فارسی
سه شنبه 17 تير 1399 - الثلاثاء 16 ذي القعدة 1441

  917
  0
  0

استاد انصاريان در جمع عزاداران حسینی دردانشگاه کاشان : افرادي كه وجودشان براي غير امور مثبت هزينه شود جامعه را به تباهي و فساد مي‌كشانند

استاد انصاريان در جمع عزاداران حسینی دردانشگاه کاشان : افرادي كه وجودشان براي غير امور مثبت هزينه شود جامعه را به تباهي و فساد مي‌كشانند

 

منشاء مشكلات مردم و جامعه از انسان‌هاي فرعون‌صفت و دانشمندان بي‌دين است/تمام مخالفت‌هاي استكبار جهاني برعليه نظام جمهوري اسلامي ايران، به دليل داشتن علم است.

 

 ایلنا - کاشان : خطيب توانا و استاد اخلاق در دانشگاه کاشان گفت: منشاء مشكلات مردم و جامعه از انسان‌هاي فرعون‌صفت و دانشمندان بي‌دين است.

 

به گزارش خبرنگارایلنا درکاشان "استاد حسین انصاريان روز گذشته ، در مراسم عزاداري ابا عبدالله‌الحسين(ع) دانشگاه كاشان افزود: افرادي كه وجودشان براي غير امور مثبت هزينه شود جامعه را به تباهي و فساد مي‌كشانند.

 

وي، شناخت وجودي انسان را لازمه سعادت جامعه دانست و اظهار داشت: طبق دستورات پرورگار آنهايي‌ كه خود را نمي‌شناسند تمام سرمايه وجوديشان را تمام مي‌كنند.

 

به گفته وي، انسان آراسته، با ايمان، اخلاق حسنه و عمل صالح شناخته مي‌شود و هنگامي‌كه اين صفات در وجود انسان رسوخ كند با كسي ديگر نمي‌تواند برابري و معامله كند.

 

استاد انصاريان، با اشاره به اينكه ارزيابي پروردگار از انسان، مظروف و شناخت واقعي اوست افزود: انسان را بايد با مظروفش ارزيابي كرد نه با ظرفش.

 

وي، مظروف انسان را شناخت وجودي خويش، كرامت و ارزش، علم و هدايت ذكر كرد و گفت: انسان با دارا بودن اين مظروف‌ها موفق و سعادتمند مي‌شود.

 

اين استاد اخلاق، داشتن علم را مكمل ديگر مظروف‌ها دانست و خاطر نشان كرد: تمام مخالفت‌هاي استكبار جهاني برعليه نظام جمهوري اسلامي ايران، به دليل داشتن علم است.

 

وي به خیزش‌های مردمی در كشورهاي اروپايي و آمريكا و اقيانوسيه اشاره كرد و اظهار داشت: با حفظ فرهنگ كامل اسلامي مي‌توان نظام اسلامي را به اقصي نقاط جهان سرايت داد.

 

وي، با اشاره به اينكه، زماني علوم پايه، دانش انرژي، نانو، سلول‌هاي بنيادي و صنعت مادر در انحصار كشور ايران بوده است يادآورشد: وظيفه دانشگاهيان است كه قدر خود را دانسته و با ارتقاء سطح علمي و دانش سعي كنند بيشتر كشورهاي استكباري را بترسانند.

 

استاد انصاريان با تاكيد بر اينكه، معصيت، فساد، بي‌علمي و جهل انسان را مي‌سوزاند افزود: انسان خليفه‌الله بايد هيچ فسادي از فرهنگ غرب را قبول نكرده و سعي كند در شخصيت و ارزش و عظمت، برتر ازديگر كشورها باشد.


منبع : ایلنا
  917
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز