فارسی
چهارشنبه 08 بهمن 1399 - الاربعاء 13 جمادى الثاني 1442
70
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

استقبال مراکز و مجامع حوزوی و دانشگاهی از طرح تدوین عرفان اهل بیت(ع)

مدیر عامل مرکز علمی تحقیقانی دارالعرفان الشیعی از استقبال مراکز و مجامع حوزوی و دانشگاهی از طرح تدوین عرفان اهل بیت(ع) خبر داد و گفت: تا کنون نشست های مختلفی در این خصوص با حضور اساتید دانشگاه و حوزه برگزار شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی ، آیت پیمان در حاشیه برگزاری  این نشست گفت:  طرح تدوین عرفان اهل بیت(ع)  از ابتدای امر مورد توجه حضرت استاد انصاریان بوده ، عرفان اهل بیت (ع) که برگرفته از آموزه های وحیانی است در مقابل تمام عرفانهای بشری است .
مدیر عامل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی افزود: همین مرام و مسلک است که دهها سال حضرت استاد  این معارف را در قالب وعظ و خطابه به کام تشنگان راه حق و حقیقت نوشانده اند که به طور مطلق می توان گفت جواب داده است و عطش این ادبیات روز به روز بیشتر شده است .
وی با اشاره به انتشار آثار متعدد در این حوزه  توسط انتشارات دارالعرفان گفت:  از انجا که  که بشریت بنابر فطرت سلیم خود به دنبال صافی وحی می گردد و نه بافته های بشری.
همین دغدغه حضرت استاد انصاریان، در نشر مکتوب خویش نیز خودش را نمایان کرده است،  که شرح مصباح الشریعه منسوب به امام صادق به نام « عرفان اسلامی » در قالب پانزده جلد از جمله مکتوبات در این حوزه  است. .
وی با اشاره به تهیه و تدوین طرح  تحقیقاتی عرفان اهل بیت (ع)گفت: اهمیت علمی مرکز از ابتدا طرح را از جمله پروژه های مهم خود تلقی نمود و نشستهایی تخصصی در این خصوص برگزار کرد که مورد استقبال مجامع حوزوی و دانشگاهی قرار گرفت.
پیمان خاطر نشان کرد: به همین منظور مرکز دارالعرفان تا کنون سه نشست  تخصصی مشترک برگزار  و در دیدار با حضرت آیت الله جوادی آملی ،کلیات طرح مطرح  که معظم له با بیانات خود از اجرای طرح استقبال نمودند.و ازائه طریق فرمودند .  
وی در پایان اظهار داشت: از کلیه صاحبان اندیشه که در این زمینه نظریه و مطالبی داشته باشند به گرمی استقبال خواهد شد.
خاطرنشان می شود این نشست باحضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی ریاست سارمان مطالعات و تدوین کتب دانشگاهی، مدیر و اعضای هییت علمی مرکز علمی و تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی، مسئولین موسسه لیله القدر و موسسه امام رضا (ع) و اساتید و پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی برگزار شد.


منبع : روابط عمومی و امور بین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی
70
0
0% ( نفر 0 )
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...
شكر عبد ، كرم حق
ایمان، نخستین ویژگی اولیاءالله
مسجدی در اسپانیا به علت كثرت جمعیت در نمازهای جماعت ...
تخریب سازمان یافته قبور شیعیان قطر
نیایشی برای وداع با ماه رمضان‏
مراسم احیاء شب های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
دعای اول
همایش نقش مرجعیت شیعه در هدایت نسل جوان

بیشترین بازدید این مجموعه

سه حقیقت بسیار مهم اخلاقى
نماز الهي وشيطاني
حال قلب‏
مراكز پخش كتاب ملكه اسلام اعلام شد

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا