فارسی
دوشنبه 16 تير 1399 - الاثنين 15 ذي القعدة 1441

  446
  0
  0

دعوت از 100 كشور برای حضور در افتتاحيه طرح گراميداشت نجف

 

گروه بين‌الملل: مدير بخش روابط فرهنگی وزارت فرهنگ عراق از ارسال دعوت‌نامه به 100 كشور جهان برای حضور در مراسم افتتاحيه طرح «نجف؛ پايتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2012 ميلادی» خبر داد.

 

«احمد عبدالجبار رزج»، فعال رسانه‌ای عراق و سردبير هفته‌نامه دينی، فرهنگی و اجتماعی «الإصالة» در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از «عقيل المندلاوی»، مدير بخش روابط فرهنگی وزارت فرهنگ عراق، در اين باره گفت: از سازمان‌های بين‌المللی، انجمن‌ها و سازمان‌های فرهنگی، شخصيت‌های علمی و اسلامی و 200 شخصيت فرهنگی برجسته سراسر جهان برای شركت در مراسم افتتاحيه طرح نجف، پايتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2012 ميلادی، دعوت به عمل آمده است.

 

المندلاوی در ادامه اظهار داشت: رؤسای دانشگاه‌های عراق، مديران دانشكده‌ها، اساتيد برجسته و مقامات سياسی عراق نيز برای حضور در مراسم افتتاحيه طرح نجف دعوت شده‌اند.

 

وی درباره برنامه‌ها و فعاليت‌هايی كه قرار است در سال 2012 ميلادی در راستای طرح نجف؛ پايتخت فرهنگی جهان اسلام انجام شود، گفت: كميته عالی برگزاركننده طرح نجف، 10 جشنواره و همايش اصلی را در برنامه خود مشخص كرده و در حاشيه آن‌ها قرار است، ده‌ها همايش و جشنواره در زمينه‌های سينما، تئاتر، شعر، ادبيات، نقد و بررسی، كتابخانه، برنامه‌های ويژه كودك، حقوق بشر و زنان برگزار شود.

 

المندلاوی در ادامه اظهار داشت: وزارت فرهنگ و امور خارجه عراق به‌زودی نشستی را با سفرای كشورهای مختلف در بغداد برگزار می‌كنند و در آن جزئيات فعاليت‌ها و برنامه‌ها اعلام خواهد شد و همچنين از اين سفرا برای حضور و دعوت شخصيت‌های برجسته و روشنفكران كشورهايشان درخواست به عمل خواهد آمد.

 

عقيل المندلاوی، مدير بخش روابط فرهنگی وزارت فرهنگ عراق در پايان خاطرنشان كرد: از تمامی استان‌های عراق خواسته شده تا يك هفته فرهنگی را در نجف‌ اشرف برگزار كنند كه تاكنون استان‌های «الأنبار»، «صلاح‌الدين» و «كردستان» عراق برای برگزاری اين هفته فرهنگی در نجف ‌اشرف اعلام آمادگی كرده‌اند.


منبع : خبرگزاری قرآنی ايران
  446
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز