فارسی
چهارشنبه 17 آذر 1400 - الاربعاء 4 جمادى الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
715
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 11 آذر 1391 ساعت 5:48 بعد از ظهر

استاد حسین انصاریان: تسلیم در برابر خدا عامل رستگاری است

استاد حسین انصاریان: تسلیم در برابر خدا عامل رستگاری است

 

 خبرگزاری رسا ـ استاد انصاریان در مراسم دهه اول محرم حسینیه همدانی‌ها با اشاره به واقعه کربلا و تسلیم امام حسین(ع) در برابر خدا، تسلیم را عامل رستگاری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، استاد حسین انصاریان شامگاه جمعه 26 آبان‌ماه در حسینیه همدانی‌ها واقع در خیابان ری گفت: انسان باید تابع اوامر الهی باشد تا رستگاری نصیب او شود.

استاد انصاریان با اشاره به این که همه موجودات مملوک خداوند هستند گفت: ارتباط خاک با خداوند و هدف درست او از خلق انسان باعث شد که آن را به انسان تبدیل کند و این امر چرا ندارد زیرا خداوند توانا و حکیم است و قرار نیست برای خلق موجودی از او اجازه بگیرد.

این محقق حوزوی با بیان این که بهترین حال این موجود مملوک این است که انسان تسلیم اوامر الهی باشد اظهار داشت: در روایت است در این ایام هیچ زمانی حال ابی‌عبدالله(ع) شادتر از حال ایشان در قتلگاه نبود.

وی افزود: این حالت از تسلیم است نسبت به این‌که خداوند سرنوشت مرا چنین کرد و البته این با انتخاب خود امام بوده است.

استاد انصاریان با اشاره به ایستادگی حضرت ابراهیم(ع) بر قولی که به خداوند داده بودند گفت: این حالت رضا که در حضرت ابراهیم(ع) و امام حسین(ع) دیده می‌شود بسیار حالت بالایی است و از ویژگی های انبیا و بعد اولیا خاص اوست.

وی با اشاره به روایتی از امام زمان(عج) مبنی بر این‌که «و الشَفاء فی تربته(الحسین)» خاطر نشان کرد: این اثر کار برای خداست.

این استاد اخلاق با اشاره به این‌که ممکن است خداوند بر اساس حکمت و مصلحت اندیشی برخی نعمت‌ها مانند اولاد را از بعضی دریغ کند گفت: باید در برابر خدا مطیع باشیم زیرا او مالک است و بر اساس حکمت رفتار می کند.

استاد انصاریان در رابطه با دعا خاطر نشان کرد: اگر از خدا چیزی خواستید ظرفیت آن را نیز از خدا بخواهید.

وی همچنین در باب شکر نعمات الهی گفت: خدا را شکر کنید که شما را از خاک خلق کرد و سپس با تدبیر و حکمت شما را از دنیاهای پست گذرانده به دنیای رشد به سوی خود آورد.

این استاد اخلاق در پایان تاکید کرد: با خدا بسازید نه با خلائق تا موفق شوید، اصلا مانند خلقِ گمراه نباشید بلکه مانند انبیا و اولیا باشید.گفتنی است پس از پایان سخنان استاد انصاریان مراسم روضه خوانی برگزار شد.

 

 


منبع : خبرگزاری رسا
715
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^