فارسی
سه شنبه 11 آذر 1399 - الثلاثاء 15 ربيع الثاني 1442

  10
  0
  0

هواشناسی: تاسوعا و عاشورا آسمان اکثر استان‌های کشور صاف است


فارس: مشاور رئیس سازمان هواشناسی با بیان اینکه تاسوعا و عاشورا آسمان در استان‌های کشور صاف است، گفت: تنها استانی که در روز عاشورا برفی خواهد بود، استان خراسان رضوی است.

حجت‌الاسلام ابرهیم بهاری اظهار داشت: در روز تاسوعا مصادف با 14 آذرماه، آسمان استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل صاف است ولی در روز عاشورا آسمان این استان‌ها ابری پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: آسمان استان اصفهان در روز تاسوعا و عاشورا صاف همراه با وزش باد خواهد بود و در روز تاسوعا و عاشورا آسمان استان‌های البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهار محال و بختیاری صاف پیش‌بینی می‌شود.

حجت‌الاسلام بهاری گفت: روز تاسوعا آسمان خراسان شمالی و رضوی نیمه ابری با بارش برف و باران همراه است و در روز عاشورا آسمان این استان‌ها صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود.

مشاور رئیس سازمان هواشناسی گفت: آسمان استان‌های خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، مازندران، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد در روزهای 14 و 15 آذر مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی صاف و همراه با وزش باد است.

وی خاطرنشان کرد: تنها استانی که در روز تاسوعا و عاشورا برفی خواهد بود، استان خراسان رضوی است ضمن اینکه طی روزهای یکشنبه تا پنجشنبه کلانشهرهای کشور از جمله کلان شهر تهران به دلیل سکون نسبی هوا آلودگی دارد.

  10
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز