فارسی
سه شنبه 03 خرداد 1401 - الثلاثاء 23 شوال 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1476
0
نفر 0

آيت پيمان:نيارمند پاسخگويي علماي شيعه و صاحب نظران حوزه به شبهات مهدويت هستيم.


مدير موسسه دارالمعارف الشيعي قم در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سرمايهگذاريهاي هنگفت غربيها براي مهار موج اسلامگرايي در جهان، تصريح کرد: اين کشورها با وجود ترفندهاي مختلفي که به کار ميبرند وعليرغم تهاجم رسا نه اي غرب شاهد گرايش بيشتر مردم جهان به باورهاي مهدوي و اسلام وتشيع هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي قم، آيت پيمان در گفتگو با خبرنگاران با بيان اينکه در سالهاي اخير دو جريان با نگاههاي مختلف در ارتباط با مهدويت فعاليت گستردهاي انجام ميدهند، اظهار داشت: يک جريان از ناحيه نظامهاي سلطهگر و تفکرات لائيک و سکولار در دنيا ايجاد شد وشبهات را دامن مي زند و ديگري جريان قوي شيعي است که در دهه اخير انسجام پيدا کرد و براي ترويج و گسترش فرهنگ مهدويت کارهاي فرهنگي، علمي و اطلاعرساني خوبي انجام داده است.

وي با تشريح فعاليت اين دو جريان گفت: نظامهاي سلطهگر از ايجاد موج اسلامگرايي در دنيا به وحشت افتادند و وقتي ميبينند که موضوعات پيرامون مهدويت و امام زمان(عج) مورد توجه مردم کشورهاي غربي قرار گرفته است، براي متوقف کردن امواج اسلام گرايي در دنيا به تکاپو افتادند.

مديرعامل مرکز علمي تحقيقاتي دارالعرفان اضافه کرد: دشمنان براي مقابله با تفکرات و انديشههاي والاي مهدويت با استفاده از سايتهاي اينترنتي و ماهواره به طرح شبهات پيرامون اين اعتقادات و انديشهها دامن ميزنند و هر روز دامنه ترديدافکني و شبهه افکني را در سطح جوامع گسترش ميدهند.

هر روز پردههاي ابهام از افکار کنار زده ميشود

رئيس شوراي سياستگذاري هيئت و کانون خادم‌الرضا(ع) با اشاره به فعاليتهاي انجام شده توسط جريان فکري شيعه براي بسط و گسترش تفکر مهدويت در جهان اظهار داشت: در دهه اخير موسسات دولتي و مراکز وابسته به حوزه و دانشگاه به موازات هم در راستاي ترويج، گسترش و غنيسازي فرهنگ مهدويت همت کردند و حاصل تلاش مهدي باوران و عاشقان امام زمان(عج) در سراسر کشور اين است که نه تنها در کشور بلکه در سراسر جهان دهه‌اي به عنوان دهه مهدويت نامگذاري شده و نشستها و کنگرهها و جلساتي پيرامون ابعاد و فلسفه وجودي مهدويت به صورت رسمي برگزار مي‌شود.

پيمان با بيان اينکه هر روز پرده‌هاي ابهام از افکار کنار زده شده و فروغ مهدويت هر روز شعاع بيشتري پيدا ميکند، تصريح کرد: اگر دشمنان اسلام سعي ميکنند با ابزارهاي مختلف در سراسر دنيا با سرمايهگذاري وسيع اين خورشيد را از انظار مردم پنهان کنند، بدانند که اين خورشيد تابيده است و نور خودش را به سراسر جهان افشاند.

رئيس شوراي سياستگذاري هيئت و کانون خادم‌الرضا(ع) به فعاليتهاي ستاد مهدويت اين هيئت و کانون اشاره کرد و يادآور شد: ستاد دهه مهدويت از شش سال قبل در راستاي فعاليتهاي ترويجي پيرامون مهدويت و انتظار فعاليت‌ خود را آغاز کرده و از همان ابتدا با تنوعي که در برنامه‌هاي اين ستاد وجود داشت، مردم و به خصوص جوانان بسياري به طور خودجوش جذب اين ستاد شدند.

پيمان ادامه داد: مراجع تقليد و علما نيز پس از تشکيل ستاد مهدويت، ضمن توجه به برنامه‌هاي آن، برگزاري پرشور مراسم دهه مهدويت را مورد تاکيد قرار دادند.

نيازمند پاسخگويي علما وصاحب نظران حوزه  به شبهات مهدويت هستيم

وي پاسخگويي به شبهات پيرامون مهدويت را يکي از نيازهاي روز جوانان برشمرد و تصريح کرد: امروز همه به اين باور رسيدهاند که برگزاري جشن و سرور و شادماني در ايام نيمه شعبان که اهميت دارد و پيوند عاطفي مردم را با امام زمان(عج) بيشتر مي‌کند، کافي نيست.

مديرعامل مرکز علمي تحقيقاتي دارالعرفان خاطرنشان کرد: امروز نيازمند پاسخگويي به شبهات عقيدتي پيرامون مباحث مهدويت و انتظار هستيم و بايد از طريق برگزاري جلسات متعدد و دعوت از سخنرانان برجسته، در زمينه ترويج فرهنگ مهدويت و پاسخ به شبهات و القائات ديني همت گماشت.

1476
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
لینک کوتاه

آخرین مطالب

عبرت آموزى امیر تیمور
هفهاف بن مهند راسبى
قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه ...
تحمّل شیخ جعفر کاشف الغطاء در برابر همسرش
ديدگاه قرآن پيرامون عالمان فاسد
عید فطر؛ نوروز پاکان و توبه‌کنندگان
چهار عنصر وجود انسان
انديشه در عاقبت كار
راه مبارزه با نفس ظلمانى
ثنا و ستايش الهى قبل از دعا

بیشترین بازدید این مجموعه

صفاى وجه اللّه‏
ارزشمندترین شى‏ء
عبرت آموزى امیر تیمور
هفهاف بن مهند راسبى
صفات حق در ادعيه
توضيح ذكر از زبان عارفان
کلیات مفاتیح الجنان با ترجمه استاد حسین انصاریان ...
نگاهی کوتاه به زندگی و شخصیت علمی استاد حسین ...
ثبت نام در ديوان سعداء
قرآن، سفره احسان خدا

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^