فارسی
شنبه 13 آذر 1400 - السبت 29 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1813
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1391 ساعت 8:43 بعد از ظهر

ماجرای خواندن صیغه عقد از سوی استاد حسن انصاریان برای منافقین تواب

ماجرای خواندن صیغه عقد از سوی استاد حسن انصاریان برای منافقین تواب

 

استاد حسین انصاریان در خاطرات خود به در خواست شهید لاجوردی از وی برای حضور در زندان و سخنرانی برای منافقان اشاره می‌کند.

 

به گزارش نامه، استاد حسین انصاریان از روحانیون سرشناس تهران است که در بین مردم دارای محبوبیت فراوانی است و منبرهای او از شلوغ‌ترین جلسات مذهبی پایتخت است. این روحانی برجسته تهران در خاطرات خود که توسط اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است به حضور در زندان و خواندن دعای کمیل برای منافقین اشاره می‌کند و می‌گوید:

 

مرحوم شهید لاجوردی اصرار داشت که بر روی مناقین کارفرهنگی صورت بگیرد و در این باره از من کمک خواست. ابتدا کتابهای زیادی را برایشان فرستادم. روزی هم دعوتم کرد تا بروم برای آنها سخنرانی کنم. در آن زمان این گروهک در اوج فعالیت بودند و زندان پر از اعضای تندروی آنها بود.

 

من معتقد بودم که علاوه بر سخنرانی، برگزاری دعای کمیل نیز بسیار مناسب است و چه بسا اثر زیادی دارد؛ زیرا تمام مضامین دعا کمیل، از عمق وجود نشأت می گیرد و انسان در آن مناجات، بسیار عاطفی با خدا حرف می زند، از این روی می‌توان در لابه لای فرازهای دعا، به طور مستقیم با وجدان افراد سخن گفت و آنها را از خواب غفلت بیدار کرد.

 

جلسات چندی در زندان اوین و قزل حصار کرج برگزار شد. پس از آن از آقای لاجوردی خواستم تا در مراسم تاسوعا و عاشورا و احیای ماه مبارک رمضان نیز آن افراد را به پای منبر بیاورد. آنها می‌آمدند و در جایگاه خاصی می‌نشستند . این فعالیت‌های فرهنگی در روح و جان آن افراد گول خورده، اثر عمیقی برجای گذاشت. بسیاری نیز موفق به توبه و بازگشت به صراط مستقیم شدند و از زندان خلاصی یافتند.

 

بعدها نامه‌های محبت آمیز بیشماری از آن جوانان به دستم رسید . بعضی از دختران نیز که در آن گروه بودند، موفق به توبه شدند. آنها بعدها مرا برای مراسم ازدواج خود دعوت می کردند و من صیغه عقدشان را جای می کردم و بحمدالله هر یک دنبال زندگی سالم و پر افتخاری رفتند.

حضرت علی (ع) که این دعا را برای یکی از یارانش، کمیل، ایراد کرد و او آن را نوشت فرمودند: « این دعا روزی را زیاد می کند، گناه را می بخشد، یاری خداوند را جلب می کند و انسان را از دیگران با رحمت خودش کفایت می کند و خلاصه زندگی انسان را یکسره به پروردگار متصل می کند. » 


منبع : نامه نیوز
1813
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^