فارسی
چهارشنبه 17 آذر 1400 - الاربعاء 4 جمادى الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
464
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 29 دى 1391 ساعت 12:12 صبح

واقعيت تلخ كليساها.

 واقعیتی تلخ در دانمارک، کلیساها رفته رفته خالی تر می شوند

یک روزنامه دانمارکی نوشت: این روزها مقام های کلیسای مردمی در دانمارک با یک واقعیت تلخ مواجه شده اند و آن جدایی مردم از کلیسا است. 

واقعیتی تلخ در دانمارک، کلیساها رفته رفته خالی تر می شوند

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه برلینسکه دانمارک در مطلبی به اشاره به اینکه در سال گذشته هزاران نفر کلیسای مردمی را ترک کرده اند،نوشت: برخی معتقدند که بحران مالی و تمایل کمتر برای مشارکت در امور عمومی و دینی عامل اصلی جدایی مردم از کلیسا است.

این نشریه با بیان اینکه مقام های کلیسای دانمارک این وضعیت را یک واقعیت تلخ خوانده اند،به نقل از مرکز آمار دانمارک،نوشت: از آغاز ژانویه تا پایان دسامبر 2012 تعداد 20 هزار نفر از اعضای کلیسای مردمی عضویت خود را لغو کردند و انتظار می رود تعداد این افراد در آینده بیشتر شود.

به نوشته روزنامه برلینسکه،دست اندرکاران و سیاستمداران برای توجیه این روند،از بحران اقتصادی،بحث طولانی و جنجال برانگیز ازدواج همجنس بازان و همچنین کاهش تمایل برای مشارکت در امور مشترک و دینی به عنوان دلایل اصلی مواجه شدن با چنین وضعیتی نام برده اند.

کارستن نیسن، اسقف شهر ویبورگ (Viborg) اما در این رابطه،گفت: اطمینان دارم که انجام ازدواج همجنس بازان در کلیسا دلیل اصلی وداع مردم با کلیسای مردمی است.

به گفته این اسقف، بسیاری از مردم با مشاهده چنین وضعیتی و برای نشان دادن اعتراض و خشم خود از عقد همجنس بازان، کلیسای مردمی را ترک کردند.

هانس ران اورسین استاد دانشگاه دانمارک و کارشناس دینی کلیسا در رابطه با افزایش تعداد کسانی که کلیسای مردمی را ترک کرده اند،گفت: در آینده نیز تعداد زیادی کلیسای مردمی را ترک خواهند کرد و این روند به شرایط جدید جامعه ارتباط دارد.

وی افزود: بخاطر اتفاقاتی که افتاده، مردم دیگر همچون گذشته تمایل به حضور در کلیساها ندارند.

...............
پایان پیام/ 218


464
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^