فارسی
جمعه 08 اسفند 1399 - الجمعة 14 رجب 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
657
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 8 آذر 1389 ساعت 09:02 صبح

نتایج یک تحقیق در انگلیس:انزوای مسلمانان در شهرهای کوچک انگلیس بیشتر است

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ تحقیقات یک دانشگاه در انگلیس نشان می دهد، آتش سوزی عمدی، خسارات جانی، خشونت و ارعاب علیه مسلمانان در این کشور، بعد از وقوع حادثه 11 سپتامبر در سال 2001، افزایش چشمگیری داشته است.
نویسندگان این گزارش همچنین دریافتند مسلمانان در شهرهای کوچک انگلیس بیشتر از شهرهای بزرگ در معرض حمله و حوادث ناشی از اسلام هراسی قرار دارند.
این گزارش که توسط دانشگاه "اکستر" و با نام "اسلام هراسی و نفرت علیه مسلمانان" منتشر شده است، بخشی از یک تحقیق علمی 10 ساله است که توسط مرکز تحقیقات مسلمانان در اروپا انجام شده است.
«جاناتان گیثنس» یکی از نویسندگان این گزارش در گفتگو با شبکه الجزیره گفت: «در این گزارش دو مسئله اصلی مطرح شده است: یکی از آنها تجربه مسلمانانی است که در شهرهای کوچک و دور از مناطق مسلمان نشین با جمعیت زیاد مسلمانان زندگی می کنند، و باز کردن مشکلاتی که آنها با آن روبه رو هستند. و مسئله دوم صحبت کردن درباره امنیت سیاسی مسلمانان است. مسلمانان همیشه به تروریسم ربط داده می شوند و این عقاید توسط کسانی منتشر می شود که همواره به خشونت علیه مسلمانان دست می زنند.»
جاناتان در ادامه به منزوی شدن مسلمانان در مناطقی همچون، "کولچیستر"، "استورفورد" و "بستن" اشاره کرد و گفت: «مسلمانان در این شهرهای کوچک بخاطر نداشتن یک پایگاه حمایتی بیشتر در معرض آسیب قرار دارند.»
وی افزود: «در شهرهای کوچک همچنین انجمن های محلی و پلیس علیرغم تلاش مثبت در این زمینه بخاطر عدم آموزش و مهارت های لازم، در برخورد با چنین مسائلی ناتوانند.»
این محقق در ادامه صحبت های خود عملکرد رسانه ها در معرفی کردن مسلمانان به عنوان تروریست را به انتقاد گرفت و خاطر نشان کرد: «در این تحقیق که کار زیادی بر روی آن صورت گرفته است، سعی شده تا نشان داده شود بخش عظیمی از جامعه مسلمانان هیچ ارتباطی با تروریسم ندارند.»
جاناتان همچنین به افزایش حملات علیه زنان محجبه در انگلیس ـ طبق تحقیق به عمل آمده ـ اشاره کرد و تاکید کرد: «اسلام هراسی پدیده ای است که تنها با تلاش مشترک دولت و رهبران جامعه برطرف می شود.»
وی ادامه داد: «در بسیاری از موارد حمله به مسلمانان در شهرهای کوچک، بخاطر ترس از تحقیر شدن و ترس از رفتن به پلیس و بزرگتر شدن مشکلات گزارش نمی شود.»


منبع : ابنا
657
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

فلسفه شرور، عذاب‌ها و مصائب دنیائی از دیدگاه قرآن کریم
نگاهی به آسان‌گیری در دین از کلام استاد انصاریان
گزارش تصویری از سخنرانی استاد انصاریان در فاطمیه دوم
حذف زهرا(س) و امیرالمؤمنین علی(ع) از دین مساوی با کفر است
خداوند همه درها را به روی بندگان گناهکار خود نمی‌بندد
مراسم عزاداری فاطمیه دوم با سخنرانی استاد انصاریان ...
گزارش تصویری از دیدار جمعی از هنرمندان قم با استاد ...
غرب هنر عریانی را برای تخریب انسانیت آورده است
پوشش یا حجاب دستورى قرآنى و تكليفى انسانى است
توحید نیرویِ اتصال مؤمنین به پروردگار عالم است

بیشترین بازدید این مجموعه

تخريب چهره پيامبر(ص) به سبك وهابيت
خداوند همه درها را به روی بندگان گناهکار خود نمی‌بندد
فلسفه شرور، عذاب‌ها و مصائب دنیائی از دیدگاه قرآن کریم

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز