فارسی
پنجشنبه 01 آبان 1399 - الخميس 5 ربيع الاول 1442
  640
  0
  0

رنگ ضریح مقام امام زین العابدین (ع) نیز تغییر یافت

 
به گزارش شیعه آنلاین، پایگاه خبری "الیوم السابع" مصر در گزارشی خبر داد که ضریح مقام امام زین العابدین (ع) به دستور سازمان اوقاف و شئونات اسلامی این کشور از رنگ سیاه به سبز تغییر یافت.
گفته می شود این کار با 50 هزار جنیه (واحد پول مصر) انجام شد. این مبلغ را یکی از بازرگانان منطقه مذهبی نشین "السیده" در مصر تقبل کرد. این فرد نیکوکار همچنین فرش های مقام امام زین العابدین (ع) را برعهده گرفت. قابل ذکر است هفته گذشته نیز خبری تحت عنوان "تغییر رنگ ضریح مقام امام حسین (ع) در مصر" منتشر کردیم. در آن خبر مشابه اعلام شده بود که ضریح مقام امام حسین (ع) در قاهره که یکی از اماکن مقدس و زیارتی گروه های صوفی مصر به شمار می رود، توسط سازمان اوقاف و شئونات اسلامی مصر از رنگ سیاه به سبز تغییر داده شد. شیخ "الحسینی أبو الحسن الجوهری" رهبر گروه "الجوهریه" مصر که از سرشناس ترین گروه های تصوف در این کشور به شمار می رود، از این اقدام سازمان اوقاف و شئونات اسلامی مصر استقبال کرد و گفت: رنگ ضریح در زیارت صوفی ها و رفتن به این مکان مقدس تأثیری ندارد اما به نظر می رسد رنگ سبز مناسب و دلنشین تر باشد زیرا خیلی ها معتقدند این سبز رنگ سادات است.
رهبر گروه "الجوهریه" در ادامه افزود: طی چند روز اخیر شایعاتی در مورد تغییر رنگ این ضریح منتشر شده که می گوید "شیعیان پشت پرده تغییر رنگ آن هستند" در حالی بنده با قاطعیت این شایعه را تکذیب می کنم.
وی در ادامه افزود: همچنین شایعاتی وجود دارد که می گوید "اعضای گروه الجوهریه شیعه شده اند، اما این شایعه نیز کاملا دروغ است. ما به شیعیان احترام می گذاریم زیرا آنان نیز مانند ما "لا إله إلا الله، محمد رسول الله" می گویند اما اختلافاتی نیز با آنان داریم. برخی چهره های دینی مصر شیعیان را کافر می دانند در حالی که به اعتقاد بنده این کار نادرست است زیرا آنان نیز مانند ما مسلمان هستند.

 


منبع : شیعه انلاین
  640
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

با چشم دل و نور عقل می‌توان عظمت پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) ...
استاد انصاریان الگوی رفتاری امام مجتبی(ع) را تببین ...
برای دیدن چهره آسمانی امام حسین(ع)، باید با چشم دل و عقل ...
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در قم
زائران حسینی، شریک ثواب شهدای کربلا هستند
مراسم عزاداری دهه سوم ماه صفر با سخنرانی استاد ...
صندلی، ثروت نادرست و شهوت حرام لطمات بسیاری به دین ...
پیام تشکر استاد انصاریان
برای رضایت خالق رضایت مخلوق شرط است
استاد انصاریان پس از تکمیل دوره درمان از بیمارستان ...

بیشترین بازدید این مجموعه

فتوای یک خاخام:کشتن غیریهودی مزاحم مجاز است!

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز