فارسی
يكشنبه 02 آبان 1400 - الاحد 18 ربيع الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
190
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 9 دى 1392 ساعت 8:45 بعد از ظهر

ادامه ممنوعیت حجاب در فرانسه

ادامه ممنوعیت حجاب در فرانسه
با وجود تمام هشدارهای بین المللی که به فرانسه داده شد، اما پارلمان دیروز اعلام کرد که به قانون ممنوعیت حجاب برای کارکنان مدارس ادامه داده و آن را تغییر نمی دهد.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز؛  با وجود تمام هشدارهای بین المللی که به فرانسه داده شد، اما پارلمان دیروز اعلام کرد که به قانون ممنوعیت حجاب برای کارکنان مدارس ادامه داده و آن را تغییر نمی دهد.

 


بر اساس گزارش پایگاه الوطن نیوز، « ونسن بیون» وزیر آموزش و پرورش فرانسه اعلام کرد که ممنوعیت حجاب در مدارس ادامه خواهد یافت، زیرا این تصمیم پارلمان است؛ و مدارس می توانند قوانینی داخلی وضع کنند که بر اساس آن استفاده از نوع خاصی از لباس که دال بر گرایش دینی فرد باشد، ممنوع شود.

 


فرانسه در سال گذشته سیاست های کمونیستی خود را تشدید نمود؛ در ده سال قبل حجاب اسلامی را در مدارس ممنوع کرد، اما در سال 2011 نیز ممنوعیت استفاده از برقع در اماکن عمومی را تصویب نمود.

 


در همین راستا 5 میلیون مسلمان ساکن فرانسه از سیاست های آن به خشم آمده و سازمان های اسلامی افزایش محدودیت در مورد استفاده از لباس های دینی را نوعی تعرض به حقوق آنان دانستند و آن را محکوم نمودند.


منبع : جام نیوز
190
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا