فارسی
جمعه 08 بهمن 1400 - الجمعة 25 جمادى الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
361
0
نفر 0

دزدان قديم و مدعيان تمدن جديد

 

 انگلستان جزيره اى در وسط آب است و در اغلب طول سال نم نم باران مى بارد . نه در آنجا مى توان باغ احداث كرد و موادّ غذايى كاشت و نه معدن زيادى در اختيار دارند ، ولى اين كشور بسيار آباد و ثروتمند است . تمام آبادى و ثروت آن نيز محصول چهارصد سال غارت بيش از صد كشور جهان است . اگر اين غارتگرى قطع شود ، اين ها با اين جمعيت صد و چند ميليونى نان خوردن ندارند ؛ يعنى هنوز شكم اين صد ميليون جمعيت با دزدى و غارت سير مى شود .

 كشورهايى كه در گذشته ، در اروپا قدرتى مانند قدرت آنها داشتند ، مانند : پرتغال ، بلژيك و اسپانيا ، آنها نيز غارتگر بودند ، ولى جامعه انگلستان به دزدان دريايى معروف هستند ؛ يعنى زمانى اين ها نان نداشتند بخورند ، سوار كشتى مى شدند و در اقيانوس ها و درياها، كشتى هاى كشورهاى ديگر را مى گرفتند ، افراد كشتى را مى كشتند و بار آنها را غارت مى كردند و به لندن مى آوردند .

 دولت مردان كشور ما بايد به اين مطلب و معناى قرآنى، خيلى توجه داشته باشند و تا كنون اروپاييان در ايران اين حرفى كه در قرآن آمده است را ثابت كرده اند ، آن مطلب اين است كه پروردگار مى فرمايد :

  » إِنَّهُمْ لآَ أَيْمَنَ لَهُمْ «

 اينان به هيچ تعهدى پايبند نيستند ؛ يعنى آلودگى و نجس بودن باطن ، اخلاق طاغوتى ، استكبارى و ابليسى دارند و اين ها اجازه نمى دهد كه قراردادى را كه امضا مى كنند ، به آن پايبند باشند .

 براى اين كه بدانيد غربى ها چه كسانى هستند ، چند كتاب را كه افراد به اصطلاح روشن فكر نوشته اند را بخوانيد . كتابى به نام : »روابط سياسى ايران و انگليس در قرن نوزدهم « در هشت جلد، شما اين كتاب را بخوانيد ، مى فهميد كه انگليس و اروپا به اندازه يك ميليون سال به ايران جنايت كرده اند .

 

 

 


منبع : پایگاه عرفان
361
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

داستان صبر رشید هجری
دین کامل چیست؟
ديوث و معناى آن
مفهوم نور در قرآن
شرایط قبولی توبه
شناخت انسان کامل
داستان میرفندرسکی
دین خدا ترکیبی از قرآن و روایات است
درخواست همسر از خدا روش بزرگان است‏
حكايت كار خير

بیشترین بازدید این مجموعه

ارزشها و لغزشهای نفس - جلسه دوازدهم
ديوث و معناى آن
توبة جوان گناهکار
عناوين هفده‏گانه براى يوسف
دو واقعيت در سوره يوسف
نيكى‏هاى فراموش شده
اشتیاق خدا نسبت به بندگانش
پنج عامل تخریبی بنای انسانیت
آثار دائمی اعمال مؤمنان
باارزش‌ترین گوهر دریای آفرینش

 
نظرات کاربر
گزارش خطا  

^