فارسی
جمعه 02 آبان 1399 - الجمعة 6 ربيع الاول 1442
  685
  0
  0

اجلاس اتحاديه مجالس كشورهای اسلامی در امارات افتتاح شد

  فعاليت‌های سيزدهمين دوره اتحاديه مجالس كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی در هتل «ياس» شهر ابوظبی، پايتخت امارات، افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از خبرگزاری رسمی امارات(وام)، در اين اجلاس، گزارش‌ها و طرح‌ها و تصميمات ارائه شده از سوی كميته‌های مختلف اتحاديه مورد بحث و بررسی قرار می‌گيرد.
بررسی گزارش دبيركل اتحاديه مجالس كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی درباره فعاليت‌های شورای اتحاديه در طول سال گذشته، انتخاب رئيس چهاردهمين دوره شورای اتحاديه و همچنين، قرائت اعلاميه ابوظبی در برابر رسانه‌‌های خبری از ديگر فعاليت‌های اجلاس امروز است.
همچنين، اجلاس فوق‌العاده اتحاديه مجالس كشورهای اسلامی، فردا ۲۹ دی‌ماه، برگزار می‌شود و بيش از ۴۰۰ نفر از رؤسا و اعضای هيئت‌های پارلمانی از ۵۱ كشور عضو سازمان كنفرانس اسلامی در اين اجلاس‌ها حضور دارند.
اين اجلاس‌ها با نظارت ۱۶ نهاد و سازمان بين‌المللی از جمله اتحاديه پارلمانی بين‌المللی، سازمان كنفرانس اسلامی، اتحاديه عرب و...برگزار می‌شود.
«عبدالعزيز عبدالله الغرير»، رئيس شورای ملی فدرال امارات و رئيس سيزدهمين دوره شورای اتحاديه پارلمانی كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی، ديروز، 27 دی‌ماه، در هتل ياس ابوظبی با شماری از رؤسای مجالس كشورهای اسلامی ديدار و گفت‌وگو كرد.
سيزدهمين اجلاس اتحاديه بين‌المجالس اسلامی امروز در حالی در ابوظبی آغاز به كار می‌كند كه جمهوری اسلامی ايران آن را تحريم كرده است و مجلس شورای اسلامی و اعضای ايرانی كميته اجرايی و شورای بين‌المجالس اسلامی با صدور بيانيه‌ای، دلايل خود را برای حضور نيافتن در اين اجلاس اعلام كردند.
در اين بيانيه تاكيد شده است: اتحاديه بين‌المجالس اسلامی در طول عمر 12 ساله خود با اصرار به فلسفه وجودی در راستای اتحاد و انسجام امت اسلامی گام برداشته است؛ اما اجلاس آتی اين اتحاديه كه قرار است در امارات برگزار شود، در اثر كج فهمی برخی عناصر دچار نوعی انحراف از فلسفه وجودی خود شده است.
اعضای ايرانی كميته اجرايی اتحاديه بين‌المجالس اسلامی در بيانيه خود تأكيد كردند: برخی كشورها با رفتار نسنجيده خود تلاشی را جهت ضربه زدن به اين اتحاديه آغاز كرده‌اند.
اعضای ايرانی كميته اجرايی اتحاديه بين المجالس اسلامی نيز به نمايندگی از پارلمان ايران اعلام كرد كه هرگونه مصوبه‌ اين اتحاديه را كه در راستای تحكيم وحدت امت اسلامی نباشد، محكوم می‌كند و آن را مردود دانسته و قابل اجرا نمی‌داند.

 


منبع : خبرگزاری ایکنا
  685
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

با چشم دل و نور عقل می‌توان عظمت پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) ...
استاد انصاریان الگوی رفتاری امام مجتبی(ع) را تببین ...
برای دیدن چهره آسمانی امام حسین(ع)، باید با چشم دل و عقل ...
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در قم
زائران حسینی، شریک ثواب شهدای کربلا هستند
مراسم عزاداری دهه سوم ماه صفر با سخنرانی استاد ...
صندلی، ثروت نادرست و شهوت حرام لطمات بسیاری به دین ...
پیام تشکر استاد انصاریان
برای رضایت خالق رضایت مخلوق شرط است
استاد انصاریان پس از تکمیل دوره درمان از بیمارستان ...

بیشترین بازدید این مجموعه

هتاکی بی شرمانه صهیونیستها علیه آرامگاه حضرت یوسف(ع)
برگزاري کنگره بین‌المللی شهیدین در قم
خاطره ای از شش سالگی استاد حسین انصاریان +عکس
توزیع قرآن و گل در پاریس برای مقابله با اسلام‌هراسی
گزارش تصویری؛ نمایش 6 هزار قلم اثر نفیس تاریخی در موزه ...
استاد انصاریان: عظمت کلمه «لا اله الا الله»/ پول، شکم، ...
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در بقعه شیخ طرشتی ...
ویژه‌نامه مناسبتی ماه مبارک رمضان در بستر فضای مجازی ...
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در بیت آیت الله ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز