فارسی
پنجشنبه 02 بهمن 1399 - الخميس 7 جمادى الثاني 1442

1609
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

بررسی و تدوین طرح تحقیقاتی عرفان اهل بیت (ع)

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی ، سومین نشست  از سلسله نشستهای مشترک بررسی وتدوین طرح تحقیقاتی عرفان اهل بیت (ع) پنج شنبه مورخه 5/12/89 در سالن کتابخانه مرکز دارالعرفان الشیعی برگزار گردید.
قابل ذکر است که تدوین عرفان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از جمله آمال دیرین حضرت استاد انصاریان بوده و هست عرفانی برگرفته از آموزه های وحیانی در مقابل تمام عرفانهای بشری عرفانی زنده ، پویا ، شاداب و ساری و جاری در تمام  عرصه های فردی و جمعی زندگی عوام و خواص نه عرفانی گوشه گیر ، خانقاهی و مشتی الفاظ مبهم که نه تنها برای عوام که برای خواص هم معجزه ای نیافریده است .
همین مرام و مسلک است که دهها سال حضرت استاد در قالب وعظ و خطابه به کام تشنگان راه حق و حقیقت نوشانده اند و به راستی و درستی که جواب داده است و عطش این ادبیات روز به روز بیشتر شده است .
معلوم است که بشریت بنابر فطرت سلیم خود به دنبال صافی وحی می گردد و نه بافته های بشری.
و همین دغدغه حضرت استاد بود که در نشر مکتوب خویش نیز خودش را نمایان کرد . آری شرح مصباح الشریعه منسوب به امام صادق به نام « عرفان اسلامی » در قالب پانزده جلد از جمله مکتوبات استاد انصاریان است
و این آرزو را حضرت استاد از ابتدای تاسیس مرکز دارالعرفان نیز پیگیری نموده اند .
لذا هیئت علمی مرکز از ابتدای شروع به کارش پیگیری طرح را از جمله پروژه های مهم خود تلقی نمود و نشستهایی را برگزار کرد و مطالبی را در این راستا به تصویب رساند .
در این میان حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمدی ریاست محترم (سمت ) در جریان قرار گرفتند که بررسی این طرح در مرکز دارالعرفان در جریان است که البته از جمله دغدغه های معظم له نیز بوده است و در نظر داشته اند و دارند که متونی را در این زمینه برای دانشگاهها تهیه نمایند .
و از آنجائی که یکی از روشهای قابل تحسین دکتر احمدی پرهیز از کارهای موازی است پیشنهاد دادند که در اجرای این طرح مهم سهیم باشند . مرکز دارالعرفان باآغوشی باز استقبال نمود و تا کنون سه نشست مشترک برگزار شده است .
1- نشست اول مورخ 9/10/89 با حضور دکتر احمدی و هیئت علمی مرکز
2-نشست دوم مورخ 14/11/89 با حضور دکتر احمدی ، بعضی از هئیت علمی مرکز ، و مدیر عامل مرکز در خدمت حضرت آیت الله جوادی آملی دام ظله
3-نشست سوم مورخ 5/12/89 با حضور دکتر احمدی ، هئیت علمی مرکز ، مدیر عامل مرکز ، مسئولین محترم موسسه لیله القدر و امام رضا (ع) و چند تن از محققین داخل و خارج از مرکز .
و این مسیر انشاءالله تا نیل به اهداف عالیه طرح ادامه پیدا خواهد کرد و از صاحبان اندیشه که در این زمینه نظریه و مطالبی داشته باشند به گرمی استقبال خواهد شد.


منبع : روابط عمومی و امور بین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی
1609
0
0%
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...
شكر عبد ، كرم حق
ایمان، نخستین ویژگی اولیاءالله
مسجدی در اسپانیا به علت كثرت جمعیت در نمازهای جماعت ...
تخریب سازمان یافته قبور شیعیان قطر
نیایشی برای وداع با ماه رمضان‏
مراسم احیاء شب های قدر استاد حسین انصاریان اعلام شد
دعای اول
همایش نقش مرجعیت شیعه در هدایت نسل جوان

بیشترین بازدید این مجموعه

دو دوست در مسجد الحرام
مهار نفس
گناه ذاتى انسان نیست
محشر
استاد حسین انصاریان :عالم ربانی کسی است که عملش منطبق ...
استاد حسین انصاریان : بر خی از افراد جامعه نسبت به گناه ...
عرفان اسلامي: شرح مصباح الشريعه (جلد 8)
همایش نقش مرجعیت شیعه در هدایت نسل جوان
استغفار در سحر
قرآن و مسئله بخل‏

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا