فارسی
جمعه 28 شهريور 1399 - الجمعة 29 محرم 1442

  605
  0
  0

اعتراض شدید به چاپ یک کتاب ضد شیعی بوسیله اتحادیه علماى مسلمان

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ معاون رئيس اتحاديه جهانى علماى مسلمان، طي نامه‌اى به «دكتر يوسف قرضاوي» رئيس اتحاديه علماى مسلمان، مراتب اعتراض خود را نسبت به چاپ كتاب \\\"التشيع في افريقا\\\" (تشيع در افريقا) توسط اتحاديه مزبور ابراز كرد و خطاب به قرضاوي اظهار داشت: «اين كتاب قبل از چاب مى‌بايست از سوي اعضاى هيات امناى اتحاديه، مورد بررسى دقيق قرار مي‌گرفت».
«آيت‌الله «واعظ زاده خراسانى» در این زمینه گفت: «كسانى كه در تاليف كتاب تشيع در آفريقا نقش داشتند افرادى کاملا بى‌اطلاع و ناآشنا بوده و به روش بسيار موذيانه‌اى تهمت‌هاى بى‌اساس و نارواى خود را به مسلمانان شيعه نسبت داده‌اند».
معاون ریيس اتحاديه جهانى علماى مسلمان، هم‌چنين به روش شيطانى اين كتاب كه علت تمام اتفاقات ناگوار جهان اسلام و به خصوص كشورهاى آفريقايى را به جمهورى اسلامي ايران نسبت داده است، اعتراض كرده و اظهار داشت: «برخى از مؤسسات و مراكز اسلامى شيعه نه تنها با جمهورى اسلامي ايران در ارتباط نيستند، بلكه از نظر فكرى نيز توافق چندانى با اين كشور ندارند. ضمن اینکه شيعيان حق دارند به طور آزادانه آيين‌هاى مذهبى و فرهنگى خود را اجرا نموده و مساجد و حسينيه‌ها را در نقاط مختلف جهان برپا دارند».
واعظ‌زاده خراساني ادعاهاى كذب كتاب مزبور در خصوص عملكرد و فعاليت‌هاى شوراى عالى انقلاب فرهنگى و نمايندگي‌هاى فرهنگى جمهورى اسلامى ايران را بى‌اساس و ناروا تلقى كرد و در اين باره گفت: «وظيفه اصلى شوراى عالى انقلاب فرهنگى در محدوده داخلى جمهورى اسلامى ايران تعريف شده است، و در راستاى توسعه و همسوسازى فرهنگ ايرانى با فرهنگ و دستورات اسلامى مي‌باشد».
وي با اشاره به ايراد ديگر كتاب\\\"تشيع در آفريقا\\\" خاطرنشان كرد: «كتاب مذكور هرگونه فعاليت جمهورى اسلامى ايران در كشورهاى آفريقايى از قبيل ديدارهاى مسؤولين ايرانى و هم‌چنين فعاليت‌هاى اقتصادى ايران در اين كشورها را در راستاى نشر فرهنگ تشيع قلمداد مى‌كند، \\\"اين درحاليست كه كتاب مذكور، فعاليت‌هاى مراكز فرهنگى و دانشگاهى كشورهاى عربستان سعودى، كويت، قطر، امارات، ليبى و مصر در كشورهاى آفريقايى را ناديده گرفته است\\\"». معاون رئيس اتحاديه جهانى علماى مسلمان علت اين امر را ترس نويسندگان كتاب از اعتراض به فعاليت‌هاى وهابيان با توجه به اين كه خود نيز از آنان مي‌باشند، دانست.


منبع : ابنا
  605
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

جامع‌ترین دانشنامه صحیفه سجادیه در فضای وب عرضه شد
آخرین وضعیت حال عمومی استاد انصاریان
مهاجر الی‌الله چه پاداشی می‌گیرد
استاد انصاریان در بیمارستان بستری شد
گره گشایی از مشکلات مردم وظیفه مسؤولان است
خدانشناسی شاخصه اصلی اختلاس‌گران
جوانان کربلا؛ بهترین الگوی تربیتی
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در خوی
مردم خوی میزبان استاد انصاریان خواهند بود
ارائه کاملترین مفاتیح الجنان صوتی در سایت استاد ...

بیشترین بازدید این مجموعه

عکس/استاد انصاریان با حاج آقا پروازی
عکس خبری/ جدیدترین تصاویر از حرم حضرت رقیه(س)
گزارش تصویری/ آغاز مهاجرت میلیونی مسلمانان اندونزی در ...
استاد انصاریان: چه مقدار از اخلاقِ رفتاری پیامبر(ص) در ...
استاد انصاریان: باید مقداری تحمل کرد، مشکل دنیا ...
استاد انصاریان: درخواست حضرت عیسی(ع) از پروردگارش چه ...
معرفی کتاب «یک شب و روز عاشورا» از سری آثار عاشورایی ...
مهاجر الی‌الله چه پاداشی می‌گیرد
آخرین وضعیت حال عمومی استاد انصاریان
جامع‌ترین دانشنامه صحیفه سجادیه در فضای وب عرضه شد

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز