فارسی
دوشنبه 29 دى 1399 - الاثنين 4 جمادى الثاني 1442

918
0
0%

دورى از مدعيان دروغين‏

البته مواظب باشيد كه در اين زمينه مدعى، على الخصوص در كشور ما، زياد است، ولى به يقين بدانيد كه: «از هزاران اندكى زين صوفيند.» «1» نود و نه درصد كسانى كه مى گويند: ما در خواب يا بيدارى اين چيزها را ديديم، بدانيد كه دروغ مى گويند. چون آن افرادى كه به اين منطقه راه پيدا مى كنند، به اين راحتى اين مسائل را بروز نمى دهند و چيزى نمى گويند. در بين مردم به صورت معمولى زندگى مى كنند. بند را به آب نمى دهند كه خود را با گفتن اين چيزها چهره معروفى كنند.
اخلاق آنان اين است كه از چهره شدن فرارى هستند. نمى خواهند مردم بدانند، مگر اين كه تكليف الهى اقتضا كند. دين را به مردم مى نمايانند و الا سرمايه هاى شخصى مربوط به خود را اغلب پنهان مى كنند. اگر كسى گاهى و به علتى چيزى از اين ها ديده باشد، چنان كه در كتاب هاى ما هست، او را صدا كرده و قسم داده كه من تا زنده ام، آنچه از من ديدى، جايى نقل نكن. خيلى از اين نقل ها براى بعد از مرگ اين چهره هاى برجسته است، نه براى زمان خودشان. در زمان ما، هر كس از راه مى رسد مى گويد: من يك شب در ميان، خواب مى بينم و با پيغمبر صلى الله عليه و آله گفتگو كردم و امام زمان عليه السلام اين گونه فرمود و به من گفتند:
اين را بنويس و زير آن اين را بنويس و همه بنويسند كه هر كس ننويسد به لعنت خدا گرفتار مى شود. اين ها را ما از زمان بچگى مى ديديم و تا به حال در اين زمينه، كسى به لعنت خدا گرفتار نشده است.
شما بايد دروغگوها را جدا كنيد؛ يعنى آن كسى كه شيعه واقعى نيست، مقلدِ مرجع تقليد شيعه نيست و دار و دسته خاصى دارد، اگر از اين ادعاها كند، از نظر خدا، قرآن كريم، روايات و ائمه عليهم السلام مردود است. چون خدا در قرآن، باز شدن درها به روى افراد منفى، حزبى و دار و دسته اى را قبول ندارد.
پيغمبر اكرم صلى الله عليه و آله دينى آورد و سفارش كرد كه اين دين براساس قرآن و اهل بيت عليهم السلام من است، چيز ديگرى اضافه ندارد و اعلام كردند كه اضافه كنندگان و بدعت گذاران به اين دين و آن كسانى كه به ما حرفهايى را نسبت مى دهند و كسانى كه عالم به قرآن و فرهنگ اهل بيت عليهم السلام نيستند، مى آيند براى مردم قرآن را تفسير مى كنند، همه اين ها را فرمود: بدون ترديد در قيامت، نشيمنگاه آنان را از آتش جهنم پر مى كنيم.


منبع : پایگاه عرفان
918
0
0%
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

درس درستی و راستی از معصومین(علیهم‌السلام)
حضرت معصومه(س)، از راویان روایات اهل‌بیت
امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر از اخلاق سیدالشهدا(ع)
پرداخت زکات، ویژگی بارز سیدالشهدا(ع)
شهادت معصومین به نماز جامع ابی‌عبدالله(ع)
حرکت به‌سوی لقاءالله در پرتو اقتدای به سیدالشهدا(ع)
ابی‌عبدالله(ع)، مصداق اتمّ نیکی و تقوا
پنج خصلت برگزیدۀ ابی‌عبدالله(ع)
باران اشک جمیع مخلوقات بر سیدالشهدا(ع)
عظمت ابی‌عبدالله(ع) در کلام امام صادق(ع)

بیشترین بازدید این مجموعه

نفس - جلسه سیزدهم
عدالت‏
مهربان‏تر از مادر
شش نشانه براى اهل ايمان‏
9- از شاگردى آشپزخانه تا اميركبير شدن‏
هدف خلقت از زبان امام على عليه السلام‏
درخواست همسر از خدا روش بزرگان است‏
مرگ و عالم آخرت
شب قدر
تخلیه، تحلیه و تجلیه

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا