فارسی
چهارشنبه 17 آذر 1400 - الاربعاء 4 جمادى الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
396
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

باز بودن راه براى همه

 

 من در دوره عمر خودم افرادى را ديده ام كه از زير گلو تا نوك پا خالكوبى كرده بودند ، ولى بعدها به چهره هاى باعظمت و اولياى خدا تبديل شده ، مستجاب الدعوة شدند . اين راه به روى همه باز است ؛ چون خدا بخيل نيست . خدا تمام اين مقامات انسانى را براى ما قرار داده است . ما بايد با پاكى ، عمل صالح و اخلاق حسنه به سوى اين مقامات حركت كنيم و به آن برسيم .

 در تاريخ به قدرى اهل روستا را سراغ داريم كه حتى پدر و مادر آنها سواد نداشتند ، اما آنها به دنبال علم رفتند ، عارف ، مرجع ، حكيم و فيلسوف شدند .

 ملاصدرا كه در تمام كره زمين معروف است و چهارصد سال قبل در كهك قم زندگى مى كرده است ، نزديك به شصت جلد كتاب دارد كه از همه آنها مهمتر ، نه جلد كتاب »اسفار« است كه در بيش از سى مورد نظرياتى كه داده است ، بعدها با نظريات انيشتين(580) در آمريكا يكى در آمده است .

 اگر بخواهيم بدانيم ملاصدرا كيست ، كتاب »دو فيلسوف شرق و غرب ، انيشتين و صدرالمتألهين شيرازى« كه نويسنده اش آقاى راشد بوده است را بخوانيد . حال فكر مى كنيد پدر ملاصدرا چه كاره بوده است ؟ در شيراز مغازه عتيقه فروشى داشته و جنس كهنه خريد و فروش مى كرده است . آن وقت فرزندش صدر المتألهين شده است .


منبع : پایگاه عرفان
396
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^