فارسی
پنجشنبه 27 مرداد 1401 - الخميس 20 محرم 1444
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1005
0
نفر 0
تاریخ انتشار : 23 آذر 1390 ساعت 7:59 بعد از ظهر

استاد انصاريان در جمع عزاداران حسینی دردانشگاه کاشان : افرادي كه وجودشان براي غير امور مثبت هزينه شود جامعه را به تباهي و فساد مي‌كشانند

استاد انصاريان در جمع عزاداران حسینی دردانشگاه کاشان : افرادي كه وجودشان براي غير امور مثبت هزينه شود جامعه را به تباهي و فساد مي‌كشانند

 

منشاء مشكلات مردم و جامعه از انسان‌هاي فرعون‌صفت و دانشمندان بي‌دين است/تمام مخالفت‌هاي استكبار جهاني برعليه نظام جمهوري اسلامي ايران، به دليل داشتن علم است.

 

 ایلنا - کاشان : خطيب توانا و استاد اخلاق در دانشگاه کاشان گفت: منشاء مشكلات مردم و جامعه از انسان‌هاي فرعون‌صفت و دانشمندان بي‌دين است.

 

به گزارش خبرنگارایلنا درکاشان "استاد حسین انصاريان روز گذشته ، در مراسم عزاداري ابا عبدالله‌الحسين(ع) دانشگاه كاشان افزود: افرادي كه وجودشان براي غير امور مثبت هزينه شود جامعه را به تباهي و فساد مي‌كشانند.

 

وي، شناخت وجودي انسان را لازمه سعادت جامعه دانست و اظهار داشت: طبق دستورات پرورگار آنهايي‌ كه خود را نمي‌شناسند تمام سرمايه وجوديشان را تمام مي‌كنند.

 

به گفته وي، انسان آراسته، با ايمان، اخلاق حسنه و عمل صالح شناخته مي‌شود و هنگامي‌كه اين صفات در وجود انسان رسوخ كند با كسي ديگر نمي‌تواند برابري و معامله كند.

 

استاد انصاريان، با اشاره به اينكه ارزيابي پروردگار از انسان، مظروف و شناخت واقعي اوست افزود: انسان را بايد با مظروفش ارزيابي كرد نه با ظرفش.

 

وي، مظروف انسان را شناخت وجودي خويش، كرامت و ارزش، علم و هدايت ذكر كرد و گفت: انسان با دارا بودن اين مظروف‌ها موفق و سعادتمند مي‌شود.

 

اين استاد اخلاق، داشتن علم را مكمل ديگر مظروف‌ها دانست و خاطر نشان كرد: تمام مخالفت‌هاي استكبار جهاني برعليه نظام جمهوري اسلامي ايران، به دليل داشتن علم است.

 

وي به خیزش‌های مردمی در كشورهاي اروپايي و آمريكا و اقيانوسيه اشاره كرد و اظهار داشت: با حفظ فرهنگ كامل اسلامي مي‌توان نظام اسلامي را به اقصي نقاط جهان سرايت داد.

 

وي، با اشاره به اينكه، زماني علوم پايه، دانش انرژي، نانو، سلول‌هاي بنيادي و صنعت مادر در انحصار كشور ايران بوده است يادآورشد: وظيفه دانشگاهيان است كه قدر خود را دانسته و با ارتقاء سطح علمي و دانش سعي كنند بيشتر كشورهاي استكباري را بترسانند.

 

استاد انصاريان با تاكيد بر اينكه، معصيت، فساد، بي‌علمي و جهل انسان را مي‌سوزاند افزود: انسان خليفه‌الله بايد هيچ فسادي از فرهنگ غرب را قبول نكرده و سعي كند در شخصيت و ارزش و عظمت، برتر ازديگر كشورها باشد.


منبع : ایلنا
1005
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

برنامه سخنرانی استاد انصاریان در دهه نخست ...
برگزاری مراسم پرفیض دعای عرفه با قرائت استاد ...
سخنرانی استاد انصاریان در مسجد اعظم قم
استاد انصاریان در حرم امام رضا(ع) سخنرانی می‌کند
سفارش امام صادق(ع) به دعا کردن برای گنهکاران
اسلام، دین عشق و محبت است/ خدا، عاشق علی(ع) بود
دل هیچ بنده‌ای را نسوزانید
زندگی امیرالمومنین(ع) باید برای ما موعظه و عبرت ...
اثر نان حلال به صورت ابدی ماندگار است
با خود مهربان باشید تا گرفتار دوزخ نشوید

بیشترین بازدید این مجموعه

آشنایی با مركز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی
کودکی که درباره یوسف و زلیخا شهادت داد و جبرئیل ...
رونمایی از مجله رایحه ویژه بزرگداشت حضرت استاد ...

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^