فارسی
شنبه 13 آذر 1400 - السبت 29 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
343
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 29 دى 1391 ساعت 00:00 صبح

أمام حسين در نگاه مسيحيان

 


"راه آشکار مسیح (ع) و حسین(ع) و آلام آنها" در لبنان بازخوانی شد

 

جنبش «امل» لبنان در شهرستان البابلیه در جنوب لبنان سمیناری فرهنگی فکری در رابطه با اربعین حسینی و میلاد حضرت عیسی(ع) و با حضور «نبیل شکر الحاج» اسقف اعظم شهر صور و «علامه «شیخ حسن جونی» اسقف اعظم مارونی های سرزمین های مقدس برگزار کرد.

به گزارش خبرنگار شفقنا از لبنان، این سمینار که با عنوان «راه آشکار حضرت مسیح(ع) و امام حسین(ع) و آلام آنها» برگزار شد،  با مقدمه زیر آغاز شد:

هنگامی که امت ها و ملت ها از راه مستقیم منحرف می شوند و طاغوتیان بر بندگان حکمرانی می کنند و حرمت ها و مقدسات نقض می شود، خداوند از بین بندگانش افرادی را برمی گزیند که قلوبی آکنده از شوق برای حمل رسالت آسمانی و انتشار آن در بین بشر برخوردارند و آنها را انبیا و اولیای نیکوکاران و افراد خالص قرار می دهد. در بین این افراد بزرگ نام حضرت مسیح(ع) به عنوان برگزیده خداوند برای ارسال رسالت الهی و امام حسین(ع) به عنوان ایثارگر دین برای اصلاح امت و برداشتن ظلم و ستم از دوش مردم می درخشد. راه روشن و دردهای حضرت مسیح و امام حسین(ع) در نقش های خود شبیه به هم بودند وچگونه شبیه نباشند در حالی که یک منبع و یک هدف واحد را دنبال می کردند و منبعشان خداوند واحد و هدفش اصلاح و خدمت به انسان ها بود. حضرت مسیح(ع) متولد شد تا پیامبر و مصلح باشد و امام حسین(ع) نیز برای اصلاح امت جدش پیامبر اکرم(ص) به شهادت رسید.

پس از این مقدمه «مطران الحاج» اسقف اعظم شهر صور به ایراد سخنرانی پرداخت و با تاکید بر اهمیت گفت وگوی بین لبنانی ها در همه سطوح دینی، سیاسی و فرهنگی گفت: تنها گفت وگو می تواند زمینه های مشترک بین مسیحیان و مسلمانان را توسعه بخشیده و تصویر حقیقی از ارزشهای نابی که رسالت های آسمانی آوردند، ارائه دهد.

براساس این گزارش مطران الحاج در پایان سخنان خود  از تلاش های نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان در تحکیم اصول تعامل و گفت وگو بین لبنانی ها تمجید کرد.

 

 

343
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^