فارسی
سه شنبه 11 آذر 1399 - الثلاثاء 15 ربيع الثاني 1442

  918
  0
  0

استاد انصاريان در جمع عزاداران حسینی دردانشگاه کاشان : افرادي كه وجودشان براي غير امور مثبت هزينه شود جامعه را به تباهي و فساد مي‌كشانند

استاد انصاريان در جمع عزاداران حسینی دردانشگاه کاشان : افرادي كه وجودشان براي غير امور مثبت هزينه شود جامعه را به تباهي و فساد مي‌كشانند

 

منشاء مشكلات مردم و جامعه از انسان‌هاي فرعون‌صفت و دانشمندان بي‌دين است/تمام مخالفت‌هاي استكبار جهاني برعليه نظام جمهوري اسلامي ايران، به دليل داشتن علم است.

 

 ایلنا - کاشان : خطيب توانا و استاد اخلاق در دانشگاه کاشان گفت: منشاء مشكلات مردم و جامعه از انسان‌هاي فرعون‌صفت و دانشمندان بي‌دين است.

 

به گزارش خبرنگارایلنا درکاشان "استاد حسین انصاريان روز گذشته ، در مراسم عزاداري ابا عبدالله‌الحسين(ع) دانشگاه كاشان افزود: افرادي كه وجودشان براي غير امور مثبت هزينه شود جامعه را به تباهي و فساد مي‌كشانند.

 

وي، شناخت وجودي انسان را لازمه سعادت جامعه دانست و اظهار داشت: طبق دستورات پرورگار آنهايي‌ كه خود را نمي‌شناسند تمام سرمايه وجوديشان را تمام مي‌كنند.

 

به گفته وي، انسان آراسته، با ايمان، اخلاق حسنه و عمل صالح شناخته مي‌شود و هنگامي‌كه اين صفات در وجود انسان رسوخ كند با كسي ديگر نمي‌تواند برابري و معامله كند.

 

استاد انصاريان، با اشاره به اينكه ارزيابي پروردگار از انسان، مظروف و شناخت واقعي اوست افزود: انسان را بايد با مظروفش ارزيابي كرد نه با ظرفش.

 

وي، مظروف انسان را شناخت وجودي خويش، كرامت و ارزش، علم و هدايت ذكر كرد و گفت: انسان با دارا بودن اين مظروف‌ها موفق و سعادتمند مي‌شود.

 

اين استاد اخلاق، داشتن علم را مكمل ديگر مظروف‌ها دانست و خاطر نشان كرد: تمام مخالفت‌هاي استكبار جهاني برعليه نظام جمهوري اسلامي ايران، به دليل داشتن علم است.

 

وي به خیزش‌های مردمی در كشورهاي اروپايي و آمريكا و اقيانوسيه اشاره كرد و اظهار داشت: با حفظ فرهنگ كامل اسلامي مي‌توان نظام اسلامي را به اقصي نقاط جهان سرايت داد.

 

وي، با اشاره به اينكه، زماني علوم پايه، دانش انرژي، نانو، سلول‌هاي بنيادي و صنعت مادر در انحصار كشور ايران بوده است يادآورشد: وظيفه دانشگاهيان است كه قدر خود را دانسته و با ارتقاء سطح علمي و دانش سعي كنند بيشتر كشورهاي استكباري را بترسانند.

 

استاد انصاريان با تاكيد بر اينكه، معصيت، فساد، بي‌علمي و جهل انسان را مي‌سوزاند افزود: انسان خليفه‌الله بايد هيچ فسادي از فرهنگ غرب را قبول نكرده و سعي كند در شخصيت و ارزش و عظمت، برتر ازديگر كشورها باشد.


منبع : ایلنا
  918
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

پیام تسلیت استاد انصاریان در پی شهادت استاد فخری زاده
تمامی آثار استاد انصاریان با تخفیف ویژه ارائه می‌شود
امام مبین با ظاهر و باطن عالم ارتباط دارد
حضرت محمد(ص) عاشق هدایت مردم بود
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در شب میلاد ...
واقعه کربلایِ امام حسین(ع) تاکنون میلیاردها بی‌دین را ...
 پیش‌نیاز رسیدن به خداوند، روحی آزاد و قدرتمند است
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در روز شهادت امام ...
مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسگری(ع) با سخنرانی استاد ...
انسان کامل از تمام ارزش‌ها و کمالات برخوردار است

بیشترین بازدید این مجموعه

وهابییون شیعیان را به مسجد راه ندادند
برگزاری نشست "فرهنگ اسلامی در بالکان"
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه حضرت ...
عکس خبری/سیاهپوش شدن حرم مولا علی(ع) به مناسبت سالروز ...
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در بقعه شیخ ...
فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) از غرفه نشر دارالعرفان ...
استاد انصاریان: نفس ‎ها در یک قدمی آلودگی/ نفس‌ های‎ ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز