فارسی
چهارشنبه 17 آذر 1400 - الاربعاء 4 جمادى الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1092
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 10 دى 1391 ساعت 00:03 صبح

جريان هاي وهابي و تکفيري وارثان اسلام بدلي ساخته بني اميه اند

جريان هاي وهابي و تکفيري وارثان اسلام بدلي ساخته بني اميه اند

 

آيت ا... مکارم شيرازي در پيام به دومين کنگره ملي «اخلاق و معنويت در حماسه حسيني»: جريان هاي وهابي و تکفيري وارثان اسلام بدلي ساخته بني اميه اند

 

آيت ا...العظمي ناصر مکارم شيرازي در پيامي به دومين کنگره حماسه حسيني اظهار کرد: امروزه جريان هاي وهابي و تکفيري، وارثان اسلام بدلي هستند که حاکمان بني اميه و اتباع آنان ساختند و پرداختند. به گزارش خبرگزاري فارس، دومين کنگره علمي حماسه حسيني با محوريت اخلاق و معنويت صبح روز پنج شنبه گذشته با حضور استاد شيخ حسين انصاريان مدير مؤسسه دارالمعارف شيعي، حجت الاسلام علي رضايي بيرجندي نماينده ولي فقيه و امام جمعه بيرجند و ديگر علما و دانش پژوهان عاشورايي در حسينيه هدايت واقع در ميدان قيام تهران برگزار شد.

 

واقعه کربلا از وقايع استثنايي و شگفت آور تاريخ بشر است

در ابتداي اين مراسم پيام آيت ا... ناصر مکارم شيرازي توسط حجت الاسلام آرش مرداني پور قرائت شد که متن آن چنين است: «در آغاز درودهاي خالصانه خويش را نثار حاضران بزرگوار مي کنم که در اين جلسه باشکوه که مزين به نام سيدالشهداست، شرکت دارند. بي شک واقعه کربلا از وقايع استثنايي و شگفت آور تاريخ بشر است، اگر دشمنان امام حسين (ع)  مي دانستند که واقعه کربلا اين چنين در تاريخ جاودانه مي ماند و در تمام مراحل آن طنين انداز و حيات بخش مي شود، هرگز به اين فاجعه هولناک اما پربرکت دست نمي زدند.

 

صحنه کربلا جولانگاه رويارويي تمام ارزش هاي الهي در برابر تمام ارزش هاي غلط جاهلي بود

پر واضح است که صحنه کربلا جولانگاه رويارويي تمام ارزش هاي الهي در برابر تمام ارزش هاي غلط جاهلي بود. در اين صحنه سرنوشت اسلام اصيل و ناب رقم خورد و از اسلام بدلي و تقلبي متمايز شد. خون سيدالشهدا(ع) و يارانش افزون بر متمايز کردن دو نوع اسلام از يکديگر، به اسلام اصيل و ناب، حيات تازه و طراوت و شادابي فزاينده بخشيد، به گونه اي که به برکت اين خون هاي پاک جاذبه اسلام و رونق آن در تاريخ پايدار ماند و براي اهل بصيرت و معرفت مايه بيداري و حرکت شد.

 

صحنه رويارويي بين ارزش هاي اصيل اسلامي و ارزش هاي جاهلي هم چنان جريان دارد

امروزه جريان هاي وهابي و تکفيري وارثان اسلام بدلي هستند که حاکمان بني  اميه و اتباع آنان ساختند و پرداختند. از اين رو صحنه رويارويي بين ارزش هاي اصيل اسلامي که حسين بن علي (ع) منادي آن بود و ارزش هاي جاهلي که لباس اسلام را به تن کرده و بني اميه منادي آن بودند، همچنان جريان دارد.

 

همايش علمي حماسه حسيني که به همت مؤسسه دارالمعارف شيعي و با اشراف خطيب بزرگوار حجت الاسلام والمسلمين حاج شيخ حسين انصاريان که خود از مروجان فرهنگ امام حسين (ع)  است، برگزار مي شود، به دنبال کاوش و بررسي معارف بلند و ماندگار حسيني است تا يک بار ديگر اين معارف والا و پرشکوه به بازار دانشوري و فضيلت آورده شود و چشم هاي جوياي حقيقت به سوي آن راه يابد و دل هاي عاشق ارزش هاي والاي خدايي از جويبار اين حماسه سيراب شوند و زاد معاش و معاد خود را از آن برگيرند و خلاصه اينکه همايش با عنوان «اخلاق و معنويت در حماسه حسيني» برپا مي شود که نياز اساسي و بنيادي روزگار ما است. فرصت را غنيمت مي شمرم و احياي آثار عاشورا پژوه ارجمند حجت الاسلام والمسلمين دکتر ابراهيم آيتي توسط دست اندرکاران اين همايش را ارج مي نهم و اميدوارم که به اين وسيله آثار ايشان مورد توجه قرار گيرد. توفيقات روزافزون برگزارکنندگان اين همايش و فرهيختگاني را که براي بارور کردن علمي آن دامن همت به کمر بسته اند از بارگاه خداوند متعال خواستارم.»


منبع : خبرگزاری خراسان
1092
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^