فارسی
پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400 - الخميس 30 رمضان 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
512
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1390 ساعت 06:29 صبح

گرامیداشت رسول‌الله(ص) در قاهره.

یکی از رهبران شیعه مصر با اعلام این خبر که مراسم عزاداری رسول اکرم(ص) توسط شیعیان و محبین اهل بیت(ع) در قاهره برگزار شد، گفت: وحدت امت اسلامی، معرفی سیره حضرت رسول(ص) و اهل‌بیت(ع) و استمرار انقلاب مصر محور سخنرانی‌ها بود.


گرامیداشت رسول‌الله(ص) در قاهره/ وحدت و استمرار انقلاب مصر محور سخنرانی‌هابه گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «الطاهر الهاشمی» از رهبران شیعه مصر گفت: شب یکشنبه 28 صفر در مسجد امام حسن(ع) در شهر قاهره و در منازل شیعیان و محبین اهل بیت(ع) مجالس عزای رسول گرامی اسلام(ص) برگزار شد.

وی عنوان کرد: در این سنت حسنه سیره حضرت رسول(ص) و اهل بیت(ع) تشریح شد و سخنرانی‌هایی درباره حیات حضرت رسول(ص) و جهاد آن حضرت در راه خدا و اذیت و آزارهایی که برای رساندن پیام الهی شد، صورت گرفت.

این رهبر شیعیان مصر، با بیان اینکه در این مراسمات بر  تبیین مقامات عالیه رسول اعظم(ص) تمرکز شد، تاکید کرد: احیای مراسم عزاداری رحلت حضرت رسول(ص) توسط شیعیان و محبین اهل بیت(ع) در قاهره برای پاسخ به کسانی است که نسبت به حضرت رسول(ص) مواضع خرافی اتخاذ می‌کنند.

وی افزود: این افراد از آنانی که اقامه این مجالس را نقد می‌کنند می‌پرسیم که آیا نگران هستند که آلام حضرت رسول(ص) بیان شود، هنگامی که گفت: هیچ رسولی چون من اذیت نشد.

الهاشمی همچنین محور دیگر سخنرانی‌ها در مراسم‌های عزاداری را وحدت بین مسلمانان، دوری از تفرقه و نزاع گفت: سخنرانان بر قرار گرفتن شخصیت حضرت رسول(ص) به عنوان محور وحدت امت اسلامی تاکید کردند به‌ویژه آنکه امت اسلامی از پس رحلت آن حضرت(ص) متفرق شد.

وی افزود: در این سخنرانی‌ها همچنین بر ضرورت معرفی اهل بیت(ع) به امت اسلامی و این امر که اهل بیت(ع) حقیقتی قرآنی است نه حقیقتی شیعی و یا سنی تاکید شد و عنوان شد که اهل بیت(ع) بهترین وسیله برای شناخت سیره، حیات، گفتار و کردار حضرت رسول(ص) هستند.

عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: همچنین این مراسم در قاهره با قرائت قرآن، دعا برای حفظ مصر و انقلاب آن از فتنه‌ها و توطئه‌های جهانی صهیونیست‌ها و استکبار جهانی و ارتجاع عربی همراه بود و نسبت به بازگشت بقایای رژیم مبارک هشدار داده شد و بر استمرار انقلاب مصر در وحدت و اخلاص و هشیاری تا رسیدن به اهداف تاکید شد.


منبع : ابنا
512
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

نقش دین و اعتقاد به خدا چه ارتباطی با پیشرفت و ترقی ...
چهار راهکار برای دوری شیطان از انسان
گزارش تصویری مراسم احیاء حسینیه همدانیها
از استاد انصاریان به عنوان چهره قرآنی تجلیل شد
عظمت شب قدر در روايات و تفاسير از کلام استاد انصاریان
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه هدایت
حضرت علی(ع) نعمت باطنی خداوند برای بندگان است
سه دشمنی که مانع ورود به بهشت می‌شوند
مراسم احیای شب‌های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
برنامه سخنرانی استاد انصاریان در ماه مبارک رمضان

بیشترین بازدید این مجموعه

عکس خبری/ جدیدترین تصاویر از حرم حضرت رقیه(س)
گزارش تصویری/ حضور دسته های عزاداری حسینی در شهر ...
از استاد انصاریان به عنوان چهره قرآنی تجلیل شد
چهار راهکار برای دوری شیطان از انسان

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا