فارسی
سه شنبه 14 تير 1401 - الثلاثاء 5 ذي الحجة 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
611
0
نفر 0
تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 ساعت 11:43 بعد از ظهر

اتمام حجت سید حسن نصرالله با تکفیری‌ها

اتمام حجت سید حسن نصرالله با تکفیری‌ها

 

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اهمیت معادله طلایی، مردم، ارتش و مقاومت خطاب به گروههای تکفیری تروریستی گفت : ای احمق ها، طرح شما، طرح اسرائیل در فتنه افکنی است، که البته هرگز ما را به سمت آن نخواهید برد، ما جایگزین دولت نیستیم، اما اگر در مقابل شما اهمال و مسامحه کنند، دستان ما به شما خواهد رسید.

سید حسن نصرااللهسید حسن نصرالله اظهار داشت : به دوست و دشمن می گوییم ما در مرز و روستاهای مرزی باقی می مانیم و تلاش می کنیم این مناطق را هر چه بهتر بسازیم و تلاش می کنیم در نقطه صفر مرزی با رژیم صهیونیستی باقی بمانیم، چرا که می خواهیم به دشمن این پیام را برسانیم که ما در اینجا هستیم.

 

نصرالله خاطر نشان کرد با این حضورمان تلاش خواهیم کرد تا رودخانه های منطقه و منابع آبی را در اختیار بگیریم، البته محدود به این منطقه نخواهد بود و نفت و گازی را که در آبهای منطقه ای لبنان هستند، آنها را هم استخراج خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد در اختیار صهیونیستها باشد.این پیام ما به صهیونیستهای غاصب است، ما در گذشته ضربات سنگینی به صهیونیستها وارد کرده ایم و آنها نمی توانند این مسائل را نادیده بگیرند، حقوق ما، حقوق ملی است و حتی یک گام هم عقب نشینی نخواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد خون شهدای لبنان هدر رود.

 

وی تاکید کرد ما در دفاع از مردم خود در روستاهایمان سهل انگاری و مسامحه نخواهیم کرد، دیگر زمانی که دشمن صهیونیستی تجهیزات خود را وارد لبنان می کرد، گذشته است، تاکید می کنم مقاومت شجاعانه و غرورآفرین و پس از هفت سال از جنگ ۳۳ روزه و سختی هایی که بر شما گذشت، موجب شده است تا ما و شما مقاوم تر باشیم، تمام اطلاعاتی که در اختیار ما قرار گرفته و در اختیار دشمن هم قرار گرفته ثابت شده است که شما از گذشته هم قوی تر و مقاوم تر هستید و این بزرگترین دستاوری است که کسب کرده ایم.

 

دبیرکل حزب الله اظهار داشت اجازه دهید وارد موضوع دوم شویم. یکی از روشهای دشمنان این است که مردم را بترسانند و از کشتار مردم ابایی ندارند، تاریخ جنایات رژیم صهیونیستی مملو از این جنایات است، جنایت قانا را فراموش نکرده ایم، جنایات آنها را در روستاهای فلسطینی و مناطق متعددی از لبنان فراموش نکرده ایم، آنها در جنگ ۳۳ روزه هم مردم را به قتل می رسانند، آنها فکر می کنند، کشتن مردم در خیابانها، می تواند اهرم فشاری بر ما باشد و ما را در مسیرمان دچار ضعف و سستی کند، این نقطه قوت و باعث سربلندی و عزت ماست و افتخار می کنیم که میان مقاومت و مردم یک رابطه اخلاقی و روحی و انسانی به وجود آمده است، آنها برای اینکه ما را تحت فشار قرار دهند به سراغ مردم می روند، آنها نمی توانند در برابر رزمندگان ما حرفی برای گفتن داشته باشند و به سراغ مردم می روند، در طول سالیان گذشته راهبرد مقاومت این بوده که در کنار مردم باشد و ما نیازمند مردم و توده ها هستیم و به حمایت آنها افتخار می کنیم، یکی از وظایف خود را حمایت از مردم و غیرنظامیان می دانیم.

 

وی افزود جنایت دیروز مردم بیگناه را هدف قرار داد و هدف اصلی این بود که بیشترین ضربه را به مردم بزنند. جنایت اخیر در راستا جنگی است که میان مقاومت و رژیم صهیونیستی بوده و هست.تا زمانی که مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و اراده بین المللی تسلیم نشود، خیلی طبیعی است که باید این پیامدها را تحمل کنیم، این بخشی از مسیر ما است.

 

نصرالله خاطر نشان کرد از این فرصت استفاده می کنم و تکالیف و مسئولیتهایی را که برعهده داریم، ما شهدای خود را بر روی دوش خود می کشیم و با رنج و دردی که در سینه هایمان تحمل می کنیم، مراسم باشکوهی برگزار خواهیم کرد و برای مداوای مجروحان و بازسازی مناطق آسیب دیده در انفجار اخیر تلاش می کنیم.

 

اما در برابر تحولات آینده، وظایف و مسئولیتهایی برعهده داریم، ما همچنان در مسیر جنگ قرار داریم، در طول هفته ها و ماههای گذشته در منطقه بقاع، چندین موشک به این منطقه اصابت کرد و هدف این بود که در منطقه بقاع به ویژه در شهر بعلبک، هرج و مرج و بلوا به راه اندازد در آن مقطع گفته شد موشکها از سوریه شلیک شد و گروههای مسلح در پس این مسئله هستند، انفجارهایی در جاده هرمل رخ داد، شماری از غیرنظامیان آسیب دیدند، در منطقه جاده مجدل انفجاری رخ داد، چندین موشک به ضاحیه بیروت اصابت کرد.

 

دبیرکل حزب الله لبنان گفت اما اتفاقی که دیروز در ضاحیه رخ داد، در مناطقی که قبلا اشاره کردم، هدف این حملات، مسئولان و مراکز حزب الله بود، اما اتفاق دیروز که حدود ۲۱ یا ۲۲ نفر از هموطنانمان شهید و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شدند، هدفش مسئولان حزب الله نبود و مراکز فرماندهی حزب الله هم در آنجا قرار ندارد، هدف این بود که مردم آسیب ببینند نه حزب الله. ما نمی خواهیم کسی را متهم کنیم، مسئولان حزب الله هم انگشت اتهام را متوجه کسی نکردند، ما تلاش کردیم خویشتن داری کنیم و مانند دیگران که بلافاصله انگشت اتهام را به سمت ما نشانه می گیرند، رفتار نکردیم، تلاش کردیم خیلی دقیق برخورد کنیم، البته محکوم کردیم. حتی در انفجار بئرالعبد صحبتهای نامناسبی از سوی برخی گروههای لبنانی مطرح شد و ادعا کردند خودرویی که در بئرالعبد منفجر شد متعلق به حزب الله بوده است، چنین اتهامات دروغین را علیه ما مطرح کردند تا ما را تضعیف کنند.

 

وی با بیان اینکه کسی را پیدا نمی کنید که از ما علاقه مند تر به این مردم باشد، افزود خوشحالی و شادمانی مردم، خوشحالی و شادمانی ما و رنج و ناراحتی مردم، رنج و ناراحتی ماست.

 

دبیرکل حزب الله با طرح دو فرضیه دست داشتن رژیم صهیونیستی و گروههای تکفیری در انفجار اخیر بیروت خاطر نشان کرد فرضیه هایی هم وجود دارد، احتمال دارد که رژیم صهیونیستی در این انفجار دست داشته باشد، شاخصها و نشانه هایی وجود دارد و دستگاههای اطلاعاتی می توانند این قرائن را جمع کنند و به نتیجه برسند.

 

فرضیه دوم این است که گروههای تکفیری که در مناسبتهای مختلف حتی پیش از جنگ القصیر و ورود به نبرد سوریه، حزب الله را تهدید کرده بودند، احتمال می دهیم در انفجار دیروز و حملات اخیر به مردم دست داشته باشند، قرائن و شاخصهایی برای هر دو فرضیه و احتمال وجود دارد و البته این را نفی نمی کنیم ممکن است جریان سومی هم وجود داشته باشد که در خدمت منافع رژیم صهیونیستی یا گروههای تکفیری باشد که برای شعله ور کردن آتش فتنه مذهبی در لبنان وارد عمل شده اند، صرف نظر از اینکه کدام گروه در انفجار دست داشته، این احتمالات و فرضیه ها وارد است.

 

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد فکر می کنم کسانی که این انفجارها را طراحی کردند و یا در مناطق دیگر خودروهای بمبگذاری شده را منفجر کردند، نمی خواهند لبنان آرامش و ثبات داشته باشد، این مسئولیت دستگاههای امنیتی لبنان است که در این خصوص و کسانی که در این انفجارها دست داشته اند، اظهارنظر کنند.

 

نصرالله به دست داشتن تکفیریها در انفجار اخیر بیروت اشاره کرد و گفت تلاش کردیم اطلاعاتی را جمع کنیم، اطلاعات اولیه نشان می دهد خودروهایی که وارد ضاحیه شده و خودرو منفجر شده در میان آن خودروها بوده از سوی این گروههای تکفیری وارد شده است.

 

وی تاکید کرد جنایت تکفیریها در خدمت رژیم صهیونیستی است، شکی نیست جاسوسان صهیونیستها در لبنان فعال هستند، اما آن کسانی که این انفجارها را مدیریت و اجرا کردند، تکفیریها بودند، البته اینکه این انفجار، انتحاری بوده، همچنان در دست بررسی است و این احتمال وجود دارد.

 

نصرالله خطاب به گروههای تکفیری تروریستی گفت : اگر دولت لبنان از دستگیری شما ناتوان باشد، دستان ما به شما خواهد رسید.

 

وی در ادامه به تکفیریها هشدار داد و با بیان اینکه تکفیریها، جنایتکاران آدمکش کوردلی هستند که دین و مذهب ندارند، خواستار مهار طرح فتنه تکفیریها شد و خطاب به آنها گفت : ای احمق ها، طرح شما، طرح اسرائیل در فتنه افکنی است، که البته هرگز ما را به سمت آن نخواهید برد، ما و مردم ما، اهل مقاومت هستیم، هرگز به انفعال و کارهای احساسی کشانده نخواهیم شد، ما جانشین دولت نیستیم، اما اگر در مقابل شما اهمال و مسامحه کنند، دستان ما به شما خواهد رسید.

 

نصرالله گفت اما هدف و مسئولیت ملی ما چیست، در کاخ ریاست جمهوری در بلعبک، مسئولان تشکیل جلسه دادند و بررسی کردند ریشه این انفجارها چیست و چه کسانی در پس آن قرار دارند، اما هدفی را که ما دنبال می کنیم این است که واقعیت را بشناسیم و بدانیم چه گروههایی پشت این انفجارها بوده اند، متاسفانه برای گروههای تکفیری فرقی نمی کند، آنها هم مسلمانان را می کشند هم مسیحیان، هم اهل سنت را می کشند هم شیعیان، دیدگاه اینها این است برای آنها فرقی نمی کند به دنبال شیعه و سنی و مسیحی نیستند در افغانستان و پاکستان هم این گروهها همین رویه را دارند، اما نکته این است اگر گروههای تکفیری این کار را کرده باشند از نظر ما کار بسیار زشت و ناپسندی را انجام داده اند، باید توجه داشته باشیم که در لبنان چه کاری باید کنیم که دیگر این اقدامات تکرار نشود، فکر می کنم مسئولیت و وظیفه ما در گذشته بیشتر شده است.

 

وی افزود من به مسئولان لبنانی و همه شخصیتهای دینی می گویم اگر این انفجارها ادامه یابد، چه بخواهیم یا نخواهیم سبب می شود ما در لبه پرتگاه قرار گیریم، باید به مسئولیت خود ادامه دهیم، تهدید جدی در برابر لبنان قرار دارد و این تهدید در برابر یک حزب یا گروه یا طایفه نیست، کسانی که می خواهند تمام منطقه را از بین ببرند، می خواهند لبنان را هم نابود کنند، باید کاملا هوشیار باشیم.

 

نصرالله گفت اولا مسئولیت دولت و دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی و همکاری مردم با این دستگاهها یک مسئله اساسی است، در گام نخست باید پستهای ایست و بازرسی و حضور نیروهای امنیتی و مردم، اقدامات پیشدستانه برای جلوگیری از تکرار این اقدامات است، البته تجربه های گذشته می تواند کمک کند، این مسئولیت دولت است و ما و مردم هم کمک می کنیم.

 

این گام نخست، کافی نیست و نمی تواند لبنان را نجات دهد، هیچ کس نمی تواند بگوید این اقدامات پیشگیرانه می تواند مانع تکرار این جنایات شود، در حالی که اینگونه نیست و این اقدامات تنها می تواند بخشی از این انفجارها را مهار کند، بنابراین نیازمند گام دوم هستیم، این گام این است که این گروههای تکفیری و شبکه ها شناسایی و نابود شوند، اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، انفجارها متوقف نخواهد شد.

 

دبیرکل حزب الله تاکید کرد ضرورت دارد این شبکه ها شناسایی، کشف و متلاشی شوند، باید مشخص شود چه گروههایی این خودروها را وارد می کنند و حامیان آنها چه کسانی هستند. نباید این گروهها، حاشیه امنیت داشته باشند و هیچ حزبی نباید در لبنان از این گروهها حمایت کنند، اینها به دنبال راه انداختن جنگ داخلی در لبنان هستند، باید هوشیار باشیم.در این رابطه آنچه اهمیت دارد، این است که اقدامات و تحرکات تحریک آمیز قومی و مذهبی در لبنان و سخنان تحریک آمیز باید متوقف شود، این اتهام زنی ها و بحث شیعه و سنی باید متوقف شود.

 

نصرالله گفت برای رسیدن به این هدف از مردم هم خواسته هایی داریم، به ویژه کسانی که دیروز آسیب دیدند، همه مردمی که در ضاحیه و مناطق هستند در معرض تهدید قرار گرفته اند، البته من تردیدی در وفاداری و مقاومت این مردم ندارم، چرا که آنها قبلا امتحان خود را در جنگ ۳۳ روزه پس دادند.

 

دبیرکل حزب الله با تاکید بر اینکه هدف دشمنان، جدا کردن مردم از مقاومت است، تاکید کرد مردم لبنان بارها دشمن را ناامید کرده و بار دیگر این کار را خواهند کرد.من هیچ نگرانی ندارم، ما شما مردم را متعهد و مسئول می دانیم، ضربه ای که اینها در جنگ ۳۳ روزه زدند، بسیار بزرگتر از هجمه هایی بوده است که این روزها در لبنان با آن روبرو هستند، آنها می خواهند شما را از مقاومت جدا و وارد فتنه کنند، شما مردم نباید اجازه دهید این زخمها عمیق تر شود، اینها به دنبال هستند که مردم را از مقاومت جدا کنند.

 

 سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد می خواهند شیعه را در مقابل سنی قرار دهند، به همین خاطر ادعا کرده اند اهل سنت بوده اند که ضاحیه شیعه نشین را هدف گلوله قرار داده اند و اهل سنت بوده اند که خودروها را در ضاحیه منفجر کرده اند، کسانی که این منطق را دارند، اسرائیلی و شریک این جنایات هستند، اینها دین و مذهب ندارند، حتی ملی گرا هم نیستند، اینها سنی نیستند، اینها قاتل و جنایتکار هستند، اینها حتی اهل سنت را هم می کشند و خواهند کشت، اینها علمای اهل سنت را هم به قتل می رسانند، بنابراین خواهش می کنم به چنین سخنان طایفه ای گوش ندهید و در دام آن گرفتار نشوید.

 

وی افزود در انفجار دیروز، شماری از مردم که زخمی شده اند از اهل سنت بوده اند، اتفاق دیروز گواه این است که آنها به دنبال این هستند که شیعه و سنی را به جان هم بیندازند و برایشان سنی و شیعه و مسیحی فرقی ندارند، آنها می خواهند ما با یکدیگر درگیر شویم، آنها به دنبال نابودی کل منطقه هستند، اتفاقی که امروز در سوریه می بینیم، آنها با برنامه وارد منطقه شده اند و فقط به دنبال کشتار و ویرانی هستند، حتی در عراق هم برنامه آنها این است، دستگاههای اطلاعاتی غربی و صهیونیستی از این گروهها و افراد حمایت می کنند.

 

نصرالله با تاکید بر ضرورت هوشیاری مردم در برابر فتنه ها و فتنه افکنان گفت : برادران ما در طایفه آل جعفر که گفته شده در این انفجارها دست داشته اند، به آنها می گویم نباید اجازه دهند در دام چنین فتنه ای بیفتند و نباید اجازه دهیم کسانی که در این انفجارها دست نداشته اند، آبرویشان ریخته شود، بنابراین، اینکه در منطقه بقاع شمالی یکی از افراد یک طایفه و قبیله بازداشت شود، معنایش این نیست که آن قوم و اهالی آن روستا را متهم کنیم. از نظر ما انفجارها و قتل محکوم کرد و این مسائل نمی تواند سبب شود در دام فتنه بیفتیم.

 

وی تصریح کرد همه لبنانی ها مسئولیت دارند، اگر چنین وضعی ادامه یابد، ما در لبه پرتگاه قرار خواهیم گرفت.

 

سید حسن نصرالله با تاکید بر آمادگی مقاومت برای دفع هر گونه تجاوز احتمالی رژیم صهیونیستی و پاسخ قاطع به هرگونه ماجراجویی احتمالی این رژیم تاکید کرد دست و پای هر نظامی صهیونیست را که بخواهد وارد لبنان شود، قطع خواهیم کرد.

 

دبیرکل حزب الله با اشاره به تحولات و رخدادهای منطقه ای و همچنین اتهام زنی برخی طرفها به حزب الله و تهدیدها علیه این جنبش مقاومت تاکید کرد : هیچ کس گمان نکند که اگر جنگی را علیه مقاومت آغاز کند، بتواند آن را به نفع خود یکسره کند، بلکه این ما خواهیم بود که نبرد را به نفع خود یکسره خواهیم کرد و ما پایان دهنده آن خواهیم بود.

 

نصرالله اظهار داشت یکی از واکنشهای ما به انفجار تروریستی ضاحیه این است که اگر رزمندگانی در سوریه داشته باشیم، آن را چند برابر خواهیم کرد و اگر نبرد با تروریستها مستلزم رفتن همه رزمندگان حزب الله به سوریه از جمله من باشد، برای آن آماده هستیم.

 

وی خطاب به تکفیریهای تروریست تاکید کرد در سوریه ما تلاشهای خود را دوچندان خواهیم کرد و حضور ما در آنجا برای جلوگیری از اجرای پروژه شماست، این ما هستیم که نبرد را یکسره خواهیم کرد، این ما هستیم که گلوله آخر را شلیک خواهیم کرد.


منبع : امت اسلامی
611
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
لینک کوتاه

آخرین مطالب

سخنرانی استاد انصاریان در مسجد اعظم قم
استاد انصاریان در حرم امام رضا(ع) سخنرانی می‌کند
سفارش امام صادق(ع) به دعا کردن برای گنهکاران
اسلام، دین عشق و محبت است/ خدا، عاشق علی(ع) بود
دل هیچ بنده‌ای را نسوزانید
زندگی امیرالمومنین(ع) باید برای ما موعظه و عبرت ...
اثر نان حلال به صورت ابدی ماندگار است
با خود مهربان باشید تا گرفتار دوزخ نشوید
اعلام برنامه سخنرانی‌های استاد انصاریان در ماه ...
روزگار بی‌خطر، پر از امنیت و عدالت خواهد آمد 

بیشترین بازدید این مجموعه

آشنایی با مركز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی
افشاي جاسوسي آمريكا در مساجد
شب‌های ماه مبارک کجا به مجلس سخنرانی و مداحی ...
سخنرانی حضرت استاد حسین انصاریان پیرامون امام ...
پیكر مرحوم حاج رضا انصاریان در حرم مطهر رضوی ...
برپایی نمایشگاه "ما عاشق محمدیم" در بجنورد
عکس خبری/ عزاداری خادمان حرمین کربلا در سالروز ...
گزارش تصویری/ قافله عزاداری ام المؤمنین حضرت ...
زيارت جناب مسلم بن عقيل (قدس اللّه روحه و نور ...
حمایت موسسه دارالعرفان از توصیه در خانه بمانیم ...

 
نظرات کاربر
گزارش خطا  

^