‏
رويارويى بادينان با بى‏دينان‏
كامل بودن اسلام و مؤمن واقعى
لزوم تفكر در مرگ و عالم آخرت
انصاف‏
عذاب الهي در فراق او
ابعاد تربيتى اميرمؤمنان عليه السلام‏
تهران/ حسینیهٔ حضرت ابوالفضل(ع)/ دههٔ اول محرّم/ ...

 
نظرات کاربر
گزارش خطا  

^