فارسی
پنجشنبه 10 مهر 1399 - الخميس 13 صفر 1442
  655
  0
  0

استاد انصاریان: شهرداران دست رحمت پروردگار هستند

استاد انصاریان:  شهرداران دست رحمت پروردگار هستند

 

قدس آنلاین: مدیر عامل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان شیعی گفت: شهرداران به صورت اختیاری دست رحمت پروردگار برای تحقق هدف خداوند هستند.

 

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین از قم، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان، روز پنجشنبه در همایش تجلی خدمت گردهمایی خادمین کریمه اهل بیت(ع) در مدیریت شهری کلانشهر قم که در سالن مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، با تاکید بر مقام و جایگاه انسان تصریح کرد: خداوند قبل از خلقت انسان عنوان خلیفه را برای انسان اعلام کرد، خردمند کسی را به جانشینی انتخاب می کند که در حد جانشین بودن کار او را انجام دهد.

وی کرامت را از دیگر ویژگی ها و عناوین انسان دانست و افزود: کرامت نقطه تلاقی ارزشهاست و تنها در بخشش خلاصه و محدود نمی شود.

استاد انصاریان با تاکید بر ارزش علم انسان عنوان کرد: خداوند موجودی خلق کرد تا باب علوم معنوی را به روی او باز کند تا آگاه به تمام رشته ها و معلومات شود.

مدیر عامل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان شیعی افزود: انسان مرکز تجلی خلافت، هدایت، کرامت و معرفت است و خداوند از میان میلیاردها کهکشان و کرات آسمانی کره زمین را به عنوان خانه انسان انتخاب کرد که نشان دهنده نگاه خاص خداوند به زمین است.

وی ادامه داد: خداوند خانه خود را در زمین و کل زمین را مسجد قرار داد و انسان را بر روی این زمین قرار داد.

استاد انصاریان آبادانی زمین را از رسالت های انسان دانست و تصریح کرد: انبیاء الهی راههای آبی، زمینی، سدسازی، طب، صنعت خیاطی، ساختن خانه های محکم را پایه گذاری کردند که وجودشان منشاء این تمدن عظیم جهانی شد.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: پیامبر خدا با کشتی سازی بر آبادی زمین کمک کرد و پیامبری دیگر بین دو کوه سدی فلزی ایجاد کرد، حضرت آدم نیز شکل دهی به فلز را به انسان یاد داد.

وی افزود: حضرت سلیمان فلسطین را آباد و جاده ها و راهها و خانه هایی بنا کرد و سفر هوایی را اولین بار در مغز بشر ریخت که نه تنها از راه دریا و صحرا که می توان در هوا نیز جاده درست کرد.

استاد انصاریان با اشاره به اینکه امیرالمومنین بر آباد کردن کشور نظر داشت، ابراز داشت: حضرت علی(ع) اخذ مالیات از مردم را برای جبران کمبود بودجه تعیین کرد تا جامعه و مردم نیز در آبادانی جامعه شریک باشند.

مدیر عامل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان شیعی با اشاره به اینکه خداوند اراده کرد و جانشین انتخاب کرد تا کار حکیمانه و عقلی را انجام دهد، گفت: ابراهیم و همسر جوان و فرزند یکماهه اش در منطقه شام زندگی می کنند اما خداوند می خواهد خشک ترین و گرم ترین ناحیه را به یک شهر آباد دائم و ماندگار کند، خداوند به حضرت ابراهیم دستور می دهد که همسر و فرزندش را در این منطقه تنها بگذارد که با پیدایش آب آبادانی این سرزمین رقم خورد.

وی تاکید کرد: شهرداران و شهرداری ها با آباد کردن شهرها، با زیباسازی شهرها، با خدمات دادن به شهرها هدف پروردگار عالم را پیاده می کنند و غیرحقوق مادی که برج به برج می گیرند روز قیامت نیز مورد عنایت پروردگار هستند.

استاد انصاریان ادامه داد: من سه شب احیا اصرار به دعا برای شهرداران و کارکنان شهرداری ها بویژه آنان که بهداشت شهر را تامین می کنند، دارم.

این خطیب توانا در پایان گفت: شهرداران به صورت اختیاری دست رحمت پروردگار برای تحقق هدف خداوند هستند.


منبع : قدس آنلاین
  655
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

استاد انصاریان پس از تکمیل دوره درمان از بیمارستان ...
جامع‌ترین دانشنامه صحیفه سجادیه در فضای وب عرضه شد
آخرین وضعیت حال عمومی استاد انصاریان
مهاجر الی‌الله چه پاداشی می‌گیرد
استاد انصاریان در بیمارستان بستری شد
گره گشایی از مشکلات مردم وظیفه مسؤولان است
خدانشناسی شاخصه اصلی اختلاس‌گران
جوانان کربلا؛ بهترین الگوی تربیتی
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در خوی
مردم خوی میزبان استاد انصاریان خواهند بود

بیشترین بازدید این مجموعه

استاد انصاریان در بیمارستان بستری شد

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز