فارسی
شنبه 06 آذر 1400 - السبت 22 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
11
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

آیت الله العظمى ه مکارم شیرازی: واقعه کربلا از وقایع استثنایی و شگفت آور تاریخ بشریت است

 

آيت الله ناصر مکارم شيرازي

آیت الله مکارم شیرازی: 
واقعه کربلا از وقایع استثنایی و شگفت آور تاریخ بشریت استخبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پیامی به کنگره اخلاق و معنویت در حماسه حسینی تاکید کرد: صحنه کربلا جولانگاه رویارویی تمام ارزش های الهی در برابر تمام ارزش های غلط جاهلی بود، در این صحنه سرنوشت اسلام اصیل و ناب رقم خورد واز اسلام بدلی و تقلبی متمایز گردید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیامی به کنگره اخلاق و معنویت در حماسه حسینی، صادر کرد که متن کامل آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آغاز درودهای خالصانه خویش را نثار حاضران بزرگوار می کنم که در این مجلس با شکوه که مزین به نام سیدالشهدا است شرکت دارند.

بی شک واقعه کربلا از وقایع استثنایی و شگفت آور تاریخ بشر است. اگر دشمنان امام حسین(ع) می دانستند که واقعه کربلا این چنین در تاریخ جاودانه می ماند و در تمام مراحل آن طنین انداز و حیات بخش می شود هرگز به این فاجعه هولناک اما پربرکت دست نمی زدند.

پر واضح است که صحنه کربلا جولانگاه رویارویی تمام ارزش های الهی در برابر تمام ارزش های غلط جاهلی بود، در این صحنه سرنوشت اسلام اصیل و ناب رقم خورد و از اسلام بدلی و تقلبی متمایز گردید، خون سیدالشهدا و یارانش افزون بر متمایز کردن دو نوع اسلام از یکدیگر، به اسلام اصیل و ناب، حیات تازه و طراوت و شادابی فزاینده بخشید به گونه ای که به برکت این خون های پاک جاذبه اسلام و رونق آن در تاریخ پایدار ماند و برای اهل بصیرت و معرفت مایه بیداری و حرکت گردید.

امروزه جریان های وهابی وتفکیری وارثان اسلام بدلی هستند که حاکمان بنی امیه و اتباع آنان ساختند و پرداختند، از این رو صحنه رویارویی بین ارزش های اصیل اسلامی که حسین بن علی(ع) منادی آن بود وارزش های جاهلی که لباس اسلام را به تن کرده و بنی امیه منادی آن بودند همچنان جریان دارد.

همایش ملی حماسه حسینی که به همت موسسه دارالمعارف شیعی و با اشراف خطیب بزرگوار حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسین انصاریان که خود از مراوجان فرهنگ حسین است تا یک بار دیگر این معارف والا و پرشکوه به بازار دانشوری و فضیلت آورده شود و چشم های جویای حقیقت به سوی آن راه یابد و دلهای عاشق ارزش های والای خدایی از جویبار این حماسه سیراب شوند و زاد معاش و معاد خود را از آن برگیرند و خلاصه این همایش با عنوان اخلاق و معنویت در حماسه حسینی بر پا می شود که نیاز اساسی و بنیادین روزگار ماست.

فرصت را غنیمت شمرده احیای آثار عاشورا پژوه ارجمند حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم آیتی بوسیله دست اندرکاران این همایش را ارج نهاده و امیدوارم بدین وسیله آثار ایشان مورد توجه قرار گیرد.

توفیقات روز افزون برگزارکنندگان این همایش و فرهیختگانی که برای باور کردن علمی آن دامن همت به کمر بسته اند را از بارگاه خداوند متعال خواستاریم.

 

11
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

نگاهی کوتاه به زندگی و شخصیت علمی استاد حسین انصاریان
سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...
استادحسین انصاریان : آبرو، مال و جان مردم ارزشمندترين ...
حبیب بن مظاهر اسدى
نفس و هفت مرحله آن
هفهاف بن مهند راسبى
عدالت در سخن گفتن
ثنا و ستايش الهى قبل از دعا
قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
پخش آنلاین سخنرانی شب های رمضان استاد انصاریان

بیشترین بازدید این مجموعه

راه مبارزه با نفس ظلمانى
سايت عرفان عربي، پايگاه اطلاع رساني استاد حسين ...
سخنرانی حضرت استاد حسین انصاریان در مشهد مقدس
اعمال ناقص در بارگاه رب كامل
جنس لباس
نگاهی کوتاه به زندگی و شخصیت علمی استاد حسین انصاریان
اساس و اصول دين‏
انديشه، روشنى دل‏
انديشه موجب فسحت خلق‏
كلياتى از مسائل قرآن‏

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا