فارسی
شنبه 09 اسفند 1399 - السبت 15 رجب 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
99
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 5 شهريور 1388 ساعت 06:45 صبح

تلاش گسترده تبلیغاتی وهابیت در ماه رمضان؛پخش زنده نماز تراويح با ترجمه از 20 شبكه

بر اساس گزارشات رسانه‌اى  وزارت اوقاف و شئونات اسلامى عربستان سعودى اعلام كرد كه اين وزارتخانه براى پخش زنده و مستقيم نماز "تراويح" مسجد الحرام و مسجد النبى در ماه رمضان و ترجمه فورى آن، با بيش از 20 كانال تلويزيونى هماهنگ كرده است.به گزارش شیعه آنلاین، وزارت اوقاف و شئونات اسلامى عربستان سعودى که همواره برای نشر و تبلیغ اندیشه ضاله وهابیت تلاش کرده است، از طریق شبکه‌هاى تلويزيونى سعودى تصاویر نمازهاى تراويح و تهجد را به كشورهاى اسلامى ارسال کرده تا بطور زنده آن را پخش کنند. ناگفته نماند در سال‌های گذشته نیز این نماز به صورت زنده از شبکه‌های عربستان سعودی و تعداد اندکی از کشورهای اسلامی پخش می‌شد، اما با هماهنگی‌های انجام شده، امسال بیش از 20 شبکه تلویزیونی در سراسر جهان تصاویر این نماز که حدود دو ساعت به طول می‌انجامد را پخش می‌کنند.
نکته قابل توجه این است که وزارت اوقاف و شئونات اسلامى عربستان همچنين به كانال‌هاى كه علاقمند پخش زنده مراسم نماز تراويح اجازه داده كه بدون پرداخت مبلغ و هزینه، مراسم مذكور را پخش كنند.
در همین راستا شيخ طلال بن احمد العقيل، مشاور وزير امور اسلامى، روز جمعه گذشته در این باره به رسانه‌ها گفت: تيم ويژه‌اى بصورت كامپيوترى، برنامه ترجمه فورى آيات قرآن كريم را انجام مى‌دهند. وزارت امور اسلامى از تجارب سال گذشته در اين مورد استفاده كرده و براى اجراى اين برنامه اشخاص ورزيده و با تجربه‌ای را به كار گماشته است. ترجمه فورى نماز تروايح به زبان انگليسى از مسجد الحرام در مكه مكرمه از كانال اول تلويزيون سعودى و به زبان فرانسوى از مسجد النبى در مدينه منوره از كانال دوم تلويزيونى پخش می‌شود.
شیخ العقيل در ادامه افزود: وزارت امور اسلامى مى‌خواهد از طريق اين برنامه و با استفاده از شبكه‌هاى تلويزيونى، معانى و احكام قرآن كريم و راهنمايى‌هاى آيات آن را به تمامى مسلمانان جهان و كسانى كه به زبان عربى آشنايى ندارند، برساند. گفتنی است دولت وهابی عربستان سعودی علاوه بر این فعالیت تبلیغاتی، هزاران تن از مبلغان وهابی خود را به شهرها و کشورهای مختلف جهان به ویژه کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق اعزام کرده تا در ماه مبارک رمضان به تبلیغ و نشر اندیشه‌های ضاله خود بپردازند.

منبع : شیعه آنلاین

99
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

فلسفه شرور، عذاب‌ها و مصائب دنیائی از دیدگاه قرآن کریم
نگاهی به آسان‌گیری در دین از کلام استاد انصاریان
گزارش تصویری از سخنرانی استاد انصاریان در فاطمیه دوم
حذف زهرا(س) و امیرالمؤمنین علی(ع) از دین مساوی با کفر است
خداوند همه درها را به روی بندگان گناهکار خود نمی‌بندد
مراسم عزاداری فاطمیه دوم با سخنرانی استاد انصاریان ...
گزارش تصویری از دیدار جمعی از هنرمندان قم با استاد ...
غرب هنر عریانی را برای تخریب انسانیت آورده است
پوشش یا حجاب دستورى قرآنى و تكليفى انسانى است
توحید نیرویِ اتصال مؤمنین به پروردگار عالم است

بیشترین بازدید این مجموعه

فلسفه شرور، عذاب‌ها و مصائب دنیائی از دیدگاه قرآن کریم

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز