فارسی
چهارشنبه 25 تير 1399 - الاربعاء 24 ذي القعدة 1441
  1351
  0
  0

برگزاری سلسله نشست‌های طرح «نجف، پايتخت فرهنگی جهان اسلام» در عراق

 

گروه بين‌الملل: دفتر روابط عمومی وزارت فرهنگ عراق از برگزاری سلسله نشست‌های مربوط به طرح «نجف؛ پايتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2012 ميلادی» در استان‌ها و بخش‌های مختلف اين كشور خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی alnajaf2012، دفتر روابط عمومی وزارت فرهنگ عراق اعلام كرد: سمينارها و نشست‌های فكری و فرهنگی برای آشنايی با طرح نجف با همكاری خانه‌های فرهنگ وابسته به طرح، طی طرح و فراخوانی ملی در استان‌ها و بخش‌های مختلف عراق برگزار می‌شود.

 

يك منبع آگاه در وزارت فرهنگ عراق نيز گفت: اجرای موفق اين طرح به يكپارچگی تلاش‌های ملی و مشاركت فعال مؤسسات و نهادهای مردمی نياز دارد و اين نهادها می‌توانند با فعاليت‌ها و توليدات علمی در برنامه‌های مربوط به طرح شركت كنند.

 

اين منبع همچنين اعلام كرد: در راستای برنامه‌های مربوط به طرح نجف تاكنون چندين سمينار در استان‌های «ميسان» و «بصره» برگزار شده است كه نتايج مهمی از جمله مطرح‌شدن طرح «نجف، پايتخت فرهنگی جهان اسلام» در مطبوعات اين استان‌ها را در پی داشت.

 

اين منبع آگاه همچنين با اشاره به جدول برنامه‌‌ريزی‌شده مربوط به نشست‌ها و سمينارهای طرح نجف، تصريح كرد: طبق اين جدول قرار است سمينارها و نشست‌های فرهنگی در استان‌ها و شهرهای مختلف از جمله شهرهای «الفلوجه»، «الصدر»، «خانقين»، «السماوة» و «ذی‌قار» برگزار شود.

 

براساس اين گزارش، سازمان آيسسكو نيز با همكاری مسئولان عراقی و طبق جدولی زمانبندی‌شده، برنامه‌ها و فعاليت‌هايی ويژه طرح نجف را در عراق اجرا می‌كند و همايش‌هايی همچون «زن در جوامع اسلامی»، سمينار بين‌المللی «نجف؛ گفت‌و‌گوی فرهنگ‌ها»، همايش «وزيران اوقاف كشورهای اسلامی» و «قدس در بطن نجف» از ديگر برنامه‌های مربوط به طرح نجف است.


منبع : خبرگزاری قرآنی ايران
  1351
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر