فارسی
پنجشنبه 27 خرداد 1400 - الخميس 6 ذي القعدة 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
199
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 21 شهريور 1392 ساعت 9:44 بعد از ظهر

رشد سريع اسلام در ميان جوانان بريتانيا

رشد سريع اسلام در ميان جوانان بريتانيا

 

گروه بين‌الملل: نتايج يك نظرسنجی جديد در بريتانيا كه به‌تازگی در مقياس بزرگی به عمل آمد، نشان داد كه تعداد جوانان بريتانيايی كه به اسلام مشرف می‌شوند، با تعداد جوانان همان رده سنی كه از مسيحيت روی می‌گردانند، برابری می‌كند.

 

 

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «On Islam»، «تری سندرسن»، رئيس انجمن ملی سكولار ديروز، 19 شهريورماه، در پايگاه اينترنتی اين انجمن نوشت: جمعيت زياد جوانانی كه خود را مسلمان معرفی می‌كنند نسبت به گذشته بسيار بيشتر شده و نشان می‌دهد كه اسلام به‌زودی به نيرويی بسيار مهم‌تر در اين كشور تبديل خواهد شد.

 

وی در ادامه افزود: اين مسئله همچنين نشان‌دهنده سير نزولی و سريع مسيحيت و نشانه «بسيار بدی» برای آينده دين در بريتانيا است.

 

اين نظرسنجی كه نتايج آن به‌تازگی منتشر شد، با هدف بررسی مهاجرت در بريتانيا انجام شد. در اين نظرسنجی سؤالی وجود داشت مبنی بر اينكه «شما خود را جزو كداميك از گروه‌های دينی زير می‌دانيد؟»

 

تعداد جوانانی كه در پاسخ به اين سؤال خود را مسلمان معرفی كرده‌اند، در گروه سنی 18 تا 24 سال، 11 درصد بود كه رشد چشمگير تعداد مسلمانان در اين گروه سنی را نسبت به نظرسنجی به عمل آمده در دسامبر سال گذشته نشان می‌دهد.

 

نتايج آمارگيری سال 2012 در بريتانيا نيز نشان داد كه تعداد مسلمانان اين كشور از 3 درصد به 4.8 افزايش يافته و اسلام سريع‌ترين دين در حال رشد در اين كشور است.

 

اين در حالی است كه آمارها از افزايش چشمگير افرادی كه خود را پيرو هيچ دينی نمی‌دانند، خبر می‌دهد.

 

نتايج سرشماری سال 2001 در بريتانيا، تعداد مسلمانان اين كشور را 2.5 ميليون نفر اعلام كرد.


منبع : خبر گزاری قرآن (ایکنا)
199
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا