فارسی
پنجشنبه 27 خرداد 1400 - الخميس 6 ذي القعدة 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
70
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1392 ساعت 11:45 بعد از ظهر

راهپيمايی بانوان مسلمان فرانسه در دفاع از حجاب

راهپيمايی بانوان مسلمان فرانسه در دفاع از حجاب

 

گروه بين‌الملل: بانوان مسلمان فرانسوی ديروز، جمعه 25 مردادماه، در اعتراض به افزايش حملات اسلام‌ستيزانه عليه زنان محجبه و تشديد قوانين محدودكننده حجاب در فرانسه، در منطقه «ترپ» در شمال اين كشور راهپيمايی كردند.

 

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «islametinfo»، منطقه «ترپ» در «ايولين» واقع در ناحيه «ايل ـ دو ـ فرانس» در شمال فرانسه ديروز، جمعه 25 مردادماه، صحنه اعتراضات زنان مسلمان عليه تشديد خشونت‌ها و وضع قوانين محدودكننده در رابطه با حجاب در فرانسه بود.

 

زنان مسلمان فرانسوی عضو گروه «خواهران همه با هم» ديروز از ساعت 15 به وقت محلی از مقابل مسجد «ترپ» تا ساختمان شهرداری در اين منطقه راهپيمايی كردند.

 

آنان با راه‌اندازی اين راهپيمايی تلاش كردند تا نارضايتی خود را نسبت به خشونت‌های اخير صورت گرفته عليه زنان محجبه در منطقه «ترپ» نشان دهند و از مقامات مسئول درخواست كنند تا برای پايان بخشيدن هرچه سريع‌تر به اين خشونت‌ها وارد عمل شوند.

 

يادآور می‌شود، راهپيمايی منطقه «ترپ» پس از انجام خشونت‌های مكرر عليه زنان محجبه و ناكارآمدی پليس برای برخورد با اين اقدامات در اين شهر صورت گرفت. مسلمانان منطقه «ترپ» در شمال فرانسه مدتی است از افزايش اقدامات اسلام‌ستيزانه و خشونت‌آميز عليه بانوان مسلمان و محجبه در اين شهر رنج می‌برند و اين در حالی است كه نيروهای پليس منطقه خود نيز در اين بدرفتاری‌ها و اقدامات تبعيض‌آميز عليه مسلمانان با اسلام‌ستيزان مشاركت دارند.


منبع : خبر گزاری قرآن (ایکنا)
70
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا