فارسی
شنبه 05 مهر 1399 - السبت 8 صفر 1442

  512
  0
  0

گرامیداشت رسول‌الله(ص) در قاهره.

یکی از رهبران شیعه مصر با اعلام این خبر که مراسم عزاداری رسول اکرم(ص) توسط شیعیان و محبین اهل بیت(ع) در قاهره برگزار شد، گفت: وحدت امت اسلامی، معرفی سیره حضرت رسول(ص) و اهل‌بیت(ع) و استمرار انقلاب مصر محور سخنرانی‌ها بود.


گرامیداشت رسول‌الله(ص) در قاهره/ وحدت و استمرار انقلاب مصر محور سخنرانی‌هابه گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «الطاهر الهاشمی» از رهبران شیعه مصر گفت: شب یکشنبه 28 صفر در مسجد امام حسن(ع) در شهر قاهره و در منازل شیعیان و محبین اهل بیت(ع) مجالس عزای رسول گرامی اسلام(ص) برگزار شد.

وی عنوان کرد: در این سنت حسنه سیره حضرت رسول(ص) و اهل بیت(ع) تشریح شد و سخنرانی‌هایی درباره حیات حضرت رسول(ص) و جهاد آن حضرت در راه خدا و اذیت و آزارهایی که برای رساندن پیام الهی شد، صورت گرفت.

این رهبر شیعیان مصر، با بیان اینکه در این مراسمات بر  تبیین مقامات عالیه رسول اعظم(ص) تمرکز شد، تاکید کرد: احیای مراسم عزاداری رحلت حضرت رسول(ص) توسط شیعیان و محبین اهل بیت(ع) در قاهره برای پاسخ به کسانی است که نسبت به حضرت رسول(ص) مواضع خرافی اتخاذ می‌کنند.

وی افزود: این افراد از آنانی که اقامه این مجالس را نقد می‌کنند می‌پرسیم که آیا نگران هستند که آلام حضرت رسول(ص) بیان شود، هنگامی که گفت: هیچ رسولی چون من اذیت نشد.

الهاشمی همچنین محور دیگر سخنرانی‌ها در مراسم‌های عزاداری را وحدت بین مسلمانان، دوری از تفرقه و نزاع گفت: سخنرانان بر قرار گرفتن شخصیت حضرت رسول(ص) به عنوان محور وحدت امت اسلامی تاکید کردند به‌ویژه آنکه امت اسلامی از پس رحلت آن حضرت(ص) متفرق شد.

وی افزود: در این سخنرانی‌ها همچنین بر ضرورت معرفی اهل بیت(ع) به امت اسلامی و این امر که اهل بیت(ع) حقیقتی قرآنی است نه حقیقتی شیعی و یا سنی تاکید شد و عنوان شد که اهل بیت(ع) بهترین وسیله برای شناخت سیره، حیات، گفتار و کردار حضرت رسول(ص) هستند.

عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: همچنین این مراسم در قاهره با قرائت قرآن، دعا برای حفظ مصر و انقلاب آن از فتنه‌ها و توطئه‌های جهانی صهیونیست‌ها و استکبار جهانی و ارتجاع عربی همراه بود و نسبت به بازگشت بقایای رژیم مبارک هشدار داده شد و بر استمرار انقلاب مصر در وحدت و اخلاص و هشیاری تا رسیدن به اهداف تاکید شد.


منبع : ابنا
  512
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

استاد انصاریان پس از تکمیل دوره درمان از بیمارستان ...
جامع‌ترین دانشنامه صحیفه سجادیه در فضای وب عرضه شد
آخرین وضعیت حال عمومی استاد انصاریان
مهاجر الی‌الله چه پاداشی می‌گیرد
استاد انصاریان در بیمارستان بستری شد
گره گشایی از مشکلات مردم وظیفه مسؤولان است
خدانشناسی شاخصه اصلی اختلاس‌گران
جوانان کربلا؛ بهترین الگوی تربیتی
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در خوی
مردم خوی میزبان استاد انصاریان خواهند بود

بیشترین بازدید این مجموعه

خدمات رایگان پزشکان مسلمان به بیماران نیازمند آمریکا
پیام تسلیت حضرت استاد انصاریان به مناسبت درگذشت همسر ...
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه هدایت ...
استاد انصاریان: احسان به پدر و مادر عبادت خداست/ مراقب ...
گزارش تصویری/سخنرانی استاد انصاریان،حسینیه بیت ...
استاد انصاریان: دشمن برای جدایی مردم از دین و روحانیت ...
استاد انصاریان: وابستگی به خدا، ارتباط با خدا و تکیه ...
استاد انصاریان: انسان گوهر گران‌بهای دریای خلقت/ قرآن ...
جایگاه دختر و دخترداری از نگاه استاد انصاریان
استاد انصاریان پس از تکمیل دوره درمان از بیمارستان ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز