فارسی
شنبه 05 مهر 1399 - السبت 8 صفر 1442

  550
  0
  0

حمله مجدد اوباش سلفی به شیعیان اندونزی

حمله مجدد اوباش سلفی به شیعیان اندونزی

 

شیعیان روستاهای "کرنگ گایام" و "بلوران" در حکومت محلی سامپانگ واقع در جزیره مادورای کشور اندونزی مجددا مورد حمله اوباش قرار گرفتند.

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ در  پی تشدید حمله سلفی ها به پیروان اهل بیت (ع) در اندونزی طی هفته های گذشته سه شنبه شب 1ـ 27 دی مصادف با 17 ژانويه،گروهی از اوباش سلفی با استفاده از سلاح های سرد به  محل سکونت شیعیان در روستای "کرنگ گایام " یورش بردند.

 

بر اساس این گزارش های رسیده شیعیان هم برای دفاع از خود ، از خانه ها بیرون آمده و چیزی نمانده بود که با استفاده از سلاح های سرد، "کروک" ـ چنگ تن به تن ـ اتفاق بیفتد. کروک در ماندورا یعنی: جنگ تن به تنی که برای حفاظت از حیثیت و آبرو انجام شود، به هرحال حضور و اقدام به موقع نیروهای امنیتی مانع از این حادثه شد.

اگر چه میزان وخامت اوضاع در این دو روستا مشخص نیست؛ ولی بر اساس گفته "محمد حادون"،وکیل جامعه اهل بیت (ع) اندونزی از زمانی که برخی گروه های سلفی از شیعیان خواسته اند روستاهای کرنگ گایام و بلوران را ترک کنند، اوضاع بدتر شده است.

بر اساس این گزارش فضای این دو روستا از سه شنبه شب گذشته تا کنون دهشتناک توصیف می شود.

وکیل جامعه اهل بیت (ع) اندونزی روز چهارشنبه ـ 28 دی ماه ـ گفت: "شیعیان وحشت زده هستند و جرئت نمی کنند بیرون بروند."

"محمد حادون" افزود: "ما از مسئولان می خواهیم بی طرف باشند و اجازه ندهند خشونتی رخ بدهد. وی با بیان اینکه پلیس، فضای امن و بدون هیچ گونه تهاجمی را برای شیعیان تضمین کرد، خاطر نشان کرد: با توجه به این ضمانت بود که شیعیان به محل زندگی سابق خود بازگشتند ؛ اما علی رغم این تضمین پلیس پس از بازگشتن شیعیان، آنها هنوز مورد حمله قرار می گیرند و برخی از مردم، شیعه را مذهبی انحرافی می پندارند."

پلیس سامپانگ قصد دارد بیانه ای صادر و در آن وضعیت محل زندگی شیعیان را برای بار دوم ملتهب اعلام کند. افزون بر این، پلیس حضور خبرنگاران به این منطقه را ممنوع کرده، زیرا ممکن است از سوی اوباش به گروگان گرفته شوند.

 چند روز قبل اوباش یکی از خبرنگاران شبکه تلویزیون مترو مادورا را به گروگان گرفته بودند.

"کمپل دانوری"، رئیس گروه عملیات پلیس سامپانگ در منطقه گفت: "بهتر است کسی به محل حادثه نزدیک نشود، ما همچنان در حال آرام کردن اوباش هستیم."

یادآور می شود امسال در آستانه ماه محرم خشونت ها علیه شیعیان اندونزی در منطقه شیعه نشین "سامپانگ" واقع در جزیره "مادوره" از سوی سلفیان گسترش یافت، به طوری که فضای رعب و وحشت را در میان ساکنین این مناطق به وجود آورد.

این خشونت‌ و آزار و اذیت ها که از ناحیه سلیفان افراطی صورت می‌گیرد، گاه به حد تهدید ساکنین منطقه سامپانگ و آتش زدن منازل و مدارس هم می‌رسد.

در همین حال "شیخ تاج الملوک" از علمای شیعه این منطقه تاکنون چندین مرتبه مورد تهدید سلیفان تندرو قرار گرفته است و محل کارش نیز از سوی عناصر سلفی تخریب و خانه اش مورد هجوم این عناصر قرار گرفته و در نهایت از منطقه خود بیرون رانده شده است.

گفتنی است جمعیت شیعیان در منطقه سامپانگ کشور اندونزی بالغ بر 300 نفر می‌باشدکه تعدادی از آنان به علت تهدید سلفیان افراطی به مناطق خارج از شهر و جنگل پناه برده اند.


منبع : ابنا
  550
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

استاد انصاریان پس از تکمیل دوره درمان از بیمارستان ...
جامع‌ترین دانشنامه صحیفه سجادیه در فضای وب عرضه شد
آخرین وضعیت حال عمومی استاد انصاریان
مهاجر الی‌الله چه پاداشی می‌گیرد
استاد انصاریان در بیمارستان بستری شد
گره گشایی از مشکلات مردم وظیفه مسؤولان است
خدانشناسی شاخصه اصلی اختلاس‌گران
جوانان کربلا؛ بهترین الگوی تربیتی
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در خوی
مردم خوی میزبان استاد انصاریان خواهند بود

بیشترین بازدید این مجموعه

ادامه اهانت و توهین علیه مسلمانان دانمارک
خدمات رایگان پزشکان مسلمان به بیماران نیازمند آمریکا
استاد حسین انصاریان: خدای رحمان از قلب بیمار و حسود ...
اپلیکیشن تخصصی استاد انصاریان منتشر شد  
استاد انصاریان: احسان به پدر و مادر عبادت خداست/ مراقب ...
گزارش تصویری/سخنرانی استاد انصاریان،حسینیه بیت ...
استاد انصاریان: چشم‌پوشی از حرام الهی، از خصایل ...
استاد انصاریان: دشمن برای جدایی مردم از دین و روحانیت ...
استاد انصاریان: انسان گوهر گران‌بهای دریای خلقت/ قرآن ...
جایگاه دختر و دخترداری از نگاه استاد انصاریان

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز