فارسی
چهارشنبه 25 تير 1399 - الاربعاء 24 ذي القعدة 1441
  917
  0
  0

افزایش خشونت علیه شیعیان اندونزی + عکس

افزایش خشونت علیه شیعیان اندونزی + عکس

خبرهای دریافتی حاکی است خشونت ها علیه شیعیان اندونزی در منطقه شیعه نشین "سامپانگ" واقع در جزیره "مادوره" از سوی سلفیان در حال گسترش است، به طوری که فضای رعب و وحشتی را در میان ساکنین این مناطق به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ پیروان اهل بیت (ع) در پرجمعیت ترین کشور اسلامی جهان در معرض تهدیدات و حملات خشونت آمیز سلفی های افراطی قرار دارند.

 

خبرهای دریافتی حاکی است خشونت ها علیه شیعیان اندونزی در منطقه شیعه نشین "سامپانگ" واقع در جزیره "مادوره" از سوی سلفیان در حال گسترش است، به طوری که فضای رعب و وحشتی را در میان ساکنین این مناطق به وجود آورده است.

 

این خشونتها و آزار و اذیت که از ناحیه سلیفان افراطی صورت میگیرد گاه به حد تهدید ساکنین منطقه سامپانگ و آتش زدن منازل و مدارس هم میرسد.

 

"شیخ تاج الملوک" از علمای شیعه این منطقه تاکنون چندین مرتبه مورد تهدید سلیفان تندرو قرار گرفته است و محل کارش نیز از سوی عناصر سلیفان تخریب و خانه اش مورد هجوم این عناصر قرار گرفته و در نهایت از منطقه خود بیرون رانده شده است.

 

شیخ تاج الملوک در مورد اقدامات خشونت آمیز سلفیان افراطی در ایام محرم الحرام اظهار داشت : " در ایام سوگواری امام حسین (ع) که همه ساله از سوی شیعیان در این منطقه برگزار میگردد، سلفیان با برگزاری تظاهراتی خواستار لغو برگزاری مراسم عزاداری شده بودند."

 

وی افزود:" این گروه به تظاهرات بسنده نکردند، بلکه شیعیانی را که قصد شرکت در مراسم عزاداری را داشتند تهدید به اخراج از مناطق و منازلشان نمودند و زمانی که که با جواب منفی از سوی عزاداران روبرو شدند، منازل برخی از شیعیان را در نیمه شب به آتش کشیدند."

 

شیخ تاج الملوک در مورد وضعیت معیشتی و شرایط اقتصادی شیعیان اندونزی در منطقه سامپانگ هم خاطر نشان ساخت ، گفت: "در حال حاضر شیعیان در محاصره و در وضعیت خفقان آوراقتصادی به سر میبرند و اکثر شیعیان فقیر و مستضعف میباشند."

 

گفتنی است جمعیت شیعیان در منطقه سامپانگ بالغ بر 300 نفر میباشدکه تعدادی از آنان به علت تهدید سلفیان افراطی به مناطق خارج از شهر و جنگل پناه بردهاند.

 

منازل تخریب شده توسط سلفیان افراطی در منطقه سامپانگ اندونزی

 

 

آوارگی شیعیان سامپانگ پس از تخریب منازلشان توسط سلفیان افراطی

 

 

...........

  917
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز