فارسی
جمعه 15 اسفند 1399 - الجمعة 21 رجب 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
510
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

حيات دين با تأليف كتاب‏

 

راستى از جمله علل مهمى كه تاكنون باعث حفظ دين الهى از دستبرد حوادث زمان و قرون و حملات شياطين شده، نوشتن آثار الهى و اسلامى به وسيله عالمان ربانى است.

براى اين كه بدانيد در اين زمينه بزرگان شيعه متحمل چه زحماتى شدند بايد به كتاب هاى بى نظير «اعيان الشيعة»، «الذريعة الى تصانيف الشيعة» و «الغدير» و فهرست كتابخانه هاى آستان قدس، مجلس، ملك، وزيرى يزد مراجعه كنيد.

اگر نوشته هاى با عظمت اصول چهارصدگانه اصحاب بزرگوار ائمه و نوشته هاى شيخ متقدمين حضرت صدوق هم چون، «من لا يحضره الفقيه»، «الخصال»، «التوحيد»، «عيون اخبار الرضا»، «الاعتقادات»، «علل الشرايع»، «معانى الأخبار» و نوشته هاى ثقة المحدثين محمد بن يعقوب كلينى هم چون: «الكافى» و نوشته هاى مرجع كم نظير شيعه در سخت ترين عصر، مرحوم شيخ طوسى هم چون: «التهذيب»، «الاستبصار»، «الرجال»، «التبيان»، «الخلاف» و پانصد و سى جلد نوشته هاى علامه حلى و سيصد جلد نوشته هاى فيض كاشانى و چندين جلد نوشته هاى شيخ حر عاملى و از جمله «وسائل الشيعة» و هفتاد جلد نوشته هاى علامه مجلسى رحمه الله و از همه مهم تر «مرآة العقول» و «بحار الأنوار» و نوشته هايى هم چون «مستدرك الوسائل»، «جواهر الكلام»، «رياض»، «المسالك»، «الشرايع» و نوشته هاى شيخ انصارى و ساير فقها، مفسران، ادبا، شعرا، حكما و عرفاى شيعه نبود، امروز ما از دين خدا چه خبر داشتيم؟!

اينان بودند كه با زكات دست در مقام حفظ دين و حفظ امت از انواع شرور و فتن و محن برآمدند، ورنه تاكنون يهود و نصارى و يا ديگران كم ترين اثرى از دين خدا و فرهنگ انبيا و امامان عليهم السلام در صفحه زمين باقى نگذاشته بودند! و اگر اين همه مساجد و محافل و مدارس و حوزه ها و صندوق هاى قرض الحسنه و خيريه و ايتام كه با زكات مال و دست اهل جود و كرم بنا شده، نبود ملت اسلام با چه مشكلات و سختى هايى روبرو بودند؟

در هر صورت زكات دست، نوشتن حقايق و انجام اعمال نيك در طاعت خدا و جود و بخشش و عطا و حفظ آن از شرور و ايجاد ضربه و ضرر نسبت به مسلمانان است.

 

 


منبع : پایگاه عرفان
510
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

نفس و هفت مرحله آن
قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...
شكر عبد ، كرم حق
ایمان، نخستین ویژگی اولیاءالله
مسجدی در اسپانیا به علت كثرت جمعیت در نمازهای جماعت ...
تخریب سازمان یافته قبور شیعیان قطر
نیایشی برای وداع با ماه رمضان‏
مراسم احیاء شب های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
دعای اول

بیشترین بازدید این مجموعه

تحمّل شیخ جعفر کاشف الغطاء در برابر همسرش
گناه جهل و نادانى
ابن سیرین و تعبیر خواب
آثار خطرناك مال حرام
چهره هاي محبوب و منفور در قرآن
نگاهی کوتاه به زندگی و شخصیت علمی استاد حسین انصاریان
استاد انصاريان:امنیت در سایه ولایت به دست می آید
جلسه صلح بين مسلمانان‏

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز