فارسی
شنبه 13 آذر 1400 - السبت 29 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
2526
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1391 ساعت 08:41 صبح

جشن ولادت پیامبر گرامی اسلام در باکو برگزار شد

باکو - در سومین روز از هفته وحدت جشن ولادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) با حضور گسترده مسلمانان آذربایجان و ایرانیان مقیم این کشور شنبه شب با حضور ایت الله انصاریان در خانه فرهنگ شهریار باکو برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو ضمن تبریک ولادت رسول گرامی اسلام و امام جعفر صادق (ع) با تاکید بر وحدت مسلمانان جهان گفت: دشمنان اسلام همواره به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق در بین مسلمانان جهان هستند و تلاش می کنند در بین کشورهای اسلامی و به خصوص خاورمیانه اختلاف بیاندازند.

وی با یادآوری اینکه کشور سوریه نمونه ای از این اقدام ها است، افزود: دشمنان در پی از بین بردن وحدت و اتحاد جهان اسلام هستند و در این میان عده ای نیز با دسیسه های خود درصدد هستند تا مناسبات ایران و جمهوری آذربایجان را تحت تاثیر قرار دهند.

سفیر ایران تصریح کرد: با این حال اراده سیاسی رهبران ایران و جمهوری آذربایجان موجب از بین رفتن ترفندهای آنها شده است.

وی افزود: یکی دیگر از ترفندهای دشمنان ما ایجاد تفرقه و اختلاف در بین مذاهب اسلامی است، اما حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای پایان دادن به این مسایل هفته وحدت را تعیین کردند.

آیت الله شیخ ˈحسین انصاریانˈ نیز در این مراسم گفت: پیش از آمدن رسول خدا، درستی و راستگویی در تمام شئونات زندگی بشری نابود شده بود و خدای رحمان با بعثت پیامبر رحمت، بشریت را از خواب غفلت نجات داد.

وی تاکید کرد: برای شناخت برکات وجودی رسول خدا باید از طریق نهج البلاغه زمان قبل و بعد از ولادت محمد نبی را به خوبی بشناسیم تا بتوانیم با معنای واقعی توحید در عمل آشنا شویم.

نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان در این مراسم با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ع) گفت: خداوند در همه چیز عالم هستی حدی را تعیین کرده است که اگر انسانها بیش و یا کمتر از آن حد عمل کنند از راه راست خود خارج شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین ˈسیدعلی اکبر اوجاق نژادˈ اظهار داشت: خدای رحمان با بعثت پیامبران حد و مرزهای الهی را برای ما انسانها مشخص کرد تا بشریت در اعمال خود از حدود تعیین شده خارج نشود.

در ادامه این مراسم برنامه های متنوع فرهنگی توسط گروه های هنری به اجرا درآمد و تعدادی از کودکان آذری آیاتی چند از کلام الله مجید را برای حاضرین قرائت کردند.

همزمان با برگزاری این مراسم، نمایشگاهی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در خانه فرهنگ شهریار، توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در جمهوری آذربایجان گشایش یافت.

2526
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^