فارسی
چهارشنبه 17 آذر 1400 - الاربعاء 4 جمادى الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
355
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 23 آذر 1391 ساعت 11:08 بعد از ظهر

محرومیت از امتحان رانندگی بخاطر حجاب!


مامور گرفتن آزمون از متقاضیان گواهینامه رانندگی در فرانسه، طی اقدامی غیر قانونی از انجام این آزمون برای یک دختر محجبه خودداری کرد. 

 محرومیت از امتحان رانندگی بخاطر حجاب!

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ دختر مسلمان فرانسوی در پی امتناع مامور انجام آزمون رانندگی در شهرستان «اسون» فرانسه از گرفتن آزمون از وی، این رفتار تبعیض آمیز را، به سازمان مبارزه با نژاد پرستی و اسلام هراسی (CRI) گزارش کرد.

بنا بر گزارشها، افسر مزبور در پاسخ به اعتراضات دختر مسلمان که جویای دلیل چنین تبعیض آشکاری از طرف وی شده بود، علت تصمیم خود را وجود مقرراتی می داند که طبق آن شرکت کنندگان در آزمون باید در شرایطی باشند که موها، گردن و گوش هایشان قابل رویت باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبكه قرآن و معارف سيما وی در حالی چنین استدلالی را مطرح می کند که هیچ گونه مقررات خاص و یا کوچک ترین توجیه قانونی در این خصوص موجود نمی باشد. در مقابل، دختر مسلمان نیز با یادآوری این نکته که چهره او مشخص بوده و وی به راحتی قابل شناسایی می باشد، قاطعانه از پذیرش خواسته وی امتناع می ورزد.

(CRI) به سرعت با مسئول برگزاری آزمون های رانندگی در منطقه تماس گرفته و در خصوص گزارش این تخلف و شکایت از مرکز مذکور نزد مقامات مربوطه، به خاطر رفتار اسلام ستیزانه، به وی هشدار می دهد.

(CRI) اطمینان خاطر داده است که این دختر مسلمان به زودی با حجاب اسلامی در امتحان رانندگی، که حق قانونی اوست، شرکت کرده و افسر متخلف نیز طی نامه ای مراتب عذر خواهی خود را به خاطر رفتار نامناسب و نیز اتلاف وقت متفاضی مزبور، به وی ابراز خواهد کرد.

................


منبع : خبرگزاری اهل البیت -ع (ابنا)
355
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^