فارسی
جمعه 12 آذر 1400 - الجمعة 28 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
750
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 13 آذر 1391 ساعت 5:47 بعد از ظهر

اگر امیرکبیر به قتل نمي رسيد 150 سال جلوتر بوديم

اگر امیرکبیر به قتل نمي رسيد 150 سال جلوتر بوديم

 

 

کارشناس مسائل مذهبی گفت: تبعید امیرکبیر به کاشان همزمان با افتتاح دارالفنون و به قتل رساندن وی توسط ناصرالدین شاه باعث عقب‌ماندگی ایران شد؛ اگر چنین رویدادی اتفاق نیفتاده بود ما هم اکنون 150 سال جلوتر از زمان فعلى بوديم.                                                                                                                                    

وى در جمع دانشگاهيان  با اشاره به اهمیت و جایگاه علم تصریح کرد: علم در ایران از دوران امیر کبیر مورد توجه قرار گرفت.

این استادحوزه افزود: استعمار انگلیس دریافت که اگر مردم با تکیه بر علم و دانش از ضلالت و جهالت رها شوند، دوران استعماری آنان به پایان می رسد، بنابراین با تمام وجود مخالف علم آموزی مردم ایران در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه دین شد.

 استادانصاریان گفت: تبعید امیرکبیر به کاشان همزمان با افتتاح مرکز علمی و فرهنگی دارالفنون و سپس به قتل رساندن وی توسط ناصرالدین شاه، نوکر حلقه به گوش انگلیس، در همین راستا انجام شد که اگر چنین رویدادی اتفاق نیفتاده بود ما هم اکنون 150 سال جلوتر از زمان فعلی بودیم. 

وی ایجاد بی بندوباری و برهنگی در میان زنان و دختران نا آگاه را از طرح های خصمانه دشمن دانست و تصریح کرد: امروز نیز دشمنان و استعمارگران به خوبی دریافته اند چنانچه جامعه ای به قدرت علمی دست یابد، مستعمره کردن آن و تکیه زدن بر اریکه قدرت امکان پذیر نیست.

این سخنران مذهبی گفت: با مجاهدت امام راحل، ملت ایران به آگاهی و بصیرتی دست یافت که امروز جزو چند کشور برتر دنیا از لحاظ علمی و فناوری است.

 آيت الله انصاریان تصریح کرد: امروز دشمن بیرون کردن نام حسین (ع) و انتظار از دل و ذهن مردم را در دستور کار خود قرار داده  است.

 

750
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^