فارسی
پنجشنبه 11 آذر 1400 - الخميس 27 ربيع الثاني 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
818
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 30 آذر 1390 ساعت 6:58 بعد از ظهر

اعتراف واتیكان به انتشار گسترده اسلام در جهان

 اعتراف واتیكان به انتشار گسترده اسلام در جهان

 

واتیكان در بیانیه ای با اذعان به گسترش اسلام در جهان، اعلام كرد: پیروان دین اسلام از دین مسیحیت پیشی گرفته اند.

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ در بیانیه كلیسای واتیكان آمده است: از یک سال پیش تا به حال آمار پیروان دین اسلام به میزان ۳ میلیون نفر از مسیحیت پیشی گرفته است که این امر به سبب گرایش تعداد زیادی از غربیان به دین اسلام است.

 

در این بیانیه با مقایسه تعداد مسلمانان در جهان، آمده است: آمار مسلمانان در جهان از مرز یک میلیارد و سیصد و بیست و دو میلیون نفر گذشته است که این آمار سه میلیون نفر بیش از مسیحیان است؛ بدین ترتیب ۱۹درصد از جمعیت جهان را مسلمانان تشكیل می دهند در حالی كه ۵/۱۷درصد مسیحی اند.

 

در بخش دیگری از این بیانیه تاكید شده است: در سال های اخیر با وجود تبلیغات مسموم علیه اسلام و شبهه افكنی در این دین، گرایش ها به اسلام در میان پیروان ادیان مسیحیت و یهودیت بسیار زیاد بوده است.

 

این اظهارنظر رسمی مهمترین پایگاه دینی مسیحیت در جهان علی رغم هجمه های بی پایان بر ضد دین مبین اسلام، پیش از این نیز سابقه داشته است تا جایی كه جان لوییس توران، کاردینال و مسوول بخش روابط بین ادیان در واتیکان اعلام کرده بود: با اینکه هیچ دینی بر دین دیگر ارجحیت ندارد اما دین اسلام جذابیتی دارد که باعث جذب مردم جهان به این دین می‌شود.

 

وی با تاكید بر اینكه دین اسلام از جایگاه و اهمیت بسزایی در جهان برخوردار است، گفته بود: بحث کردن با مسلمانان در مورد مفاهیم دینی بسیار مشکل است زیرا آنان در اثبات ادعاهای خود از قرآن که کتاب منحصر به فرد الهی در همه قرون است، کمک می‌گیرند.


منبع : خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا
818
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا  

^