فارسی
دوشنبه 29 دى 1399 - الاثنين 4 جمادى الثاني 1442

2569
0
0%

پاسخگویی 210هزار شبهه دینی توسط موسسه دارالمعارف الشیعی و مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی

مسئول هیئت پاسخگویی به سئوالات و شبهات دینی مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی از پاسخگویی به 32 هزار شبهه دینی جدید در زمینه اعتقادی و دینی توسط کارشناسان این مرکز در سال 1389 خبر داد .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی ، حجت الاسلام حسین اصلانی با اشاره به ضرورت پاسخگویی و حجم گسترده شبهات ارسالی از سوی کاربران اینترنتی به واحد پاسخگویی به سئوالات دینی این مرکز اظهار داشت : در چند سال اخیرحدود 54000 ایمیل دریافت و پاسخ د اده شده که تعداد سئوالات آن بالغ بر 210 هزار سئوال و شبهه اعتقادی می باشد ، که از این تعداد 8000 ایمیل شامل 32000 سئوال و شبهه مربوط به سال جاری می باشد . 
وی افزود : این حجم سئوالات غیر از تماس ها مشاوره ای تلفنی و حضوری و دیگر سامانه های ارتباطی بوده است که در این بخش پاسخ داده  شده است وروز به روز میزان استقبال مخاطبین و کاربران به تناسب گستردگی شبهات افزایش محسوسی می باید
حجت الاسلام اصلانی  در بیان ضرورت پاسخگویی به سئوالات دینی  گفت : با توجه به گستردگی ابزارها و رسانه های ارتباطی که شبهه پراکنی را در دستور کار خود قرار داده اند . و همچنین تهاجم فرهنگی معاندین ، ضرورت پاسخگویی به سئوالات دینی  انکار ناپذیر است .
مسئول هیئت پاسخگویی به سئوالات و شبهات دینی مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی ، خاطر نشان کرد : در زمینه پاسخگویی به سئوالات دینی کاربران می توانند سئوالات خود را به صورت اینترنتی ، تلفنی ، مکاتبه ای و حضوی ارسال تا پاسخ ها همراه با تحقیق علمی در اسرع وقت  برای پرسشگران ارسال شود .
وی همچنین در ادامه شیوه پاسخگویی به سئوالات را مورد اشاره قرار داد و گفت : سئوالهای با احکام شرعی که نیاز به فوریت و ضرورت دارد ، در اولویت قرار می گیرد و در صورت نیاز از طریق دفاتر مراجع عظام تقلید پاسخ دریافت و برای کاربران ارسال میشود .
وی افزود : سئوالهای اعتقادی با حساسیت و دقت نظر و مراجعه به منابع معتبر ، تحقیق می شود و پاسخ آنها با در نظر گرفتن سطح علمی کاربر ارسال می شود و سئوالات تاریخی هم با مراجعه به منابع معتبر و مستند و تاریخی ، استخراج و پاسخ آن با تحقیق لازم ارسال می شود .
حجت الاسلام اصلانی گفت : در زمینه سئوالات خانوادگی که گستردگی خاصی هم دارد و نشان از مطالبه و نیاز جدی خانواده ها است ، سئوالات بررسی و با بهر ه گیری از دو منبع ارزشمند قرآن و احادیث پاسخ داده می شود .
وی در پایان خاطر نشان کرد . علاقمندان جهت طرح سئوالات و شبهات دینی خود می توانند به سایتهای www.erfan.ir  و www.ansaian.ir    مراجعه و یا با شماره تلفن 7735357 تماس بگیرند .

 

 


منبع : پایگاه عرفان
2569
0
0%
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...
شكر عبد ، كرم حق
ایمان، نخستین ویژگی اولیاءالله
مسجدی در اسپانیا به علت كثرت جمعیت در نمازهای جماعت ...
تخریب سازمان یافته قبور شیعیان قطر
نیایشی برای وداع با ماه رمضان‏
مراسم احیاء شب های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
دعای اول
همایش نقش مرجعیت شیعه در هدایت نسل جوان

بیشترین بازدید این مجموعه

آیا مى‏توان امام زمان را دید؟
بدترین دیوانه‏هاى دوران
معاشرت معنوى وحید بهبهانى
ارزش معرفت
حکایت یکى از مردان انقلاب
مراعات حقّ خوف
210 سخنرانی جدید از دانشمند فرزانه استاد حسین انصاریان ...
استاد انصاريان:سران برخي كشورهاي اسلامي خادم آمريكا ...
قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
حقيقت زكات‏

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا