فارسی
سه شنبه 07 تير 1401 - الثلاثاء 28 ذي القعدة 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
24922
0
نفر 0
تاریخ انتشار : 29 ارديبهشت 1391 ساعت 08:38 صبح

اوصاف منافقين عصر حاضر از زبان استاد انصاريان

اوصاف منافقين عصر حاضر از زبان استاد انصاريان

استاد اخلاق حوزه علميه قم گفت: امروز دلار و دولت آمريكا به‌جاي بت‌هاي مكه و بت‌هاي قديم آفريقا و اروپا نشسته و ملت‌ها را در جاي جاي دنيا گرفتار بت‌پرستي مدرن كرده است.

 


آيت الله حسين انصاريان  در سخنراني خود كه در مهديه بزرگ سمنان انجام شد، اظهار داشت: همواره در طول تاريخ كساني به شرك آلوده بودند كه خدا را قادر بر تقدير عالم و زندگي موجودات دنيا نمي‌دانستند.
وي تصريح كرد: آنها در هر روزگاري بت جاندار و يا بي جاني را مقابل خدا علم مي‌كردند و بخشي از كارگرداني زندگي خود را به آن نسبت مي‌دادند.
استاد اخلاق حوزه علميه قم گفت: در دنياي امروز اين بت اغلب دولت‌هاي قدرتمند در درجه نخست و بعد ملت هاي آنهاست و در حال حاضر برخي از دولت‌ها به چشم خدايي به دولت آمريكا نگاه مي‌كنند.
انصاريان افزود: دولت‌هاي عربي معتقدند كه بدون دلار و دولت آمريكا چرخ زندگي نمي‌چرخد و اين اعتقاد در قلب آنها به جاي اعتقاد بر تدبير بي كران خداوند در تمام شئون‌ زندگي موجودات جهان را گرفته است.
وي تصريح كرد: اين نوع از شرك، "شرك جلي " است كه علاوه بر دولت‌هاي عربي برخي از دولت‌هاي آمريكاي لاتين و دولت‌هاي آسيايي نيز گرفتار آن شده‌اند.
استاد اخلاق حوزه علميه قم گفت: امروز دلار و دولت آمريكا به جاي بت‌هاي مكه و بت‌هاي قديم آفريقا و اروپا نشسته و ملت‌ها را در جاي جاي دنيا گرفتار بت‌پرستي مدرن كرده است.
انصاريان افزود: حكومت‌هاي اردن، تونس، ليبي، مصر و . . . بندگي آمريكا را مي‌كردند تا حدي كه به آنها دستور كشتار ملت خودشان و نابودي فرهنگ اسلامي داده مي‌شد و اين دولت ها اطاعت از اين دستور را لازم مي‌دانستند.

* منافقان در ديدار با آمريكا و انگليس مي‌گويند: از شماييم

استاد اخلاق حوزه علميه قم تصريح كرد: كساني كه گرفتار بيماري خطرناك نفاق هستند، تمام حركات دروني و بيروني‌شان و تمام عقايد، اخلاق و اعمالشان محصول كفر، شرك و نفاق است.
وي گفت: در قرآن به روشني بيان شده است كه اين افراد هرگز نمي‌توانند ثمره مثبتي داشته باشند، زيرا كه منافقان در پست‌ترين مرحله دوزخ قرار دارند.
انصاريان افزود: منافقان پست‌ترين انسان‌ها هستند كه در آتش نفاق به فرهنگ، ملت و كشورشان آتش مي‌زنند و اين ها كساني هستند كه در ديدارهاي خود با آمريكا و انگليس مي‌گويند درست است ما ايراني هستيم اما از شماييم.
استاد اخلاق حوزه علميه قم تصريح كرد: قرآن حال اين افراد را اين گونه بيان مي‌كند كه منافقان وقتي با شياطين مي‌نشينند، اقرار مي‌كنند كه ما از شماييم و منظور از شياطين در اينجا شياطين انسي بوده و نه جني زيرا شياطين جني قابل رؤيت نيستند چرا كه كلمه جن به معناي پنهان است.
انصاريان گفت: فردوسي در اشعار خود بيان مي‌كند كه اگر درختي را كه ميوه تلخي دارد به بهشت برده و باغبانش جبرئيل و از آب‌هاي بهشتي آبياري شود، باز به جاي گوهري ارزشمند همان ميوه تلخ را به بار مي‌آورد.
استاد اخلاق حوزه علميه قم افزود: هندوانه‌اي با شكل ظاهري زيبا اما ميوه‌اي تلخ‌تر از زهر مار وجود دارد كه اعراب بدان هندوانه ابوجهل مي‌گويند، چنين هندوانه‌اي اگر به بهترين شكل و در زميني با خاك مناسب پرورش داده شود، ميوه‌اش شيرين نمي‌شود بلكه همان ميوه تلخ را در مقدار بيشتر بار مي‌دهد.
وي تصريح كرد: اين ها مثال حال منافقان بوده و همان گونه كه قرآن ذكر كرده است هرگز نمي‌توانند براي ديگران زمينه‌ساز خير باشند.

* اعراب فرزندان خود را به صهيونيست‌ها مي‌سپارند
استاد اخلاق حوزه علميه قم گفت: متأسفانه امروزه برخي از مردم كشورهاي اسلامي براي به ظاهر پيشرفت بيشتر و بهتر، فرزندان خود را در كشورهاي بيگانه نزد صهيونيست‌ها، آمريكايي‌ها و يا مسيحي‌هاي متأثر از صهيونيست به پانسيون‌ها مي‌سپارند.
انصاريان افزود: واضح است كه بعد از گذشت 10 يا 15 سال بعد اين فرزند به يك انسان بي‌رحم نسبت به عواطف انساني، فروشنده دين و ملت خود، بي‌غيرت و پست تبديل شود كه تنها زندگي را منحصر به همين دنيا مي‌داند.
وي تصريح كرد: چرا فرزندانمان را به فرهنگ ناب اميرالمؤمنين علي عليه السّلام و يا پيغمبر اكرم صلّي الله عليه و آله و سلّم نسپاريم تا بعد از سال‌ها مالك اشتر و بلال‌مانندي تحويل بگيريم.
استاد اخلاق حوزه علميه قم گفت: قرآن سعي كرده است با از بين بردن زمينه‌هاي كفر و نفاق در دل‌هاي مردم، زمينه ايمان به پروردگار همه خوبي‌ها، زيبايي‌ها و ارزش‌ها را به وجود آورد.
انصاريان افزود: اگر انسان نه به صورت سطحي بلكه از عمق وجود خود، خداوند را بفهمد و باور داشته باشد به سرچشمه خوبي‌ها و كمالات وصل خواهد شد.
وي تصريح كرد: خداوند در قرآن كريم مي‌فرمايد: من رساندن نعمت‌هاي خود را بر تمام موجودات جهان بر خود واجب كرده‌ام، پس اگر منافق پرده نفاق و كافر پرده كفر را كنار بزند رحمتم شامل حالش خواهد شد.
استاد اخلاق حوزه علميه قم گفت: مردم كمتر از اين‌گونه حقايق مطرح شده در قرآن خبر دارند و شكر نعمت طبق آيات قرآن يعني هر نعمتي كه به انسان داده شده در همان جاي مخصوص به خودش قرار داده شود، يعني نعمت ايمان بايد در جايگاهش كه قلب است قرار داده شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1390/04/26ساعت 2:6 بعد از ظهر

24922
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
لینک کوتاه

آخرین مطالب

استاد انصاریان در حرم امام رضا(ع) سخنرانی می‌کند
سفارش امام صادق(ع) به دعا کردن برای گنهکاران
اسلام، دین عشق و محبت است/ خدا، عاشق علی(ع) بود
دل هیچ بنده‌ای را نسوزانید
زندگی امیرالمومنین(ع) باید برای ما موعظه و عبرت ...
اثر نان حلال به صورت ابدی ماندگار است
با خود مهربان باشید تا گرفتار دوزخ نشوید
اعلام برنامه سخنرانی‌های استاد انصاریان در ماه ...
روزگار بی‌خطر، پر از امنیت و عدالت خواهد آمد 
پیام تسلیت استاد انصاریان به مناسبت رحلت آیت ...

بیشترین بازدید این مجموعه

انجمن جهانی مسلمانان خواستار پایان محاصره غزه ...
اقامه 20 هزار مسلمان در نماز عید قربان دالاس
ايالت اينديانای آمريكا ميزبان مسابقات حفظ قرآن ...
دستگيري تعدادي از عناصر سلفي در غرب کشور
شب‌های ماه مبارک کجا به مجلس سخنرانی و مداحی ...
اثر نماز در پیشرفت درسی دانش آموزان
انتشار کتاب جدید استاد انصاریان با عنوان «سیمای ...
استاد انصاریان: مودّت قُرْبا، پاداش 23 سال رنج ...
استاد انصاریان تبیین کرد: خداوند در چه صورتی چشم ...
استاد انصاریان: توبه از گناهان، راهی برای محبوب ...

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^